TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФОТО | Ова е најубавиот мал град во светот! Еве како изгледа и каде се наоѓа, а на листата се најде и еден убав град од ...

Во Центар - 06.06.2023

Магазинот Conde Nast Traveler објави листа на најубавите мали гратчиња во светот, меѓу кои имаше места од различни делови на светот, од Бразил , Канада , Јапонија , па се до Балканот односно Словенија .

Ова се најубавите мали градови во светот

Иновативност - 06.06.2023

Сите ги знаеме познатите метрополи во Европа, САд и во остатокот од светот, но речиси секоја земја во светот има понекој фантастичен мал град кој вреди да се посети. Страницата Conde Nast Traveler објави листа со 50 најубави мали градови во светот.

(Фото) Магазинот за патувања одлучи – ова гратче го зазеде првото место на листата најубави во светот

Точка - 05.06.2023

Магазинот „Conde Nast Traveler“ објавил листа од 50 најуспешни гратчиња на светот, а првото место го зазел Албарацин во Шпанија. Некои од критериумите кои ги спомнал магазинот биле: архитектура, околина, инфраструктура итн.