TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Едно лице уапсено, против друго е поднесена кривична за дрога

МКД - 14.01.2020

Кај млад гостиварец и скопјанец, во одделни случаи, е пронајдена марихуана. На 13.01.2020 околу 23.45 часот во гостиварското село Градец, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода С.А.

Уапсен скопјанец поради канабис

МКД - 14.01.2020

Полицијата кај скопјанецот пронашла пари и канабис. Вчера околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар - Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со ...

Евидентиран нов случај на семејно насилство во Гостивар

Gostivarpress.mk - 13.01.2020

Вчера ( 12 јануари) во 7 часот и 45 минути, 24-годишна гостиварка во СВР Тетово пријавила дека нејзиниот поранешен невенчан сопруг на возраст од 26 години во повеќе наврати и се заканувал по животот и физички ја малтретирал.

Кај малолетник на Бит Пазар пронајдена марихуана

МКД - 13.01.2020

Полицијата во текот на вчерашниот ден уапсила две лица со марихуана на Бит Пазар. Вчера во 12.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар лишиле од слобода 17 - годишен малолетник од Скопје, затоа што при извршен преглед ...

Се судриле три возила, па настанала тепачка – во ПС Гостивар приведени 5 лица

Gostivarpress.mk - 13.01.2020

Пет лица завршиле во полициска станица, по регистрирана сообраќајна несреќа и инцидент. Полицијата соопшти дека вчера (12 јануари) околу 18 часот и 30 минути во Полициската станица Гостивар од слобода биле лишени: две машки лица на возраст од 44 и ...

Уапсени пет лица: Направиле сообраќајка, па физички се пресметале

Курир - 13.01.2020

Пет лица се приведени вчера попладне во Полициската станица Гостивар поради сомнение за нивна инволвираност во насилство, кое околу 14 часот се случило на регионалниот пат Брана- Маврово, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Двајца скопјани и момче од Кичево уапсени откако кај нив била пронајдена дрога

Centar - 12.01.2020

Двајца скопјани и едно лице од Кичево биле уапсени вчера откако кај нив биле пронајдена дрога. Вчера во 18:50 часот на ул. Скупи бб во близина на бензинска пумпа, поради кривично дело „Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични ...

Уапсени пет лица: Направиле сообраќајка, па физички се пресметале

Press24 - 13.01.2020

Пет лица се приведени вчера попладне во Полициската станица Гостивар поради сомнение за нивна инволвираност во насилство, кое околу 14 часот се случило на регионалниот пат Брана- Маврово, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Уапсени пет лица: Направиле сообраќајка, па физички се пресметале

iPortal - 13.01.2020

Пет лица се приведени вчера попладне во Полициската станица Гостивар поради сомнение за нивна инволвираност во насилство, кое околу 14 часот се случило на регионалниот пат Брана- Маврово, информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски.

Уапсен скопјанец на автопатот Гостивар- Тетово

Сител - 14.01.2020

Вчера околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар - Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, полициски службеници ...

Гостиварската полиција приведе скопјанец кај кого е пронајдена марихуана

Gostivarpress.mk - 14.01.2020

Синоќа, околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар – Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, полициски службеници ...

Скопјанец уапсен поради канабис

Press24 - 14.01.2020

Полицијата кај скопјанецот пронашла пари и канабис. Вчера околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар - Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со ...

Скопјанец уапсен поради канабис

Скопје инфо - 14.01.2020

Полицијата кај скопјанецот пронашла пари и канабис. Вчера околу 19.00 часот кај наплатна рампа Гостивар, на автопат Гостивар - Тетово, од слобода бил лишен Д.Ј.(30) од Скопје, затоа што при претрес во неговото патничко возило „фолксваген голф“, со ...