TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски до Данела и власта: Сега откако го потпиша истиот грант за пречистителна станица поради кој го разреши ...

Курир - 23.03.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 телевизија во врска со грантот кој вчера се потпиша за пречистителна станица за Скопје, прашува кому се сега рацете во медот откако се потпиша истиот грант поради кој ...

Мицкоски до Данела и власта: Сега откако го потпиша истиот грант за пречистителна станица поради кој го разреши директорот на Водовод, да ги прашам сега на кого му се рацете во медот

Опсервер

Мицкоски до Данела и власта: Сега откако го потпиша истиот грант за пречистителна станица поради кој го разреши директорот на Водовод, да ги прашам сега на кого му се рацете во медот

Република

Мицкоски: Кому рацете сега му се в медот, откако го потпишаа договорот за кој Арсовска го смени директорот на „Водовод“

Нетпрес

Мицкоски до Данела и власта: Сега откако го потпиша истиот грант за пречистителна станица поради кој го разреши директорот на Водовод, да ги прашам сега на кого му се рацете во медот

Lider

Мицкоски: Откако се додели грантот за пречистителната станица да ја прашам Арсовска и власта чии раце се сега во медот?

MakPress

Арсовска и СДСМ потонаа во приказните на медот, потпишан истиот грант кој Перински го водеше

Курир - 23.03.2023

Потонаа уште една приказна на скопската градоначалничка Данела Арсовска за тоа како што таа тогаш рече „рачињата во медот“. Иако и тогаш се укажуваше, сепак сега се потврди дека Арсовска непотребно го разрешила тогашниот директор на ЈП Водовод и ...

Многу врева за ништо: Само Арсовска знае зошто му го оцрни името на Перински

Република

Арсовска се премисли, договорот за Пречистителната станица бил добар

Курир

ЕИБ не нашле пропусти во тендерот за пречистителната станица, Арсовска вели таа ги спречила „рачињата во медот“

360 степени

Поранешниот шеф на кабинет на Мицковски под истрага на финансиска полиција

Пулс24

ЕУ обезбеди грант од 70 милиони евра за прочистителна станица во Скопје

Сител

Европската инвестициска банка ги потопи обвинувањата на Арсовска за пречистителната станица

Алфа

Курир Курир Нетпрес Lider Република Нетпрес Lider MakPress

Ќе смисли ли Арсовска нови „рачиња во медот“ или ќе потпише за Прeчистителната станица?

CivilMedia - 23.03.2023

Директивите на ЕУ јасно укажуваат на забрана за испуштање на отпадни води во реките, езерата и подземните води ако претходно не се третираат во пречистителни станици. Без изградба на пречистителни станици за отпадни води, земјава не може да ги ...

Арсовска: Потпишан грантот од ЕИБ за изградба на пречистителната станица, сите лаги на ВМРО ДПМНЕ паднаа во вода

Скопје1

Дополнителни 70 милиони евра за пречистителна станица – сѐ уште не се знае кога ќе се реализира проектот

ТВ21

ЕУ додели грант од 70 милиони евра за пречистителната станица во Скопје, се чека Арсовска да го потпише договорот за градба

Сакам да кажам

„Нема проблем затоа што не дозволивме да има проблем“, рече Арсовска за договорот за грант за пречистителна станица во Скопје

Макфакс

Банката на ЕУ се надева дека Арсовска и Водовод наскоро ќе го потпишат фамозниот тендер за пречистителна станица во Скопје

Фактор

Владата ќе потпишува грант за изградба на спорната пречистителна станица за отпадни води во Скопје

24 Вести

24 Вести MTM Р.С.Европа ТВ21 Фокус

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска е позната по синтагмата „Лажи, лажи Дано“

Локално - 23.03.2023

ВМРО-ДПМНЕ утрово побара извинување од градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовски, поради како што велат, лагите упатени кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и Златко Перински, во тој момент директор на ЈП Водовод и канализација – ...

ВМРО-ДПМНЕ до Данела Арсовска: Лажи лажи Дано!

4NEWS

Лажи, лажи Дано-Арсовска го потпиша истиот проект за пречистителна поради кој го разреши Перински, и го клеветеше Мицкоски, вели ВМРО-ДПМНЕ

Скопје1

Лажи, лажи Дано- Арсовска го потпиша истиот проект за пречистителна поради кој го разреши Перински, и го клеветеше Мицкоски

Курир

ВМРО-ДПМНЕ до Данела Арсовска: Лажи лажи Дано!

Lider

ВМРО-ДПМНЕ: Арсовска го потпиша истиот проект за пречистителна поради кој го разреши Перински, и го клеветеше Мицкоски

А1 On

Лажи, лажи Дано – Арсовска го потпиша истиот проект за пречистителна поради кој го разреши Перински, обвини ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

ТВ21 МКД PressingTV MakPress

Арсовска: Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот

А1 On - 22.03.2023

Нема проблем, затоа што не дозволивме да го има, рече градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска на новинарско прашање околу постапката за Пречистителната станица за отпадни води во Скопје за којашто денеска беше потпишан договор за грант од ...

Пречистителната станица во моментов е најголем еко капитален проект во државава и во регионот, рече Арсовска

МКД

Арсовска: Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот

Скопје инфо

Арсовска: Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот

4NEWS

Арсовска: “Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот“

Во Центар

Арсовска: Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот

Опсервер

Арсовска: Пречистителната станица во Скопје е најголемиот еко капитален проект во државава и регионот

Вечер Прес

Локално