TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Ердоган ја посети Атина во знак на подобрените врски меѓу двата регионални ривали

Телма - 08.12.2023

По неколку години заладени односи кои ги зголемија тензиите на алармантни нивоа, долгогодишните регионални ривали Грција и Турција направија значаен чекор за подобрување на односите за време на посетата на Атина на турскиот претседател Реџеп Таип ...

Ердоган: Верувам дека мојата посета ќе отвори нова страница во односите меѓу Турција и Грција

Во Центар

Ердоган во Атина: Нема проблем што не може да се реши меѓу Турција и Грција

Во Центар

Ердоган: Нема нерешливи прашања со Грција

А1 On

Ердоган во Грција: Нема проблеми меѓу нашите две земји кои не можат да се решат

4NEWS

Грција и Турција сакаат подобри односи: Треба да бидеме едни до други, исто како нашите граници!

Фокус

Ердоган и Мицотакис потпишаа историска декларација за добри соседски односи

Независен

Глас на Америка Во Центар Канал5 МКД Deutsche Welle Локално Во Центар Кумановски м.

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Макфакс - 08.12.2023

За време на седумчасовниот престој на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и турската делегација во Атина, безбедносните мерки беа драконски, а посебно внимание привлече високиот човек од личната стража на Ердоган.

СИТЕ СЕ ПРАШУВААТ КОЈ Е ЧОВЕКОТ ШТО ГО СЛЕДИ ЕРДОГАН! Два метри висок човек не го тргаше погледот од турскиот претседател!

Во Центар

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Опсервер

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Скопје1

ВИДЕО: Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Курир

(Видео) Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Press24

[ВИДЕО] Маж висок два метра го чуваше Ердоган – грчките медиуми јавуваат со какво обезбедување дошол во Атина

Точка

По неколку децении спорови, Грција и Турција влегуваат во нова ера и сакаат да бидат пример за светот

Сакам да кажам - 08.12.2023

Турција и Грција се согласија да ги остават зад себе долгогодишните меѓусебни тензии, потпишувајќи договор за пријателство при историската посета на Реџеп Таип Ердоган на Атина. Двете членки на НАТО кажаа дека ќе ги обноват врските и потпишаа ...

Средба Ердоган-Мицотакис: Односите меѓу Турција и Грција влегуваат во нова ера

Мета

Грција и Турција потпишаа декларација за добрососедски односи

Денар

Мицотакис и Ердоган потпишаа Декларација за пријателски односи и добрососедство

Бизнис Вести

Мицотакис и Ердоган потпишаа Декларација за пријателски односи и добрососедство

Сител

Потпишана декларација за добрососедски односи меѓу Грција и Турција

Lider

Мицотакис и Ердоган потпишаа Декларација за пријателски односи и добрососедство

MakPress

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Макфакс - 08.12.2023

Атина и Анкара вртат нова страница во односите и потпишаа декларација за билатерална соработка. „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“ – изјави турскиот претседател Реџеп Ердоган, кој вчера пристигна во грчката престолнина за прв пат по ...

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Скопје1

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Опсервер

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Сител

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Centar

Грција и Турција подготвени темелно да ги обноват односите: „Ајде да разговараме гледајќи ја чашата полуполна“

Точка

Грција и Турција вртат нова страница: Да ја гледаме чашата полуполна

Фокус

Вечер Прес 24Инфо Press24

Ердоган денеска во посета на Атина за Високиот совет за соработка меѓу Грција и Турција

Бизнис Вести - 07.12.2023

– Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска ќе биде во Атина за да присуствува на петтиот Висок совет за соработка меѓу Грција и Турција, а воедно ќе биде примен од грчката претседателка Катерина Сакеларопулу и ќе се сретне со премиерот на ...

Ердоган за „Катимерини“: Пријателе Кирјакос, не ви се закануваме, ако не ни се заканите

MakPress

Ердоган денеска во посета на Атина за Високиот совет за соработка меѓу Грција и Турција

24Инфо

Ердоган денеска во посета на Атина за Високиот совет за соработка меѓу Грција и Турција

MakPress

Ердоган во официјална посета на Атина

Слободен Печат

Ердоган денеска во посета на Атина за Високиот совет за соработка меѓу Грција и Турција

Канал5

Ердоган денеска во посета на Атина за Високиот совет за соработка меѓу Грција и Турција

Бриф

Денешен Нетпрес Република