TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛЕ: Адеми асистент во победата на Динамо Загреб, Црвена Ѕвезда славеше во Белгија

OhridNews - 26.11.2020

Екипите на Динамо Загреб и Црвена Ѕвезда, забележаа гостински победи, совладувајќи ги Волфсбергер односно Гент. Хрватскиот клуб славеше со 3-0, додека белградските „црвено бели“ победија со 2-0.

(ВИДЕО) Само бод за Милан, Арсенал максимален, Звезда ја освои Белгија

Спортклуб - 26.11.2020

Вечерва се одиграа првите натпревари во рамките на четвртото коло од Лигата на Европа. Фудбалерите на Милан вечерва ремизираа на гостински терен против Лил со 1:1. „Росонерите“ во Франција стигнаа без Златан Ибрахимовиќ кој се повреди против Наполи, ...

Милан само еден бод против Лил, шест гола на мечот меѓу Брага и Лестер

Sport M - 26.11.2020

Вечерва фудбалерите на Милан ремизираа на гостувањето кај Лил (1: 1) во мечот од 4. коло од групната фаза на ЛЕ. Росонерите пристигнаа во Франција без Златан Ибрахимовиќ, кој се повреди викендот против Наполи, и тоа многу се почувствува вечерва.

Лига на Европа: Адеми со Динамо и Црвена звезда пред пласман во нокаут фазата

Слободен Печат - 26.11.2020

Хрватскиот шампион за кого настапува македонскиот репрезентативец Аријан Адеми славеше на гостувањето кај Волфсбергер, а важна победа на гости оствари и Црвена звезда. Аријан Адеми по историскиот успех кој го постигна со македонската репрезентација ...

Динамо убедлив кај Волфсбергер, две асистенции на Адеми, победа и на Црвена звезда (ВИДЕО)

МКД - 26.11.2020

Динамо Загреб со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Волфсбергер, гостинска победа забележа и Црвена звезда која со 2-0 триумфираше кај Гент. Динамо Загреб и Адеми освоија важни три бода од гостувањето кај Волфсбергер со кои дојдоа многу блиску ...

Арсенал, Хофенхајм и Лестер први до нокаут-фазата, победи за Динамо и за Ц. Звезда (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.11.2020

Фудбалерите на Арсенал можеби не блескаат во Премиерлигата, но играат одлично во Лига Европа, откако со вечерашниот гостински триумф против Молде (3-0) дојде до максимални 12 бода и прв обезбеди место во нокаут-фазата во ова натпреварување.

ЛЕ: Звезда и Динамо пред европска пролет, Милан никако против Лил

TopSport - 26.11.2020

Милан одигра само 1:1 на гостувањето кај францускиот Лил, за да ја продолжи неизвесноста во групата Х во Лига Европа, каде што Спарта Прага го „демонтираше“ Селтик со 4:1. Саму Кастилехо ги донесе „росонерите“ во водство во 46.

ЛЕ: Звезда и Динамо на чекор од следната фаза, Арсенал убедлив, реми на Милан

Спортски - 26.11.2020

Фудбалерите на Црвена Звезда и Динамо стигнаа до нови победи во Лигата на Европа и се приближија до пласман во наредната фаза. Звезда славеше кај Гент со резултат 2:0. Тимот на Дејан Станковиќ до победата беше предводен од Неѓош Петровиќ кој погоди ...

Две асистенции на Адеми во важната победа на Динамо Загреб, Арсенал и Хофенхајм го задржаа перфектниот учинок (ВИДЕО)

Дерби - 26.11.2020

Две асистенции забележа нашиот Аријан Адеми во важната победа на Динамо Загреб над Волфсбергер во рамките на 4. коло од групната фаза на Лигата на Европа. Хрватскиот прва славеше со 3-0, а токму македонскиот репрезентативец Адеми ги имаше клучните ...

ВИДЕО: Црвена Звезда победи кај Гент, Адеми асистент во триумфот на Динамо во ЛЕ

Gol.mk - 26.11.2020

Црвена Звезда успеа и втор пат да го победи Гент , овојпат во Белгија со 0-2 и се најде близу до европска пролет во Лигата на Европа. Српскиот тим со по еден гол во двете полувремиња втор пат во низа го доби белгијскиот ривал, за седма ...

Лестер и Арсенал ја минаа групната фаза, големи победи за Динамо и Звезда

Кајгана - 26.11.2020

Премиерлигашките клубови Лестер и Арсенал обезбедија место во наредната фаза, Милан не успеа да слави кај Лил, додека важни победи остварија Динамо Загреб и Црвена звезда во 4. коло од Лига Европа фазата по групи.

Адеми делеше асистенции како Меси, трагичарот Пепе сега со ефектен гол го однесе Арсенал во нокаут фазата од ЛЕ (Видео)

Спортманија - 26.11.2020

Победи и на Динамо Загреб и Црвена ѕвезда на гостувањата во второто по ранг натпреварување на УЕФА Арсенал има максимални 12 бодови и е сигурен патник во нокаут фазата од Лигата на Европа, иако се одиграа само четири кола досега од групната фаза.

Црвена Звезда и Динамо се на чекор од европската пролет

Sport M - 26.11.2020

Црвена Звезда и Динамо стигнаа до нови победи во Лигата на Европа и се приближија до пласманот во нокаут фазата. Фудбалерите на Црвена звезда славеа на гостувањето кај Гент со резултат 2:0.

Адеми со асистенција, а неговиот Динамо победи во Австрија, Звезда ги грабна бодовите во Белгија (видео)

SportMedia - 26.11.2020

Многу важна победа на Динамо Загреб во 4. коло на Лига Европа. Вечерва „модрите“ ги собраа бодовите на гостувањето кај Волфзбергер со 3:0 со головите на Ловро Маер во 60. минута, Петковиќ во 75. минута и Иванушец во 90. минута.

ВИДЕО: Милан едвај до бод на гостувањето кај Лил, ништо не е исто без Ибрахимовиќ

Дриблинг - 26.11.2020

Фудбалерите на Милан ремизираа против Лил на гостински терен со 1:1 во натпревар од 4 коло во Лига Европа. Без Златан Ибрахимовиќ во своите редови, екипата од Италија изгледаше многу поразлично и понемоќно.

ВИДЕО: Адеми асистент во победата на Динамо Загреб против Волфсбергер

Дриблинг - 26.11.2020

Динамо Загреб без поголеми проблеми ја запиша втората овосезонска победа во Лига Европа откако славеше на гостувањето кај Волфсбергер од 3:0 во Лигата на Европа. Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми беше асистент на второот гол на мечот кој го ...

ЛИГА ЕВРОПА: Адеми мајсторски асистира – Динамо ита кон европска пролет, голема победа на Ц. Звезда во Гент

Екипа - 26.11.2020

Динамо Загреб ита кон втората фаза од Лигата на Европа откако во 4. коло од натпреварите по групи славеше со 0-3 на гостувањето против австриски Волсфбергер. Извонредна партија на македонскиот репрезентативец Аријан Адемиј кој со асистенцијата во 75.

Адеми: Вечерва очекувајте вистински и европски Динамо

SportMedia - 26.11.2020

Македонскиот репрезентативец и интернационалец Аријан Адеми вечерва својот Динамо капитенски ќе го поведе во уште една европска битка. Гостуваат во рамките од Лигата на Европа кај австрискиот тим Волфсбергер со почеток од 18:55 часот.

Црвена Звезда може да реши сè во Белгија

Gol.mk - 26.11.2020

„Црвено-белите“ се во добра позиција пред гостувањето кај Гент, но ако се земат предвид проблемите во составот (не играат Катаи и Саного), не е претерано да се каже дека реми би било премија за српскиот шампион.

Две убави асистенции на Адеми, Динамо Загреб убедлив кај Волфсбергер (ВИДЕО)

24Фудбал - 26.11.2020

Динамо Загреб со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Волфсбергер, гостинска победа забележа и Црвена звезда која со 2-0 триумфираше кај Гент. Динамо Загреб и Адеми освоија важни три бода од гостувањето кај Волфсбергер со кои дојдоа многу блиску ...

ЛЕ: Звезда и Динамо пред европска пролет, Милан никако против Лил

Макфакс - 26.11.2020

Милан одигра само 1:1 на гостувањето кај францускиот Лил, за да ја продолжи неизвесноста во групата Х во Лига Европа, каде што Спарта Прага го „демонтираше“ Селтик со 4:1. Саму Кастилехо ги донесе „росонерите“ во водство во 46.

ЛЕ: Звезда и Динамо пред европска пролет, Милан никако против Лил

Опсервер - 26.11.2020

Милан одигра само 1:1 на гостувањето кај францускиот Лил, за да ја продолжи неизвесноста во групата Х во Лига Европа, каде што Спарта Прага го „демонтираше“ Селтик со 4:1. Саму Кастилехо ги донесе „росонерите“ во водство во 46.