TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mercedes C-класа :: Невозможна дилема - дизел-хибрид или AMG?

Авто Магазин - 13.03.2018

Со ланска продажба од 415 илјади примероци, Mercedes C-класа е значаен за марката и затоа мораше да се освежи. Повеќе технички отколку стилски, па така сега располага со нови технологии и погонски групи.

Маркионе потврди – хибридното Ferrari во 2019 веројатно ќе биде SUV

Додај Гас - 13.03.2018

Директорот на групацијата FIAT Chrysler Automobiles (FCA) под која е и Ferrari, Серџо Марконе, го потврди доаѓањето на V8 Hybrid 2019, но не и во кој модел ќе биде поставен. Сепак, со оглед на тоа дека со месеци се шпекулира дека Ferrari својот прв ...

McLaren Senna GTR :: Достоен за наследник на F1 GTR

Авто Магазин - 13.03.2018

Автомобилот на McLaren направен во чест на Сена доби тркачка изведба. Веќе по агресивните каросериски додатоци и големото задно крило е јасно дека на инженерите во фокус им било постигнување што поголема сила на прилепување.

Крадците нема да им избегаат: Погледнете со што располага полицијата во Дубаи (Видео)

Sky - 13.03.2018

Имиџот и угледот е сè во Дубаи, дури и кога станува збор за борбата со криминалот. Полицијата во таа пустинска метропола низ годините изградила вистински арсенал од коњски сили на луксузни спортски автомобили.

AMG G63 и AMG GT R на Mercedes си ги измерија силите на автопат

Кајгана - 12.03.2018

Магазинот AutoTopNL објави снимка на која Mercedes-AMG 63 и AMG GT R си ги одмеруваат силите на автопат. G 63 под хаубата има мотор со моќност од 1.000 коњки или и нуди фантастично забрзување и перформанси, но сепак не можеше да се мери со ...

Ferrari ја оживува легендата 250 GTO

Авто Плус - 12.03.2018

Италијанскиот производител Ferrari планира да објави ограничена серија на легендарниот 250 GTO, кој е најскап автомобил досега продаден од компанијата од Маранело Идејата за заживување на 250 GTO е на генералниот директор на Fiat Chrysler, Серџо ...

Aston Martin презема и хибриден мотор од Mercedes

Авто Плус - 12.03.2018

Британскиот производител Aston Martin планира да ја прошири својата соработка со Mercedes-Benz во технички аспект Компанијата веќе неколку години купува стандардни мотори од Штутгарт, а сега сака да добие и хибриден погон.

C-класата на Mercedes доби и нова погонска група од AMG одделението

ЗаЗабава - 13.03.2018

Со ланска продажба од 415 илјади примероци, Mercedes C-класа е значаен за марката и затоа мораше да се освежи. Повеќе технички отколку стилски, па така сега располага со нови технологии и погонски групи.

McLaren најави модел побрз од рекордните 391 километри на час

Кајгана - 11.03.2018

Британскиот произведувач на суперавтомобили McLaren најави нов модел BP23 Hyper-GT, кој наводно ќе биде побрз од легендарниот F1 од 1993 година. Компанијата од Вокинг претстави нови скици на хиперавтомобил, кој ќе има три седишта, а чија брзина ќе ...

McLaren најави модел побрз од рекордните 391 километри на час

Локално - 11.03.2018

Британскиот произведувач на суперавтомобили McLaren најави нов модел BP23 Hyper-GT, кој наводно ќе биде побрз од легендарниот F1 од 1993 година. Компанијата од Вокинг претстави нови скици на хиперавтомобил, кој ќе има три седишта, а чија брзина ќе ...

MCLAREN најави нов модел кој ќе е побрз од рекордните 391 километри на час

ЗаЗабава - 12.03.2018

Британскиот произведувач на суперавтомобили McLaren најави нов модел BP23 Hyper-GT, кој наводно ќе биде побрз од легендарниот F1 од 1993 година. Компанијата од Вокинг претстави нови скици на хиперавтомобил, кој ќе има три седишта, а чија брзина ќе ...