TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија ќе си го заземе заслуженото место во НАТО и ЕУ како Република Северна Македонија, вели Државниот секретар на ...

Сакам да кажам - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео го поздрави усвојувањето на уставните измени и рече дека тоа ќе ѝ овозможи на Македонија да си го заземе заслуженото место во НАТО и ЕУ како Република Северна Македонија.

Стејт Департмент: Македонија да го заземе заслуженото место во НАТО и ЕУ како Република Северна Македонија

Канал5 - 12.01.2019

Честитика попладнево упати и американскиот Стејт департмент за изгласаните уставни амандмани. ,,САД ја поздравуваат одлуката на македонскиот Парламент за усвојување на уставните амандмани потребни за ратификување на преспанскиот Договор со Грција.

Државниот секретар на САД, Помпео ја поздрави одлуката на македонскиот парламент

24 Вести - 12.01.2019

Мајкл Помпео, државниот секретар на САД ја поздрави одлуката усвојување на уставните амандмани и имплементацијата на Преспанскиот договор. „САД ја поздравуваат одлуката на македонскиот парламент за усвојување на уставните амандмани потребни за ...

Помпео: Македонските лидери покажаа визија и истрајност

Макфакс - 12.01.2019

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео соопшти дека Соединетите Американски Држави ја поздравуваат одлуката на македонското Собрание за усвојувањето на уставните амандмани неопходни за ратификација за договорот со Грција.

Стејт Департмент: Македонија да го заземе заслуженото место во НАТО и ЕУ како Република Северна Македонија

Вечер - 12.01.2019

Честитика попладнево упати и американскиот Стејт департмент за изгласаните уставни ...

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

Слободен Печат - 12.01.2019

Помпео посочи дека, САД ја гледаат одлуката како историска шанса за унапредување на стабилноста, безбедноста и просперитетот во регионот. Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за ...

Помпео: Добар исход за Турција и сириските Курди

Локално - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео денеска, по состанокот со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, изјави дека е оптимистичен кога станува збор за можноста за постигнување на „добар исход“ што ќе ги заштити Турција и сириските ...

САД и Полска ќе одржат заеднички состанок за мир на Блискиот исток

Глас на Америка - 11.01.2019

Меѓународниот состанок ќе се одржи во Варшава на 13-ти и 14-ти февруари ВАШИНГТОН — САД и Полска ќе одржат заеднички министерски состанок за да промовираат мир и безбедност на Блискиот исток.

Сила на хаосот: САД се закани дека ќе ги исфрли Иранците од Сирија

Точка - 11.01.2019

Мајк Помпео порача дека САД е силата „на доброто“ на Блискиот исток, додека пак Иранците возвратија и порачаа дека Американците се силата „на хаосот“. За време на вчерашниот говор во Каиро, американскиот државен секретар Мајк Помпео порача дека САД ...

Ова го може само Трамп: Американскиот претседател се премисли - армијата тргнува во воена акција во Сирија!

Точка - 11.01.2019

Американскиот државен секретар Мајк Помпео, изјави дека претседателот на САД, Доналд Трамп би можел да нареди нова акција на американските сили во Сирија. Оваа одлука на американскиот претседател доаѓа кога САД се подготвуваат за повлекување на ...

Помпео: САД ќе организираат глобален самит за Блискиот Исток

Курир - 11.01.2019

САД во текот на следниот месец ќе организираат глобален самит фокусиран на Блискиот Исток. изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервју за телевизијата Фокс Њуз. Според Помпео, овој меѓународен собир би требало да се одржи ...

Стејт Департмент: Македонија да го заземе заслуженото место во НАТО и во ЕУ

Фокус - 12.01.2019

Честитика попладнево упати и американскиот Стејт департмент за изгласаните уставни амандмани. „САД ја поздравуваат одлуката на македонскиот Парламент за усвојување на уставните амандмани потребни за ратификување на преспанскиот Договор со Грција.

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

1tv - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Помпео: Добар исход за Турција и сириските Курди

Сител - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео денеска, по состанокот со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, изјави дека е оптимистичен кога станува збор за можноста за постигнување на „добар исход“ што ќе ги заштити Турција и сириските ...

Помпео: САД ќе организираат глобален самит за Блискиот Исток

А1 On - 11.01.2019

САД во текот на следниот месец ќе организираат глобален самит фокусиран на Блискиот Исток. изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервју за телевизијата Фокс Њуз. Според Помпео, овој меѓународен собир би требало да се одржи ...

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

Локално - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Помпео: Добар исход за Турција и сириските Курди

Опсервер - 13.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео денеска, по состанокот со турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу, изјави дека е оптимистичен кога станува збор за можноста за постигнување на „добар исход“ што ќе ги заштити Турција и сириските ...

Помпео: САД ќе организираат глобален самит за Блискиот Исток

Опсервер - 11.01.2019

САД во текот на следниот месец ќе организираат глобален самит фокусиран на Блискиот Исток. изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервју за телевизијата Фокс Њуз. Според Помпео, овој меѓународен собир би требало да се одржи ...

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

А1 On - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Помпео: САД ќе организираат глобален самит за Блискиот Исток

Локално - 11.01.2019

САД во текот на следниот месец ќе организираат глобален самит фокусиран на Блискиот Исток, изјави денеска американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервју за телевизијата Фокс Њуз. Според Помпео, овој меѓународен собир би требало да се одржи ...

САД: Браво Македонија

Независен - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт Департмент: Македонските лидери покажаа визија и храброст

Нова ТВ - 12.01.2019

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео ја поздрави одлуката на македонското Собрание за усвојување на уставните амандмани што беа неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт департмент: Македонија да го заземе заслуженото место во НАТО и во ЕУ

+инфо - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

24Инфо - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

Опсервер - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт департмент: Македонија да го заземе заслуженото место во НАТО и во ЕУ

Либертас - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.

Стејт департментот ја поздрави одлуката на македонското Собрание за уставните измени

Сител - 12.01.2019

Државниот секретар на САД Мајк Помпео изјави денеска дека САД ја поздравуваат одлуката на Собранието, за усвојување на уставните амандмани неопходни за ратификација на Договорот од Преспа за решавање на спорот со името со Грција.