TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев за средбата со Бик Мајк: Ништо не криеме, работиме во интерес на државата

Фокус - 11.09.2019

Многу реакции на социјалните мрежи предизвика средбата на премиерот Зоран Заев со Мајкл Штрауметис, познат како Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис. Заев порача дека целта на средбата е медицинска употреба на маслото од ...

(ВИДЕО) Биг Мајк: Македонија ќе направи бум со канабисот

Независен - 11.09.2019

Мајк Штрауметис познат како Биг Мајк, кој неодамна беше во посета во земјава, вели дека Македонија може да излезе од криза и да направи многу во бизнисот со легализацијата на канабисот. Тој на својот профил на „Инстаграм“ објави видео во кое ...

Бизнисот со канабис за медицинска употреба расцвета: Бројот на издадени лиценци порасна на 27

еМагазин - 11.09.2019

Ако на некој бизнис во Македонија добро му оди, тоа е сигурно бизнисот со канабис за медицинска употреба. Бројот на компании кои влегуваат во овој бизнис постојано расте. Од Владата за еМагазин информираат дека до сега се издадени 27 лиценци за ...

Заев за Бик Мајк: Ништо не криеме - Тоа се нови работни места

Press24 - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција по вчерашната лидерска средба со Христијан Мицкоски, ја искоментира и средбата со Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис. - „Ние не ги соопштуваме сите средби.

БИГ МАЈК: „Македонија е главна локација за БУМ на канабисот„

Магазин - 11.09.2019

Мајк Штрауметис познат како Биг Мајк, кој неодамна беше во посета во земјава, вели дека Македонија е полна со вредни и интелигентни луѓе подготвени за промена, а канабисот може да биде таа промена.

Заев за средбата со Бик Мајк: Ништо не криеме, целта на средбата е медицинска употреба на маслото од канабис и ...

Либертас - 11.09.2019

Многу реакции на социјалните мрежи предизвика средбата на премиерот Зоран Заев со Мајкл Штрауметис, познат како Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис. Заев порача дека целта на средбата е медицинска употреба на маслото од ...

Заев за средбата со Бик Мајк: Ништо не криеме, работиме во интерес на државата

Centar - 11.09.2019

Многу реакции на социјалните мрежи предизвика средбата на премиерот Зоран Заев со Мајкл Штрауметис, познат како Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис. Заев порача дека целта на средбата е медицинска употреба на маслото од ...

Заев за средбата со Биг Мајк: Ќе работиме и понатаму во интерес на државата, тоа за нас се нови работни места

Локално - 11.09.2019

По реакциите на социјалните мрежи за средбата на Заев со Мајкл Штрауметис, познат како Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис, премиерот порача дека целта на средбата е медицинска употреба на маслото од канабис и да се ...

Заев вели дека средбата со Биг Мајк била во интерес на државата

еМагазин - 11.09.2019

Многу реакции на социјалните мрежи предизвика средбата на премиерот Зоран Заев со Мајкл Штрауметис, познат како Биг Мајк, светски претприемач во полето на одгледување на канабис. Заев порача дека целта на средбата е медицинска употреба на маслото од ...