TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанец продавал фалс „Најк“ патики во Визбегово

24Инфо - 12.09.2019

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Б.Р.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“.

Од нелегален објект во Визбегово одземени над илјада пара патики ,,Најк”

Канал5 - 12.09.2019

СВР Скопје - Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Б.Р.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“.

Од објект во Визбегово одземени 1.023 чифта фалсификувани патики

Макфакс - 12.09.2019

Дваесет и седумгодишен скопјанец (Б.Р.) доби кривична пријава поради повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма. МВР јави дека во јуни оваа година, врз основа на судска наредба, а по барање финансиската ...

МВР одзеде над илјада пара фалсификат патики од марката „Најк“

Н.Македонија - 12.09.2019

Дваесет и седумгодишен скопјанец (Б.Р.) доби кривична пријава поради повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма. МВР јави дека во јуни оваа година, врз основа на судска наредба, а по барање финансиската ...

Фалсификувани 1023 пара патики “NIKE“ сакал во Визбегово да ги продава како оригинални

+инфо - 12.09.2019

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Б.Р.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“.

Фалсификувани патики “NIKE“ сакал во Визбегово да ги продава како оригинални

Скопје1 - 12.09.2019

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Б.Р.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“.

Од објект во Визбегово одземени 1.023 чифта фалсификувани патики

Centar - 12.09.2019

Дваесет и седумгодишен скопјанец (Б. Р.) доби кривична пријава поради повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма. МВР јави дека во јуни оваа година, врз основа на судска наредба, а по барање финансиската ...

Скопјанец сакал да продаде лажни Nike патики во висина од 11.949.867 денари

Опсервер - 13.09.2019

СВР Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал поднесе кривична пријава против Б.Р.(27) од Скопје поради постоење основи на сомнение за кривично дело „повреда на права од индустриска сопственост и неовластена употреба на туѓа фирма“.