TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Корнелиус му вети дека ќе му плати пиво на навивачот (видео)

TopSport - 18.02.2020

Напаѓачот на Парма, Андреас Корнелиус со посебна видео порака се обрати до навивачот кој настрада на трибините при 1:0 победата над Сасуоло, ветувајќи дека ќе му го врати пивото. Инцидентот се случи при загревањето за мечот на „Мапеи“, кога Данецот ...

Парма го бара малерозниот фан кој доби топка во лице кога требаше да се напие пиво а другарите му фаќаа „сеир“ (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.02.2020

Фудбалерот на Парма, Андреас Корнелиус вети дека ќе го части пиво навивачот на кој со топка му ја турна пијачката на трибините. Инцидентот се случи на неделниот меч кога Парма со 1-0 победи на гостувањето кај Сасуоло.

Напаѓач на Парма го бара фанот на кој со топка му го турна пивото (ВИДЕО)

МКД - 18.02.2020

Фудбалерот на Парма, Андреас Корнелиус вети дека ќе го части пиво навивачот на кој со топка му ја турна пијачката на трибините. Инцидентот се случи на неделниот меч кога Парма со 1-0 победи на гостувањето кај Сасуоло.

Корнелиус му вети дека ќе му плати пиво на навивачот (видео)

Макфакс - 18.02.2020

Напаѓачот на Парма, Андреас Корнелиус со посебна видео порака се обрати до навивачот кој настрада на трибините при 1:0 победата над Сасуоло, ветувајќи дека ќе му го врати пивото. Инцидентот се случи при загревањето за мечот на „Мапеи“, кога Данецот ...