TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стојков си поднесе оставка, веќе не е спортски директор на Брера!

24Фудбал - 01.12.2023

Ацо Стојков преку социјалните мрежи соопшти дека си поднел оставка и веќе не е спортски директор на Брера. По одличниот старт на сезоната, Брера имаше голем пад кој се уште трае. Па Стојков реши да ја преземе одговорноста за лошите резултати.

Аце Стојков не е повеќе спортски директор на АП Брера: „По долгорочна резултатска криза доблест е да се понесе ...

Екипа - 30.11.2023

Поранешниот македонски репрезентативец, Аце Стојков одлучи да се повлече од функцијата спортски директор на АП Брера Струмица по само десет месеци откако беше именуван на истата. Стојков, како што вели во својата објава, се повлекува поради долгата ...

Ацо Стојков не е повеќе спортски директор на Брера!

Sport 1 - 30.11.2023

Прославениот струмички фудбалер Ацо Стојков неочекувано затвори една страница од својот живот и професионален ангажман. Денеска, преку социјалните мрежи, тој објави дека ја напушта АП Брера Струмица чиј спортски директор беше од почетокот на 2023 ...

Ацо Стојков повеќе не е директор на Брера!

SportSport - 30.11.2023

Ако тренерите немаат чувство кога треба да се поднесе оставка и да се преземе одговорност на чело со главниот стратег Џовани Баленти, тоа не важи и за спортскиот директот Ацо Стојков. Струмичкиот клуб има сериозни проблеми со резултатите, играта и ...

ФОТО НА КОЛОТО: Радоста на Роналдо откако ја “расплака“ Брера Струмица!

SportSport - 30.11.2023

Се играше 90+4.минута вчера во Струмица на мечот Брера Струмица и Брегалница, а резултатот беше 1:0 за домашните. И кога сите помислија дека Брера ќе дојде до победата а Брегалница, која одигра одлично, ќе го загуби овој меч, работите во свои раце ...

ВИДЕО: Цветаноски го фати Давков на спиење и даде ефектен гол!

Gol.mk - 29.11.2023

Фудбалерите на Брера Струмица први дојдоа до погодок во пресметката со Брегалница која се игра на СЦ „Горан Пандев“. Избраниците на Џовани Валенти се кренаа во финишот на полувремето и го притиснаа ривалот.

Еве како Роналдо во 90+4.минута ја “расплака“ Брера, а и прекрасниот гол на Цветаноски за струмичани! (ВИДЕО)

SportSport - 29.11.2023

Денеска во Струмица се играше “Дербито на Истокот“ во кој се сретнаа Брера и Брегалница. Проследивме одличен меч, со многу шанси, а ќе беше трагедија ако момците на Горан Здравков го загубеа овој меч зошто одиграа добро, имаа и неколку зицери, па и ...

Стојков поднесе оставка, веќе не е спортски директор на Брера

МКД - 01.12.2023

Ацо Стојков преку социјалните мрежи соопшти дека поднел оставка и веќе не е спортски директор на Брера. По одличниот старт на сезоната, Брера имаше голем пад кој се уште трае. Па Стојков реши да ја преземе одговорноста за лошите резултати.

Ацо Стојков ја напушти Брера

МакФудбал - 01.12.2023

Поранешниот македонски репрезентативец Ацо Стојков го напушти прволигашот Брера. Тој поднесе оставка на функцијата спортски директор, понесувајќи одговорност за слабите резултати на тимот во последниот период.