TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СЈО го повлече обвинението за „Сопот“

Телма - 19.03.2018

Не постојат докази кои го потврдуваат обвинението за „Сопот“, единствениот доказ бил сведочењето на Рамадан Бајрами дадено под присила. Ова е образложението со кое специјалната обвинителка Катица Јанева и нејзиниот колега Бурим Ристеми на денешното ...

Движење Беса: Да се покрене постапка за обесштетување на обвинетите од Сопот и тужба против оние кои ги малтретираа

А1 On - 19.03.2018

„Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“, со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и обвинителството и ...

Обвинетите во „Сопот“: 15 години велевме дека сме невини

Фокус - 19.03.2018

Обвинетите во предметот „Сопот“, кој беа осудени за тероризам, пред случајот да го земе Специјалното јавно обвинителство, денеска откако СЈО го повлече обвиненеието, рекоа дека 15 години укажувале дека се невини.

Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

Канал5 - 19.03.2018

Пред осум месеци Специјалното јавно обвинителство го презеде случајот “Сопот”, а денеска се откажа од обвинението поради недостиг на докази. Специјалната обвинителка Катица Јанева се појави во Кривичниот суд и рече дека нема докази со кои може да се ...

СЈО се откажа од обвинението за Сопот- нема доволно докази

Нова ТВ - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева го повлече обвинението за „Сопот“, вели дека нема докази

Фокус - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство го повлече обвинението за случајот „Сопот“. Како што рече шефицата на СЈО, Катица Јанева, која денеска се појави во судот, нема доволно докази против обвинетите.

Јанева се откажа од СОПОТ – обвинетите ослободени од тероризам

Алфа - 19.03.2018

Катица Јанева се откажа од гонење за тероризам на обвинетите во случајот СОПОТ , бидеќи немала доволно докази. Катица Јанева се откажа од гонење за тероризам на обвинетите во случајот СОПОТ , бидеќи немала доволно докази.

Јанева: Анализата за „Сопот“ покажа дека нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

Стандард - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“

Макфакс - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

СЈО се откажа од „Сопот“

Република - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Според обвинителката Катица Јанева не постојат доволно докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети.

Беса: Обесштетување за обвинетите за „Сопот“ и тужба против оние што ги малтретираа

Макфакс - 19.03.2018

Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“ со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и Обвинителството и ...

СЈО се откажа од обвинението за Сопот

Локално - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство на денешното рочиште за случајот „Сопот“ се откажа од обвинението за предметот стар 15 години. Обвинителката Катица Јанева по неколку одржани рочишта денеска се појави во судот и го повлече обвинението кое го презеде ...

Јанева: Анализата за „Сопот“ покажа дека нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

Сител - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

СЈО се откажа од обвинението за „Сопот”

А1 On - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

Беса: Обесштетување за обвинетите за Сопот и тужба против оние кои ги малтретираа

Точка - 19.03.2018

Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат „задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“, со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и обвинителството и ...

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

Курир - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева за „Сопот“: Нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

Бриф - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

СЈО се откажа од обвинението за „Сопот“

МКД - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Според обвинителот Бурим Рустеми, единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

Движење Беса: Да се покрене постапка за обесштетување на обвинетите од Сопот

Канал5 - 19.03.2018

Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“, со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и обвинителството и ...

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

Сител - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева: Анализата за „Сопот“ покажа дека нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

24 Вести - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“

+инфо - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“

Sky - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

Беса: Да се покрене постапка за обесштетување на обвинетите од Сопот

Стандард - 19.03.2018

Движењето Беса го поздравија, според нив, „задоцнетото ослободување“ на обвинетите во случајот „Сопот“, „со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и обвинителството и конечно ќе ја ...

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

ТВ21 - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева: Предистрагата за „Сопот“ разоткрива друга теорија

Фокус - 19.03.2018

Нема докази дека обвинетите во предметот „Сопот“ го сториле кривичното дело што им се става на товар, порача специјалната јавна обвинителка Катица Јанева по завршувањето на постапката за предметот Сопот.

(Видео) Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

Макфакс - 19.03.2018

Обвинителката Катица Јанева по денешното судење за предметот „Сопот“, рече дека и натаму останува отворена предистражната постапка што ја водат за осомничените во овој случај. Бараат меѓународна правна помош и имаат друга теорија за случајот.

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“

Точка - 19.03.2018

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“. Обвинителката Катица Јанева вели дека нема докази со кои може да се утврди обвинението за конкретните обвинети. Обвинителот Бурим Рустеми рече дека единствениот доказ на кој им се заснова пресудата е ...

Движење Беса: Да се покрене постапка за обесштетување на обвинетите од Сопот

Независен - 19.03.2018

Движењето Беса и претседателот Африм Гаши го поздравуваат задоцнетото ослободување на обвинетите во случајот „Сопот“, со надеж дека оваа неправда, која траеше 15 години, ќе стави крај и на антиалбанскиот пристап на судството и обвинителството и ...

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

Стандард - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева: Нема докази дека обвинетите во „Сопот“ го сториле делото

Независен - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

(ВИДЕО) Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

А1 On - 19.03.2018

Обвинителката Катица Јанева по денешното судење за предметот „Сопот“, рече дека и натаму останува отворена предистражната постапка што ја водат за осомничените во овој случај. Бараат меѓународна правна помош и имаат друга теорија за случајот.

СЈО се откажа од обвинението за случајот „Сопот“ оти единствениот доказ бил изнуден со тортура

Сакам да кажам - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, објави државната агенција МИА. Од СЈО велат дека според деталните анализи што ги направило не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева: Анализата за „Сопот“ покажа дека нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

еМагазин - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

(Видео) Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

Sky - 19.03.2018

Обвинителката Катица Јанева по денешното судење за предметот „Сопот“, рече дека и натаму останува отворена предистражната постапка што ја водат за осомничените во овој случај. Бараат меѓународна правна помош и имаат друга теорија за случајот.

СЈО: Нема доволно докази против обвинетите во „Сопот“

Алсат-М - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Јанева: Анализата за „Сопот” покажа дека нема доказ дека обвинетите го сториле кривичното дело

Слободен Печат - 19.03.2018

По севкупна анализа на доказите изведени на главниот претрес и од „бомбите“ што ги имавме и анализите што ги правевеме во доказите што ги прибравме во предистражната постапка сметавме дека е праведно денеска да го повлечеме обвинението, бидејќи нема ...

(Видео) Јанева: Предистрагата за „Сопот” останува – имаме друга теорија за случајот

Правдико - 19.03.2018

Обвинителката Катица Јанева по денешното судење за предметот „Сопот“, рече дека и натаму останува отворена предистражната постапка што ја водат за осомничените во овој случај. Бараат меѓународна правна помош и имаат друга теорија за случајот.

СЈО се откажа од Сопот...

Н.Македонија - 19.03.2018

СЈО се откажа од Сопот Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

Канал5 - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

СЈО се откажа од обвинение за Сопот

Нетпрес - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинението за случајот „Сопот“ бидејќи, според обвинителката Катица Јанева, не постојат доволно докази со кои може да се утврди обвинението .

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

Независен - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

СЈО се откажа од „Сопот“, немало докази

Слободен Печат - 19.03.2018

СЈО, на денешното судско рочиште што се одржува во Кривичниот суд Скопје, се откажа од предметот „Сопот“ затоа што немало докази за кривичното дело тероризам, за кое се теретат обвинетите, јави порталот Сведок.

СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

CivilMedia - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

СЈО ГИ ОСЛОБОДУВА ТЕРОРИСТИТЕ ВО СЛУЧАЈОТ „СОПОТ“: Според СЈО не постојат докази дека обвинетите во „Сопот“ убиле ...

Маркукуле - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

Нема доволно докази: СЈО се откажа од обвинителниот акт за „Сопот“

еМагазин - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постојат докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.

По ослободувањето на осудените во „Монструм“, слобода и за обвинетите во „Сопот“- Заев ја исполнува Тиранската ...

Курир - 19.03.2018

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) денеска се откажа од обвинителниот акт за случајот „Сопот“, бидејќи според деталните анализи што ги направило ова Обвинителство не постоеле докази дека обвинетите го сториле делото за кое се товарат.