TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung Galaxy Fold Lite наводно одложен за следната година

USB - 30.06.2020

Во текот на мај, познат дојавувач го откри постоењето на Samsung Galaxy Fold Lite флексибилниот телефон, со основни спецификации и кодно име Winner 2 за уредот. Се очекуваше дека телефонот ќе биде претставен во текот на оваа година, но новиот ...

Најава за можни три посебни настани од страна на Samsung во периодот што следи

Smartportal - 29.06.2020

Според неофицијалните информации, Samsung ќе го претстави Galaxy Note20 во август, по што останатите телефони кои се очекуваат да бидат заедно претставени, ќе бидат претставувани во наредните месеци Според неофицијалните досега најави, Samsung се ...

Смартфонот OnePlus Nord ќе има две предни камери

Кајгана - 28.06.2020

Компанијата OnePlus го подготвува својот нов смартфон со назив Nord кој ќе биде значително поевтин од останатите смартфони кои се достапни на пазарот, а ќе има две предни камери. Овој уред прво ќе се појави во Индија и Европа, а потоа и во Северна ...