TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Големо свлечиште однесе куќи во Хрватска пред очите на премиерот (ВИДЕО)

Канал5 - 13.03.2018

Цел рид се помести во гратчето Хрватска Костајница . Околу 14 часот цел рид се придвижи и за неколку минути до темел урна шест куќи , а уште толку се тешко оштетени . За среќа , никој не е повреден .

Одрон во Хрватска уништи куќи како кули од карти(видео)

AKO - 13.03.2018

Во Хрватска Костајница, по поплавата од реката Уна, во попладневните часови дошло до големи одрони, при што се уништени најмалку 6 куќи: https://ako.mk/wp-content/uploads/2018/03/Kostaj-130318-1.mp4 Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ бил сведок на ...

Куќи во Хрватска срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште (ВИДЕО)

МКД - 13.03.2018

ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а оштетени се куќи и патишта, поради што неколку десетици граѓани се отсечени. За време на состанокот на Кризниот штаб на Цивилната заштира во ...

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Алфа - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми.

Куќи во Хрватска срамнети со земја по поплава и лизгање на земјиште

Сител - 13.03.2018

ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а оштетени се куќи и патишта, поради што неколку десетици граѓани се отсечени За време на состанокот на Кризниот штаб на Цивилната заштира во ...

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Алсат-М - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

Одрон во Хрватска уништи куќи како кули од карти(видео)

МК News - 13.03.2018

Во Хрватска Костајница, по поплавата од реката Уна, во попладневните часови дошло до големи одрони, при што се уништени најмалку 6 куќи. ХРТ јавува дека во делови од Хрватска е прогласена вонредна состојба поради поплавите од надојдената Уна, а ...

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште

+инфо - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Независен - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. - Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

ФОТО: Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

А1 On - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

ОПАСНО ВО ХРВАТСКА: Поради поплавите почнаа да се уриваат куќи

Фактор - 13.03.2018

Во Хрватска Костајница урнати се десетина куќи, а евакуирани се луѓе од уште десетина, јави ХРТ. Водостојот на реката Уна надмина 450 сантиметри. „За среќа, според првични информации во овој момент нема човечки жртви ниту сериозни повреди“ – изјави ...

Хрватска Костајница: Урнати куќи поради лизгање земјиште и поплави

Р.С.Европа - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. "Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

ГАЛЕРИЈА: Вонредна состојба во Хрватска поради невремето - срушени десетина куќи

Press24 - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште...

Н.Македонија - 13.03.2018

Урнати десетина куќи во Хрватска поради лизгање на земјиште Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба.

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште и поплави

Локално - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.

Драматично во Хрватска Костајница, урнати десетина куќи поради лизгање земјиште

Слободен Печат - 13.03.2018

Водостојот на карловачкото подрачје и во Хрватска Костајница и понатаму расте, јавуваат хрватски медиуми. Во Хрватска Костајница и во Јасеновац е прогласена вонредна состојба. – Ситуацијата во Хрватска Костајница е драматична.