TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Богоевски: не нарачувам кокаин, туку медицински канабис за моја блиска личност

24 Вести - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски признава дека снимката која што се појави на руска социјална мрежа е автентична и не е монтирана, но негира дека договара за кокаин како што тврди „Громовник“ во описот на видеото.

Новинарот Љупчо Златев “ИЗБРИША ПОД” со Павле Богоевски!

Магазин - 15.05.2019

Главниот уредник на Лидер и автор на емисијата Блиц, новинарот Љупчо Златев на социјалните мрежи направи патос со пратеникот Павле Богоевски, после вчерашниот скандал во кој на телефонските разговори кои беа објавени, Богоевски нарачува масло од ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

1tv - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Замир Мехмети со поддршка за Павле Богоевски

CivilMedia - 15.05.2019

По „бомбата“ што „долета“ од Будимпешта, од Илија Громовник, а споделена преку самонаречениот „Трет пат“ на Палевски, во јавноста има голем број реакции. Една од тие реакции дојде од активистот Замир ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој беше објавен од него, го снимил всушност таксист пред неколку месеци, додека тој се возел во такси. Снимката беше објавена како нова „бомба“, а Богоевски очекува да биде покрената постапка против ...

Богоевски тврди дека бил снимен од таксист

24Инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот објавен во „бомбата“ на „Илија Громовник“ го снимил таксистот во чиј автомобил се возел пред неколку месеци. Богоевски претходно потврди дека нарачал дрога, но не кокаин, туку масло од канабис.

Драган Спасов Дац: Очекувам оставка од Богоевски и прес на Миле Бошњаковски

AKO - 15.05.2019

,,Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели? “-порачува актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски дека снимката објавена вчера е автентична и дека тој наводно ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Скопје1 - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

Драган Спасов – Дац: Очекувам Павле Богоевски да си поднесе оставка

365 - 15.05.2019

„Оправдувањето“ на пратеникот Павле Богоевски околу објавената снимка од негов телефонски разговор во кој нарачува некаква cyпстанца, не е доволно за актерот Драган Спасов – Дац, кој со подарената метла симболично го обврза премиерот Зоран Заев да ...

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Република - 15.05.2019

, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот Богоевски кои беа објавени на социјалните мрежи. ...

Дац бара оставка од Богоевски

24Инфо - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац преку својот Фејсбук профил побара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

А1 On - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Дац: Очекувам оставка од Богоевки, како што е ред нели?

Скопје1 - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац на својот профил на „Фејсбук“објави свое мислење за последната објавена „бомба“ во која е инволвиран пратеникот Павле Богоевки. Дац на ФБ ...

Дац бара оставка од пратеникот Богоевски

Независен - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац бара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека на објавената аудио снимка набавувал масло од канабис. – Очекувам оставка од Павле Богоевки.

(ФОТО) Богоевски: Ме снимал таксистот додека разговарам

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски тврди дека разговорот кој вчера беше објавен од него, го снимил всушност таксист додека тој се возел во ...

Богоевски: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис за моја блиска личност

Фокус - 15.05.2019

Пратеникот, Павле Богоевски, потврди дека е негов гласот на снимката, која беше вчера објавена на социјалните мрежи како нова „бомба“. Богоевски објави статус на својот фејсбук профил каде, спротивно на тврдењето на снимката, вели дека не нарачувал ...

Драган Спасов Дац побара оставка од пратеникот Павле Богоевски

еМагазин - 15.05.2019

„Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес конференција на Миле Бошњаковски ! Како што е ред, нели?“, напиша на својот Фејсбук-профил актерот Драган Спасов Дац по скандалот што изби од последната објавена аудио-бомба на која се слуша како Богоевски ...

Дац: Oчекувам оставка од Павле Богоевски

Слободен Печат - 15.05.2019

Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со Богоевски. Актерот Драган Спасовски Дац на социјалните мрежи го коментира настанот поврзан со снимката во која пратеникот Павле Богоевски како што самиот подоцна ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски

Курир - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов- Дац на својот Фејсбук профил сподели статус во врска со скандалот во кој е поврзан пратеникот Павле Богоевски од СДСМ. Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?, ова ...

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

+инфо - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

Зошто пратеникот Богоевски илегално набавувал масло од канабис, кога тоа се продава во аптека?!

Нетпрес - 15.05.2019

Во Македонија сѐ уште не е легализирана употребата на марихуаната за рекреативни цели, но маслото од канабис кое се користи за медицински цели може легално да се набави во аптеките. Се продава преку рецепт и е наменето за пациенти со малигни ...

Павле Богоевски дипломиран криминалист и пратеник призна дека извршил кривично дело-набавил забранета супстанца

Магазин - 15.05.2019

Вчера преку социјална руска мрежа повторно беше објавен разговор од извесен Илија Громовник во кој Павле Богоевски актуелен пратеник, дипломиран криминалист на Факултетот за безбедност и поранешен активист на Шарената револуција се слуша како ...

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОЗНАВА: „Бомбашот“ од Будимпешта е скопски таксист

Слободен Печат - 15.05.2019

Вчера беше објавен снимен разговор во кој учествува пратеникот Павле Богоевски. „Бомбата“ што пукна во Будимпешта, а се однесува на пратеникот Павле Богоевски е всушност тонска снимка од телефонски разговор што се водел во такси возило во Скопје, ...

Се бара оставка од Богоевски: Ако Павле не падне, сите ќе можат да нарачуваат преку него

Скопје1 - 15.05.2019

Бура од реакции на социјалната мрежа „Твитер“ по објавувањето на прислушкуваниот разговор, за кој пратеникот Павле Богоевски потврди дека е автентичен. Твитер заедницата побара и оставката од пратеникот, бидејќи и сам признал дека нарачувал ...

Пратеникот Богоевски се „оправда“ на Фејсбук по „бомбата“ со неговиот глас

Фактор - 15.05.2019

Да точно е дека е мојот глас на снимката, но не е точно дека нарачувам кокаин пишува на социјалната мрежа Фејсбук пратеникот Павле Богоевски. Тој се обиде на овој начин да се оправда откако во јавноста преку руска социјална мрежа протече „аудио ...

Павле Богоевски: Немам никаква намера да се правам светец, но во разговорот не нарачувам кокаин

1tv - 15.05.2019

Почитувани, Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а ...

Богоевски за „бомбата“: Не сум светец, но не нарачувам кокаин туку масло од канабис за лекување

Скопје1 - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски на социјалната мрежа „Фејсбук“, се огласи по објавувањето на приватен разговор со наслов „Павле Богоевски нарачува ...

ПРАТЕНИКОТ БОГОЕВСКИ ЗА НОВАТА БОМБА: Не нарачував кокаин, туку масло од марихуана

Денешен - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече бомба и каде тврди дека нарачувам кокаин, но не беше кокаин туку нарачав масло од канабис, соопшти денеска пратеникот Павле Богоевски преку Фејсбук.

Дали СЈО ја има снимката каде актуелен пратеник нарачувал дрога?

Магазин - 14.05.2019

Македонскиот граѓански активист и актуелниоит пратеник од редовите на СДСМ, Павле Богоевски, во телефонски разговор со засега непознато лице прави нарачка. Само пред неполн месец на социјалните мрежи се појавија пост бомби во кои се слушаше како ...

Замир Мехмети: Знам за приватните проблеми на Павле

Независен - 15.05.2019

Поранешниот активист кој беше дел и од „Шарената револуција“, Замир Мехмети, се огласи по низата напади и критики во врска со објавената аудио снимка на која се слуша гласот на рпатеникот Павле Богоевски.

Очекувам оставка од Богоевски и прес на Бошњаковски, како што е ред!

Нетпрес - 15.05.2019

Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски, како што е ред, нели!, пишува на Фејсбук актерот Драган Спасов Дац по разговорите на пратеникот Богоевски кои беа објавени на социјалните ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски

+инфо - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац преку својот Фејсбук профил побара оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“.

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Макфакс - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Актерот Драган Спасов-Дац: “Очекувам оставка од Павле Богоевски„

Магазин - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов – Дац бара итна оставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека на објавената аудио снимка набавувал масло од канабис. После вчерашниот скандал со пратеникот Павле Богоевски дека на објавената аудио снимка ...

Богоевски: Договарам набавка на масло од канабис, за медицинска употреба, за моја многу блиска личност

Бриф - 15.05.2019

Почитувани, Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а ...

Дац очекува оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски

Пулс24 - 15.05.2019

Во врска со скандалот со кој е поврзан пратеникот Павле Богоевски од СДСМ на својот Фејсбук профил статус сподели актерот Драган Спасов- Дац. – Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели?, преку ...

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

Либертас - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

Богоевски: Мој е гласот во „бомбата“, не нарачував кокаин, туку масло од канабис

+инфо - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски, од кого вчера анонимецот со псевдоним „Илија Громовник“, објави „бомба“ , денеска се огласи на социјалните мрежи. Тој вели дека гласот е негов, но оти не нарачувал кокаин туку масло од канабис за блиска личност.

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Либертас - 15.05.2019

Замир Мехмети, истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за трагедијата која му се случила на ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на Миле Бошњаковски!

Фактор - 15.05.2019

Oставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“, бара актерот Драган Спасов - Дац. Тој ова го објави на Фејсбук.

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски како што е ред

Точка - 15.05.2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката ...

Богоевски: Набавував масло од канабис за блиска личност. Службите да истражат

Либертас - 15.05.2019

-Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...

„Бомбата“ на „Илија Громовник“ со Богоевски ја снимал таксист пред неколку месеци

Бриф - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера осамна на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Тој го снимал додека Богоевски се возел во таксито и затоа на ...

Павле Богоевски потврди дека нарачувал канабис за медицински цели, а не кокаин

ММС - 15.05.2019

По објавбувањето на аудио снимка од профил на извесниот Илија Громовник, за која тврди дека е гласот на пратеникот Павле Богоевски, со одговор на Фејсбук се јави пратеникот. -Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече ...

Мехмети за Богоевски: Знам за трагедијата на Павле, да сум на негово место би одел до Северна Кореа по нуклеарка ако ...

Бриф - 15.05.2019

Замир Мехмети, еден од борците против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција, преку социјалните медиуми застана во одбрана на пратеникот Павле Богоевски. Тој вели дека знае за приватните проблеми на Богоевски, како и за ...

Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на Миле Бошњаковски

Либертас - 15.05.2019

Oставка од пратеникот Павле Богоевски по неговото признание дека набавувал масло од канабис, што беше објавено на најновата бомба на „Илија Громовник“, бара актерот Драган Спасов – Дац. „Очекувам оставка од Павле Богоевски и прес-конференција на ...

Драган Спасов Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевки

Сител - 15.05.2019

Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката на ...

Павле Богоевски за објавената снимка: Не нарачував кокаин, туку масло од канабис

Независен - 15.05.2019

Пратеникот Павле Богоевски се огласи во врска со објавената снимка која се појави на руската мрежа „Вконтакте“. Профилот „Илија Громовник“ кој ја објави снимката на социјалните мрежи тврдеше дека Богоевски е снимен како нарачува кокаин.

Богоевски за „бомбата“: Ме снимал такстит додека разговарам, пред неколку месеци

Press24 - 15.05.2019

„Бомбата“ која вчера се појави на руска социјална мрежа од профил со псевдоним „Илија Громовник“, а во која се слуша гласот на пратеникот Павле Богоевски, всушност ја направил таксист. Таксистот го снимиле Богоевски додека се возел во таксито пред ...

Снимката со Павле Богоевски која протече во јавноста снимена од таксист?

Centar - 15.05.2019

Вчера на руска социјална мрежа беше објавено аудио кое авторот го нарече БОМБА и каде тврди дека нарачувам кокаин. На нашите мрежи, прво беше споделено од пропагандната твитер машинерија на ВМРО ДПМНЕ и од порталите блиски до нив, а потоа веќе го ...