TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Единствена Русија на Путин води на изборите кои се обележани со обвинувања за нерегуларности

Слободен Печат - 19.09.2021

Единствената Русија на претседателот Владимир Путин освои 38,57 проценти од гласовите на парламентарните избори. Според прелиминарните резултати на Руската Централна изборна комисија, врз основа на 8,94 проценти од преброените гласови.Комунистичката ...

Русија: Над 2.000 поплаки за нерегуларности на првиот ден од изборите за Думата

CivilMedia

ВИДЕО: Руските државјани во Скопје денеска гласаат на парламентарите избори

Слободен Печат

Одѕивот во Москва над 34 проценти на изборите за руската Дума

Канал5

Одѕивот во Москва e над 34 проценти на изборите за руската Дума

Нетпрес

Продолжува гласањето на парламентарните избори во Русија

4NEWS

Во првите два дена од изборите за Думата гласале 31,51 отсто од руските избирачи

Опсервер

Република Либертас 24Инфо Денешен Вечер Прес MakPress Слободен Печат MakPress

Русите на гласање на последниот ден од парламентарните избори

Centar - 19.09.2021

Недела е последен ден за гласање на Русите на тридневните парламентарни избори во земјата. Околу 110 милиони луѓе имаат право да гласаат за новата Државна дума, која брои 450 пратеници. Според анализите на руските медиуми победата на „Единствена ...

Русите на гласање на последниот ден од парламентарните избори

Точка

Русите на гласање на последниот ден од парламентарните избори

Н.Македонија

Русите на гласање на последниот ден од парламентарните избори

MTM

Последен ден од тридневните парламентарни избори во Русија

Канал5