TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дембеле нема дилеми: Подобро без пријатели цел месец, отколку без видео-игри

Спортски - 29.05.2020

Голем број луѓе имаат работи од кои не можат да се откажат, а еден од нив е и фудбалерот на Барселона, Осман Дембеле. Дембеле не може да се откаже од видео-игрите, тој е зависен од нив. Пред три години Дембеле за 125 милиони евра потпиша за ...

„Подобро еден месец без пријатели, отколку без видео-игри“

Sport 1 - 29.05.2020

Некои фудбалери имаат порок кој не може да го победат. За едно од најскапите засилувања во историјата на Барселона, Осман Дембеле, тоа се видео-игрите. Дембеле пред три години плати неверојатни 125 милиони евра, но вложените пари никогаш не ги ...

Фудбалерот на Барселона ќе се откаже од пријатели, ама од видео игри никако

Слободен Печат - 29.05.2020

Осман Дембеле во Барселона пристигна веднаш по заминувањето на Нејмар во ПСЖ, пристигна за рекордни 105 милиони евра плус дополнителни 40 милиони во бонуси, но никогаш не ги исполни очекувањата.

Дембеле брзо одлучи: Подобро една година без пријателите, отколку без видеоигрите

Спортманија - 29.05.2020

Играчот кој Барселона го плати 125 милиони евра немаше дилеми. Пред да дојде во Барселона, важеше за еден од најголемите таленти во Европа, па токму затоа каталонскиот гигант не жалеше пари и за да го доведе на „Камп ноу“, плати 125 милиони евра ...

Дембеле одговараше на невозможни прашања: Подобро да не се помрднам, отколку…. (Видео)

Дерби - 28.05.2020

Усман Дембеле и натаму работи на својата рехабилитација откако пред корона паузата заработи тешка повреда на мускулот, а во период кога играчите полека се враќаат во некоја фудбалска нормала, пристигнаа и комични видеа подготвени од официјалната ...

Дали претера ѕвездата на Барса? „Подобро месец без пријатели отколку месец без видео игри”

Sport M - 28.05.2020

Некои фудбалери имаат пороци што тие едноставно не можат без нив. Општо познато е дека едно од најскапите засилувања во историјата на Барселона не може без конзоли за видео игри. Усмане Дембеле беше платен неверојатна 125 милиони евра пред три ...

Екс-вардарката Дембеле ги покажа синовите (ФОТО)

24 Ракомет - 28.05.2020

Ракометарката која пред неколку години го носеше дресот на Вардар, а сега е капитен на репрезентацијата на Франција, Сираба Дембеле одлучи да ги покаже своите деца. Заедно со нејзиниот сопруг, инаку, поранешен фудбалер на Вардар имаат два сина, па ...