TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лек за коса: Заборавете на испукнатите и оштетени краеви и опаѓање на косата! (РЕЦЕПТ)

Убавина и Здравје - 08.04.2020

Ќе ја поправи оштетената коса и ќе го забрза нејзиниот раст. Ленот е растение богато со омега 3 масни киселини, растителни влакна и силни антиоксиданти, што го прави многу корисно за нашето здравје, но и за нашата кожа и коса.

Домашна маска која ќе ја освежи вашата коса и ќе и го врати сјајот

Скопје инфо - 08.04.2020

Од чистење на шминката до нега на косата, кокосовото масло е одлично за негата. Тоа е одлична алтернатива за многу скапи производи, особено за косата. Тоа е особено корисно и кога ќе се измеша со други масла, особено за третирање специфични проблеми ...

Спречете првут и опаѓање на косата со природни препарати

Денар - 08.04.2020

Претходните месеци, временските прилики не беа во прилог на нашата коса. На неа лошо влијаат ветерот, смогот и студот. Ако мислите дека таа ќе биде поштедена во пролетта, не сте во право. Наскоро на сцена стапуваат сончевите зраци, што исто така ...

Како да ја осветлите косата додека сте во изолација

Убавина и Здравје - 07.04.2020

Сакате да ја избелите косата и фантазирате дека имате светли прамени. Сепак, изолацијата во која сме и затворените салони за коса го одложуваат вашиот сон. Постојат методи кои ќе ви помогнат да го добиете природниот ефект на руса коса дома.

Кој е наједноставниот начин до убава коса кај мажите?

Машки магазин - 07.04.2020

Сите сакаме брзи и ефикасни решенија за косата да ни изгледа убава и сјајна. Додека жените поминуваат многу време посветувајќи на негата на косата, мажите најчесто сакаат само да ја измијат и таа да изгледа убава.

4 природни начини да ја осветлите косата во домашни услови

Попара - 07.04.2020

Карантинот не ни дозволува да посетиме фризерски салон, но постојат и домашни методи кои ќе ви помогнат да го постигнете природниот ефект на руса коса. Без оштетување, вашата коса ќе биде сјајна и здрава.

Спречете првут и опаѓање на косата со природни препарати

ММС - 08.04.2020

Претходните месеци, временските прилики не беа во прилог на нашата коса. На неа лошо влијаат ветерот, смогот и студот. Ако мислите дека таа ќе биде поштедена во пролетта, не сте во право. Наскоро на сцена стапуваат сончевите зраци, што исто така ...