TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тито Петковски: Прошетката на Силјановска со Иванов значи дека ќе му го следи примерот

Press24 - 14.03.2019

Тито Петковски вечерва говореше на ТВ21 за Гордана Силјановска која е кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за изборите за претседател. Петковски истакна дека прошетка на Силјановска со Иванов во Охрид остава впечаток дека ќе го следи неговиот ...

Тито Петковски: Кај македонскиот електорат фаворит е Силјановска

4NEWS - 14.03.2019

Тито Петковски: Кај македонскиот електорат фаворит е Силјановска Извор: ...

Тито Петковски: Прошетка на Силјановска со Иванов во Охрид остава впечаток дека ќе го следи неговиот пример

ТВ21 - 14.03.2019

Тито Петковски: Прошетка на Силјановска со Иванов во Охрид остава впечаток дека ќе го следи неговиот ...

ВМРО-ДПМНЕ не ги сака гласовите на Албанците за Силјановска

CivilMedia - 14.03.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не ги сака Албанците ниту како гласачи. Во еден пост објавен на неговата Фејсбук страница, Мицкоски го повикува сите етнички заедници да гласат за професорката Гордана Силјановска, со исклучок само на ...

Мицкоски ги „заборави“ Албанците во повикот да гласаат за Силјановска

+инфо - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во објава на Фејсбук во која ги повикува граѓаните да гласаат за професорката Гордана Силјановска Давкова на претседателските избори ги „заборави“ Албанците.

Силјановска непотребно го копира уличарскиот речник на Мицкоски

Фокус - 14.03.2019

Пишува: Ана ПАНОВСКА Кога ме прашаа во една неодамнешна ТВ-емисија што мислам, каков претседател треба да избереме на следниве претседателски избори, кратко си кажав дека е паметно кандидатите за претседател на државата да бидат – три-четири години ...

Мицкоски не ги повика Албанците да гласаат за Силјановска

AKO - 14.03.2019

На ВМРО ДПМНЕ и на нејзиниот лидер Христијан Мицкоски,не им требаат гласовите на Албанците. Тој во повикот до сите етникуми да излезат на избори на 21 април и да гласаат за нивниот претседателски кандидат, ги испушти Албанците или во најмала рака ги ...

Силјановска-Давкова: Ромите нема да бидат заборавени од државата

Макфакс - 14.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова оствари средба со граѓаните во Општина Шуто Оризари и со претседателот на организацијата РОМ. „Благодарам за поддршката на Роми обединети од Македонија.

Силјановска: Со мене како претседател правото ќе важи за сите (ФОТО)

Press24 - 14.03.2019

Се сретнав со наши уметници и актери. Загрижени се од сите скандали во министерството за култура. Јас ви гарантирам дека како претседател ќе воспоставам еден основен принцип владеењето на право да важи за сите, секаде.

Силјановска-Давкова на средба со уметници и актери

Макфакс - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, денеска се сретна со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа уметноста. „Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска Давкова: Имаме шанса во првиот круг да покажеме дека победата ќе биде наша

Press24 - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вчера оствари средба со граѓаните од Општина Валандово, каде што разговараше со нив но исто така им посочи дека сигурно овие избори ќе ги добие за да се зачекори ...

(Видео) Мицкоски: Коалицијата „За подобра Македонија“ комплетно ја поддржува Силјановска-Давкова

Макфакс - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва соопшти дека Коалицијата „За подобра Македонија“ ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат, професорката Гордана Силјановска Давкова.

Мицкоски: Ќе почнеме нова ера за достоинствена, економски преродена и горда Република Македонија

Република - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија“. По средбата тој посочи дека целата коалиција ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат, ...

Силјановска-Давкова: До каде е случајот со Фондот за пензиско и иналидско осигурување

А1 On - 13.03.2019

Кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија, при што се осврна на секојдневните проблеми со кои се соочуваат пензионерите откако СДСМ дојде на власт.

Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо и да почне поразот на заевизмот

Нетпрес - 13.03.2019

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од најголемата опозициона и најголемата политичка партија во Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат професорката Гордана Силјановска ...

Функционална економија е правна држава, вели Силјановска

Скопје1 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со претседателот на Стопанска комора на Македонија, г. Бранко Азески, во придружба на г. Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, г.

Тито Петковски: Прошетка на Силјановска со Иванов во Охрид остава впечаток дека ќе го следи неговиот пример

4NEWS - 15.03.2019

Тито Петковски: Прошетка на Силјановска со Иванов во Охрид остава впечаток дека ќе го следи неговиот пример. Извор: ...

Силјановска во посета на граѓаните на Ѓорче Петров: Без правична и социјална држава, никој не може да зборува за ...

Курир - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес го посети пазарот во Општина Ѓорче Петров и оствари средби со граѓаните и таксистите. При средбата на Општина Ѓорче Петров, Силјановска Давкова појасни ...

Судиите не постапуваат според законот, туку за да избегнат јавен линч дуваат и на јогурт

Република - 13.03.2019

Во контекст на најновите случувања во правосудниот систем, правните експерти и новинари зборуваат за „политичка поплава“. Јас би рекла дека е ова цунами на политичко самоволие какво што досега не сме виделе, а кое резултира со правна несигурност, ...

ВИДЕО: Мицкоски ги изостави Албанците, не ги повика да гласаат за Силјановска

Либертас - 14.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во повик до граѓаните од различни етнички заедници да гласаат за кандидатката за претседател, Гордана Силјановска, ги изостави Албанците. „Ја користам оваа прилика да ги повикам граѓаните на Република ...

Силјановска-Давкова: Ромите нема да бидат заборавени од државата

Точка - 14.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова оствари средба со граѓаните во Општина Шуто Оризари и со претседателот на организацијата РОМ. „Благодарам за поддршката на Роми обединети од Македонија.

Силјановска: Ако има бојкот на изборите, Џафери ќе биде претседател

Локално - 13.03.2019

Ова не е референдумот, тогаш имавме право на молк и тоа на тивок молк, на тивкост која всушност која беше голема гласност зошто не сакавме да го легитимираме Преспанскиот договор. Но сега треба да ги делигитимираме.

Силјановска: Ќе започне уривањето на заевизмот кој се повеќе им нанесува штета на граѓаните на Република Македонија

Курир - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова оствари средба со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа уметноста. -Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска: Ќе победам оти луѓе кои до сега не гласале, ми велат дека сега ќе гласаат

Скопје1 - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вчера оствари средба со граѓаните од Општина Валандово, каде што разговараше со нив но исто така им посочи дека сигурно овие избори ќе ги добие за да се зачекори ...

(Видео) Мицкоски: Коалицијата „За подобра Македонија“ комплетно ја поддржува Силјановска-Давкова

24Инфо - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва соопшти дека Коалицијата „За подобра Македонија“ ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат, професорката Гордана Силјановска-Давкова.

Силјановска :Наместо да уживаат во плодовите на својата долгогодишна работа гледаат како нивните деца ги напуштаат ...

Press24 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија. При самата средба проф. д-р Гордана Силјановска Давкова се осврна на секојдневните проблеми со кои ...

Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо и да почне поразот на Заевизмот!

Курир - 13.03.2019

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со коалиционите партнери од коалицијата „За подобра Македонија.“ По средбата посочи дека целата коалиција ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат ...

Силијановска- Азеки: значаен дел во нејзината програма ќе биде посветен на економската дипломатија

Press24 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со претседателот на Стопанска комора на Македонија, г. Бранко Азески, во придружба на г. Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ, г.

Силјановска: Образовани луѓе возат такси, владее див запад

Макфакс - 13.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова, денеска го посети пазарот во Општина Ѓорче Петров и оствари средби со граѓаните и таксистите. „Имаме најобразовани таксисти во Европа, луѓе со кариери и образование кои маката ги натерала да го ...

Силјановска: Играњето „пинг-понг" со мерката притвор мора да запре

Press24 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова во контекст на најновите случувања во правосудниот систем, правните експерти и новинари зборуваат за „политичка поплава“.

Силјановска: Со победата на заевизмот ќе дојдат подобри времиња за граѓаните но воедно и за уметниците и актерите

Press24 - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средба со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа уметноста. „Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска: Да ги добијам овие избори за да се отргне заевизмот од Македонија

А1 On - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова вчера оствари средба со граѓаните од Општина Валандово, каде што разговараше со нив но исто така им посочи дека сигурно овие избори ќе ги добие за да се зачекори ...

(видео) Мицкоски: Иден претседател на Република Македонија е Гордана Силјановска-Давкова !

Магазин - 13.03.2019

Ние цврсто веруваме и врз основа на целокупната онаа навигација којашто ја добиваме од терен, врз основа на сите оние мерливи мерења на јавното мислење дека иден претседател на Република Македонија е професорката Гордана Силјановска-Давкова“, рече ...

Силјановска Давкова: Наместо да се зголемуваат пензиите како што беше ветено, пензионерите секој месец се разочаруваат ...

Курир - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија. При самата средба таа се осврна на секојдневните проблеми со кои се соочуваат пензионерите откако СДСМ дојде ...

Мицкоски: Победата на Силјановска ја отвора вратата за предвремени избори

+инфо - 13.03.2019

Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од најголемата опозициска и најголемата политичка партија во Република Македонија ВМРО-ДПМНЕ ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат професорката Гордана Силјановска ...

ФОТО: Силјановска во Ѓорче - Систем нема владее „див запад"

Press24 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес го посети пазарот во Општина Ѓорче Петров и оствари средби со граѓаните и таксистите. При средбата на Општина Ѓорче Петров, Силјановска Давкова појасни ...

Силјановска за амнестирањето: Доста е од „виши цели“ за отворање на патот кон ЕУ

Скопје1 - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова во контекст на најновите случувања во правосудниот систем, правните експерти и новинари зборуваат за „политичка поплава“.

Гордана Силјановска Давкова се сретна со наши уметници и актери

Скопје1 - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова оствари средба со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа уметноста. „Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска со пензионерите: Тие се разочарани од пензиите

Скопје1 - 13.03.2019

​ Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија . ​ При самата средба проф. д-р Гордана Силјановска Давкова се осврна на секојдневните проблеми со ...

Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо и ќе почне поразот на заевизмот

ТВ21 - 13.03.2019

Христијан Мицкоски вечерва по средбата со Коалицијата, истакна дека кандидатот Гордана Силјановска Давкова ќе победи, и тоа, според него, ќе биде почеток на поразот на „заевизмот“. „Една од одлуките кои што ги донесовме како Коалиција „За подобра ...

Силјановска: Образовани луѓе возат такси, владее „див запад“

24Инфо - 13.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска Давкова, денеска го посети пазарот во Општина Ѓорче Петров и оствари средби со граѓаните и таксистите. „Имаме најобразовани таксисти во Европа, луѓе со кариери и образование кои маката ги натерала да го ...

Силјановска: Ова цунами на политичко самоволие какво што досега не сме виделе резултира со правна несигурност, ...

Курир - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова се огласи во контекст на најновите случувања во правосудниот систем, правните експерти и новинарите кои зборуваат за „политичка ...

Силјановска-Давкова на средба со уметници и актери

24Инфо - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на државата, Гордана Силјановска-Давкова, денеска се сретна со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа на уметноста. „Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска: Пензионерите се разочарани од сѐ помалите примања

Нетпрес - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова, денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија. При самата средба таа се осврна на секојдневните проблеми со кои се соочуваат пензионерите откако СДСМ дојде ...

(ВИДЕО) Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо

А1 On - 13.03.2019

Коалицијата „За подобра Македонија“ по средбата со ВМРО-ДПМНЕ со одлука да ја даде поддршката и комплетно да застане зад претседателскиот кандидат професорката Гордана Силјановска Давкова.

Силјановска: Образовани луѓе возат такси, владее див запад

Точка - 13.03.2019

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, денеска го посети пазарот во општина Ѓорче Петров и оствари средби со граѓаните и таксистите. „Имаме најобразовани таксисти во Европа, луѓе со кариери и образование, кои маката ги натерала да ...

Силјановска: Ова е цунами на политичко самоволие

Магазин - 13.03.2019

Kандидатот за претседател на Република Македонија од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова се огласи во контекст на најновите случувања во правосудниот систем, правните експерти и новинарите кои зборуваат за „политичка ...

Силјановска на средба со уметници и актери

Фокус - 14.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија професорката Гордана Силјановска Давкова оствари средба со уметници и актери со кои разговараше за актуелните случувања во областа уметноста. -Се сретнав со наши уметници и актери.

Силјановска Давкова: Наместо да се зголемуваат пензиите, пензионерите секој месец се разочаруваат од помалите примања

Сител - 13.03.2019

Кандидатот за претседател на Република Македонија проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денес оствари средба со пензионерското друштво во Гевгелија. При самата средба проф. д-р Гордана Силјановска Давкова се осврна на секојдневните проблеми со кои ...

Мицкоски по средбата со Коалицијата: Ќе победиме убедливо и да почне поразот на Заевизмот

Press24 - 13.03.2019

По средбата посочи дека целата коалиција ја дава поддршката и комплетно застанува позади претседателскиот кандидат професорката Гордана Силјановска Давкова. -Ние цврсто веруваме и врз основа на целокупната онаа навигација која што ја добиваме од ...