TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

OnePlus го претстави OnePlus 6 – ќе биде достапен во продажба од 22 мај

Smartportal - 17.05.2018

После огромен број на неофицијални, но и неколку официјални информации, OnePlus конечно го претстави својот најнов смартфон, OnePlus 6. Тој беше претставен вчера на настан во Лондон, а за денес се закажани настани во Кина и Индија.

Достапна цена и фантастични опции: Honor 10 е новиот крал на средната класа

Додај Гас - 17.05.2018

Huawei објави дека новиот модел од под-брендот Honor (Honor 10) е веќе достапен на глобалниот пазар, а повеќето новинари од областа на технологијата го споредуваат со Huawei P20 / P20 Pro моделите.

Xiaomi се фокусира на камерата за следниот премиум смартфон

Телефони.мк - 17.05.2018

Xiaomi на почетокот беше сомнителен за корисниците дека е неквалитетен и лошо произведен, но со текот на времето истите се уверија дека компанијата прави евтини телефони и со добри перформанси.

Објавен OnePlus 6: Најдобри спецификации за помалку пари

USB - 17.05.2018

Кинеската компанија OnePlus го претстави новиот, долгоочекуван смартфон OnePlus 6. Дизајнот, спецификациите и камерата се повторно во фокус на потрошувачите, но секако и цената која повеќе не е ниска.

Xiaomi инвестира во најдобри камери за своите смартфони

USB - 17.05.2018

Смартфоните на Xiaomi можат да се натпреваруваат со другите популарни уреди на останатите светски производители во поглед на моќта, брзината, дизајнот и цената, но кога станува збор за квалитетот на камерите, кинеските гаџети честопати не успеваат ...

Samsung Galaxy S7 и S7 edge имаат проблеми со Oreo надградбата

Телефони.мк - 16.05.2018

Смартфоните Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се соочуваат со повеќе проблеми откако со нив беше извршена надградбата со оперативниот систем Android 8.0 Oreo. Дел од корисниците на Galaxy S7 и Galaxy S7 edge се пожалиле дека откако направиле ...

Samsung подготви црвена и златна боја за Galaxy S9 и S9 Plus

Кајгана - 16.05.2018

Компанијата Samsung за своите потрошувачи подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight ...

Xiaomi Redmi 2S – смартфон за љубителите на „селфи“ (фото+видео)

Денар - 16.05.2018

Кон крајот на минатата недела, „Xiaomi“ го претстави својот најнов паметен телефон – „Redmi S2“. Според спецификациите може да се заклучи дека овој смартфон е наменет пред се за љубителите на „селфи“ фотографии, а потоа и за сите други.

Honor 10 официјално претставен со камелеонско тело и AI камера

Телефони.мк - 16.05.2018

Брендот на Huawei го претстави својот најнов модел Honor 10 , смартфон со добри перформанси и одлична цена. Honor 10 има заден панел изработен од стакло, со Aurora Glass радијантни бои, а дизајнот е типичен за претходните линии на Honor.

Истече листа на смартфони, кои Xiaomi ги подготвува до 2023 година

Стандард - 16.05.2018

Компанијата Xiaomi со секој изминат ден заработува повеќе обожаватели. Асортиманот од продукција, која кинеската марка ја развива, се проширува на неделна база. Смартфоните Xiaomi може да се видат во секоја продавница за електроника, а пред неколку ...

Samsung Galaxy S10 ќе има дисплеј со густина на пиксели над 600 ppi

USB - 16.05.2018

Следната година не очекува Samsung Galaxy S10, кој ќе биде наследник на годинашниот S9 модел, а истовремено и десетта верзија од Galaxy S серијата. Се очекува дека Samsung со јубилејната верзија на телефонот ќе имплементира некои нови и интересни ...

Samsung Galaxy S9 duo пристигна со нови бои

Телефони.мк - 16.05.2018

Samsung Mobile лансираше нова верзија на премиум смартфонот Samsung Galaxy S9 duo која сега е достапна во две нови бои на маската и тоа Sunrise Gold и Burgundy Red. Со обновениот изглед Samsung Galaxy S9 duo повторно се актуелизира и има шанса да им ...

Samsung Galaxy Note 9 пристигнува наскоро, што ќе понуди?

Орбис - 16.05.2018

Samsung Galaxy Note 9 доаѓа наскоро. Кои новитети ќе ги донесе, колку ќе чини и кога би можеле да го видиме? Еве што знаеме. Samsung Galaxy Note 9 е на само три месеци од официјалното претставување, а најновите гласини говорат дека ќе ја задржи ...

Претставен Honor 10, поевтина варијанта на Huawei P20 Pro (ВИДЕО)

USB - 16.05.2018

Подбрендот на Huawei, Honor го претстави својот нов флегшип уред наречен Honor 10. Honor 10 претставува поевтина алтернатива на Huawei P20 Pro, ја следи истата филозофија на дизајнот, поседува екран со популарниот засек, како и куќиште во преубава ...

Galaxy Note 9 ќе пристигне без сензор за отисоци вграден во екранот

USB - 16.05.2018

Откако Samsung во февруари ги претстави Galaxy S9 и S9+, јужнокорејската компанија се подготвува за премиера на новиот премиум уред од серијата Note. Иако официјално се уште ништо не е познато, оваа недела на интернет се појавија гласини во врска со ...

Amazon ги откри спецификациите на OnePlus 6

USB - 15.05.2018

Samsung, Huawei, Sony, LG и останатите големи мобилни компании веќе ги претставија своите најсилни паметни телефони, па сега останува уште компанијата OnePlus да се пофали со својот нов паметен телефон кој што според гласините, ветува многу.

Samsung подготви златни и црвени Galaxy S9 и S9 Plus

USB - 16.05.2018

Компанијата Samsung за своите потрошувачи подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight ...

Samsung Galaxy S9 и S9 Plus во црвена и златна боја

ЗаЗабава - 16.05.2018

Компанијата Samsung подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight црна, Titanium сива, ...

Samsung подготви црвена и златна боја за Galaxy S9 и S9 Plus

Орбис - 17.05.2018

Компанијата Samsung за своите потрошувачи подготви две нови бои за смартфоните Galaxy S9 и S9 Plus, а тоа се Sunshine златна и Burgundy црвена боја. Овие две бои ја проширија палетата на бои кои досега ги сочинуваа овие смартфони, а тоа се Midnight ...