TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(видео) Хари Вајнштајн доби шлаканици пред ресторан во Аризона

Репортер - 12.01.2018

Американскиот продуцент и човек кој важеше за најмоќен во Холивуд, Хари Вајнштајн, доби шлаканици пред ресторан во еден град во Аризона. Некогашниот најмоќен човек на Холивуд прво доби шлаканиците во ресторанот, а потоа и на излегување од истиот ...

Развод од милион долари: Харви Вајнстин остана и без децата

Хитпортал - 12.01.2018

Харви Вајнстин и Џорџина Чапман оваа недела ги потпишаа документите за развод. Модната дизајнерка поднесе барање веднаш откако во јавноста се појавија тврдењата дека нејзиниот сопруг сексуално малтретирал и силувал повеќе од десет жени.

Поранешниот прв човек на Холивуд "добил шамари" сред ресторан

Точка - 12.01.2018

Филмскиот продуцент кој бил обвинет дека со години сексуално вознемирувал актерки и соработнички, одбил да повика полиција, иако бил физички нападнат во јавност од непознат маж. Харви Вајнштајн добил шамари сред ресторан во Скотсдејл, град во ...

ОСТАНУВА БЕЗ ПРЕУБАВАТА ЖЕНА: Холивудскиот злоставувач Вајнштајн скапо ќе го чини разводот

Женски магазин - 12.01.2018

Кон крајот на минатата година е откриено дека холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн злоставувал повеќе од 60 дами и од тој момент тргнува се низбрдо во неговиот живот. Она што најтешко го доживеа е фактот дека сопругата Георгина Чепман сака да се ...

Вајнштајн доби шлаканица во ресторан, го чека развод тежок милиони долари (ВИДЕО)

+инфо - 11.01.2018

Харви на Георгина ќе треба да ѝ исплати повеќемилионски износ. Според „Њујорк пост“, тој износ е помеѓу 15 и 20 милиони долари. Американскиот продуцент Харви Вајнштајн беше нападнат во ресторан во предградие на градот Феникс, државата Аризона и два ...

Се разведува Харви Вајнстин, на поранешната сопруга ќе треба да ѝ исплати огромна отштета

А1 On - 11.01.2018

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин, обвинет за повеќекратни сексуални вознемирувања и злоставување, постигнал договор за развод со неговата доскорешна сопруга, модната дизајнерка Георгина Чапман.

Вајнстин се разведува, ќе ѝ остави 20 милиони долари на сопругата

Сакам да кажам - 11.01.2018

По сите обвинувања за сексуални напади и вознемирувања, еден од најомразените луѓе во Америка, продуцентот Харви Вајнстин, се разведува. Тој постигнал осумцифрен договор со својата сопруга Џорџина Чепмен, од која ќе се раздели по десет години брак.

„Праведници“ почнаа да го шамараат Вајнстин по ресторани

Оff.net - 11.01.2018

Така е тоа кога водени од менталитетот на толпата, шупци ќе решат лично да делат правда, во име на она „имам читано за него“. Овој прво молел да се слика со Вајнстин, па откако учтиво бил одбиен, се повлекол да фрли неколу пијачки за храброст, па на ...

Харви Вајнстин разводот ќе го чини 20 милиони долари

Кајгана - 11.01.2018

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин се разведе од својата сопруга Џорџина Чапман, која го оставила во октомври минатата година, откако повеќе од 60 жени јавно го обвинија Вајнстин за сексуално злоставување.

Поранешниот прв човек на Холивуд “добил шамари” сред ресторан – Видео

Скопје24 - 12.01.2018

Филмскиот продуцент кој бил обвинет дека со години сексуално вознемирувал актерки и соработнички, одбил да повика полиција, иако бил физички нападнат во јавност од непознат маж. Харви Вајнштајн добил шамари сред ресторан во Скотсдејл, град во ...

Лошата репутација ја уништи „Маркеза“

Fashionel - 10.01.2018

До неодамна не можеше да се замисли црвен килим без макар една креација на „Маркеза“, но на последното издание на „Златен глобус“ немаше ниту една ѕвезда, па макар и некоја во подем, облечена во парче од овој бренд.

Харви Вајнштајн нападнат во ресторан (ВИДЕО)

Стандард - 10.01.2018

Американскиот продуцент Харви Вајнштајн, кој е во центарот на огромен сексуален скандал, беше нападнат во ресторан во предградие на градот Феникс, државата Аризона и два пати удрен по лицето, соопшти интернет изданието Ти-Ем-Зи .

Харви Вајнштајн нападнат во ресторан (видео)

Република - 10.01.2018

Американскиот продуцент Харви Вајнштајн, кој е во центарот на огромен сексуален скандал, беше нападнат во ресторан во предградие на градот Феникс, државата Аризона и два пати удрен по лицето, соопшти интернет изданието Ти-Ем-Зи .