TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Легендарниот Ферари Ф300 на Шумахер ќе се продава на аукција! (Фото)

СуперСпорт - 09.08.2022

Седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер го возеше легендарниот болид Ферари Ф300 во 1998 година, а наскоро истиот ќе биде даден на аукција во Калифорнија. Германецот со Ф300 оствари шесто победи во сезоната 1998 година, а следната година Ферари ...

На аукција Ферари Ф300 на Михаел Шумахер

TopSport - 09.08.2022

Ферари Ф300 на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, кој го возеше во 1998 година, наскоро ќе се најде на аукција во Калифорнија. Германецот, тогаш сопственик на два шампионски трофеи, во тој болид се бореше за титулата со Мика Хакинен од ...

На аукција Ферари Ф300 на Михаел Шумахер

Макфакс - 09.08.2022

Ферари Ф300 на седумкратниот светски шампион Михаел Шумахер, кој го возеше во 1998 година, наскоро ќе се најде на аукција во Калифорнија. Германецот, тогаш сопственик на два шампионски трофеи, во тој болид се бореше за титулата со Мика Хакинен од ...

„Ферарито Ф300“ на Михаел Шумахер ќе се продава на аукција

Вечер Прес - 10.08.2022

Болидот „ферари Ф300“, кој беше во сопственост на седумкратниот светски шампион во Формула 1, Германецот Михаел Шумахер и кој го возеше во 1998 година, наскоро ќе се најде на аукција во Калифорнија.