TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжува триумфалната низа на Торонто, 100. трипл-дабл на Вестбрук

Алфа - 14.03.2018

Во НБА лигата одиграни се 11 натпревари. Лидерот на Истокот, Торонто го совлада Бруклин со совлада Бруклин со 116:102 и ја забележа осмата последователна победа. Јонас Валанчиунас мечот го заврши со 26 поени и 14 скока, а ДеМар ДеРозан и Фред Ван ...

Јубилеен 100-ти „трипл-дабл“ на Расел Вестбрук

Сител - 14.03.2018

Расел Вестбрук повторно се впиша во историја во НБА лигата. Кошаркарот на Оклахома Тандерс, стана четвртиот играч во историјата на НБА лигата кој во кариерата остварил најмалку 100 „трипл-дабл“ учиноци.

Леброн Џејмс нема да се пензионира додека не заигра со син му во НБА

Кајгана - 14.03.2018

Најдобриот кошаркар од оваа генерација би можел да игра во НБА лигата и по неговата 40-та година, ако можеме да веруваме на она што го кажува тој низ американските спортски медиуми. Во мини-интервју со ESPN, Леброн Џејмс рече дека би можел да се ...

НБА: 100-ти трипл-дабл за Вестбрук

Сител - 14.03.2018

Продолжува извонредната сезона на кошаркарот на Оклахома, Расел Вестбрук кој на средбата проти Атланта од 119-107 го забележа 100-тиот трипл-дабл во кариерата. Расел Вестбрук стана четвртиот играч во историјата со најмалку 100 трипл-дабл оставрувања ...

100. ,,трипл дабл” на Вестбрук за победа против Атланта (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Оклахома успеа да го победи тимот на Атланта со резултат од 119:107, меѓутоа резултатот беше во втор план поради ефектот на Расел Вестбрук кој го постигна својот 100. ,,трипл-дабл” во кариерата.

Вестбрук стигна до својот 100. трипл-дабл и стана само четвртиот кошаркар во НБА на кого му успеало тоа (ВИДЕО)

МКД - 14.03.2018

Минатата сезона Расел Вестбрук стана вториот кошаркар во историјата на НБА со просек трипл-дабл, а оваа сезона продолжи да ги зголемува бројките и синоќа стигна до својот јубилеен 100 таков учинок.

Вестбрук во одбрано друштво по новиот „трипл-дабл“

Стандард - 14.03.2018

Расел Вестбрук влезе во клубот 100 по направени „трипл-дабл“ учиноци, откако ноќеска заврши со 32 поени, 12 скокови и 12 асистенции во победата на Оклахома Сити над Атланта со 119: 107. Така тој се приклучи на легендите Оскар Робертсон – 181, Меџик ...

Момент за историја: Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл во кариерата! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Можеби ја нема експлозивноста од минатата сезона, ниту тој ниту неговата Оклахома, но Расел Вестбрук е доволно натпросечен за да продолжи да остварува генијални остварувања, како ова синоќа. Го одигра 100.

Видео: Леброн до рекорд на кариерата, Вестбрук до 100 трипл-дабл во кариерата, Јокиќ одличен во поразот на Денвер

Спортски - 14.03.2018

Изминатата вечер во НБА лигата беа одиграни 11 натпревари. Kливленд на гостувањето против Феникс славеше победа од 129:107 и така ја прекина низата од два порази. Кливленд од првиот до последниот момент беше во водство, а во еден момент имаше и+27.

НБА: Вестбрук стигна до стоттиот трипл-дабл во кариерата

Кајгана - 14.03.2018

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

ВИДЕО: Историски 100. „трипл-дабл“ на Вестбрук, Оклахома си поигра со Атланта!

Gol.mk - 14.03.2018

Еден од најдобрите кошаркари во овој момент Расел Вестбрук ноќва влезе во друштвото на великаните на НБА лигата, откако на мечот против Атланта го запиша својот јубилеен 100-ти „трипл-дабл“ учинок во кариерата.

Вестбрук е само еден од четворица во историјата: Со 100-ти „трипл-дабл“ во кариерата!

Екипа - 14.03.2018

Изминатава ноќ во НБА лигата ја одбележа феноменалниот кошаркар на Оклахома, Расел Вестбрук кој на мечот против Атланта го запиша својот 100-ти „трипл-дабл“ во кариерата. Во триумфот на Оклахома од 119-107, Вестбрук со влезот во „Клубот 100“ според ...

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100. трипл-дабл

SportMedia - 14.03.2018

Расел Вестбрук утрово влезе во историјата на НБА лигата. Ѕвездата на Оклахома стана само четвртиот играч во историјата на оваа лига, кој во кариерата остварил 100. трипл-дабл. Пред него се само легендите Оскар Робертсон (рекордер со 181 вакви ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

TopSport - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Му нема рамен, на суперменот од Оклахома

Basketball - 14.03.2018

Постигна 32 поена, со 12 скока и со 12 асистенции, влезе во елитното друштво од 4 избрани имиња во историјата на НБА лигата. Сезонава (и минатата), носејќи ја скоро сам на своите плеќи екипата од Оклахома Сити, успеа да го регистрира 100-тиот ...

Вестбрук вонземјанинот, дури и Кралот е далеку зад него

Basketball - 14.03.2018

Првото име на Оклахома постигна 32 поена, со 12 скока и 12 асистенции во победата на Тандер против Хокс со 107:119. Тоа беше 100-ти трипл-дабл во кариерата за предводникот и 4-та победа во низа за неговата екипа.

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Локално - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Сан Антонио извиси од ТОП 8, нов трипл-дабл за Вестбрук

24 Вести - 13.03.2018

Хјустон убедливо го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109:93, а со тоа дополнително ја продлабочи кризата на Спарс, кои за прв пат по 1998-та година стравуваат за место во плеј-офот.

Леброн Џејмс повторно докажа за каков кошаркар важи

ЗаЗабава - 13.03.2018

Леброн Џејмс не успеа да слави во градот на ангелите со својата екипа, но со својата позитивна лудост, го воодушеви светот и НБА публиката. Кошаркарот на Кливленд лажираше додавање кон Корвер, топката неверојатно ја префрли кон младиот Жижиќ на кој ...

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук (Видео)

Макфакс - 13.03.2018

Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101. Блескава вечер имаше и репрезентативецот на БиХ Јусуф Нуркиќ кој го одигра ...

ЛеБрон со уникатни асистенции (ВИДЕО)

Локално - 13.03.2018

ЛеБрон Џејмс е несомнено една од најголемите ѕвезди во последниве години, па дури и во историјата на НБА. Во последните неколку дена, интернет-просторот полуде за неколку негови пасови. Еден од нив е феноменален „лажњак“ со една рака кој испрати ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

Макфакс - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

А1 On - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук (Видео)

Вечер - 13.03.2018

" alt= Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101. Блескава вечер имаше и репрезентативецот на БиХ Јусуф Нуркиќ кој го одигра ...

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео)

Вечер - 14.03.2018

" alt= Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата.

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Канал5 - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...

Вестбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

Точка - 14.03.2018

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100. трипл-дабл во кариерата. Двоцифрени бројки во три статистички категории имаше и Леброн ...

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

Идивиди - 14.03.2018

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера. Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните ...