TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руски проектил погоди станбена зграда во Одеса, најмалку 17 загинати

Опсервер - 01.07.2022

Руски проектил рано утрово погоди деветкатна станбена зграда во украинското пристаниште Одеса, при што загинаа најмалку 17 лица, а десетици се повредени, соопштија локалните власти. „Еден проектил погодил зграда во градот Билхород-Днистровски, а ...

Украина: Бомбардирана е станбена зграда во Одеса, најмалку 10 мртви

Еспресо - 01.07.2022

Десет лица загинаа во бомбардирање од страна на руската армија на станбена зграда во Одеса. Десет лица загинаа во бомбардирање на руската армија на станбена зграда во Одеса. Ова го соопштија официјални украински извори.

НАЈМАЛКУ 17 ЗАГИНАТИ: Руски проектил погоди станбена зграда во Одеса

Курир - 01.07.2022

Руски проектил рано утрово погоди деветкатна станбена зграда во украинското пристаниште Одеса, при што загинаа најмалку 17 лица, а десетици се повредени, соопштија локалните власти. „Еден проектил погодил зграда во градот Билхород-Днистровски, а ...