TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чола одличен, но не го наполни „Градски“ (ВИДЕО)

PressingTV - 16.06.2019

Најголемата балканска ѕзезда Здравко Чолиќ синоќа имаше одличен концерт во Скопје. Публиката беше дојдена од цела Македонија но и тоа не беше доволно да го наполни Градскиот стадион. Празни места имаше на речиси сите делови од стадионот како и на ...

Здравко Чолиќ по трет пат ја докажа неговата големина пред скопската публика (ВИДЕО)

1tv - 16.06.2019

После двата концерти во минатите неколку месеци, најголемата музичка ѕвезда на Балканот, Здравко Чолиќ го оддржа и третиот концерт на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје. Концертот започна во 21 часот, а очекувано имаше повеќе од 30,000 ...

Галерија: Спектакуларен концерт на Здравко Чолиќ во Скопје

Скопје инфо - 16.06.2019

Среќни и испотени бевме синоќа на спектакуларниот концерт на на балканската поп-ѕвезда Здравко Чолиќ (68) на Градскиот стадион. Третиот во низа во Скопје, по двата лани во ВИП Арената, во организација на „Прагма продукција“, повторно ни донесе ...

(Галерија) Здравко флертуваше на Градски, во жешката ноќ само вода ја гасеше публиката – концерт на Чолиќ во Скопје

Репортер - 16.06.2019

Со врескање, овации и силен аплауз, публиката од цела Македонија го пречека Здравко Чолиќ на стадионот „Тоше Проески“ во Скопје. Балканската ѕвезда доцнеше, но ги освои на прва. Флертуваше и ги поздрави присутните со препознатливиот шарм.

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

Женски магазин - 16.06.2019

Полн со енергија и со силен глас поради кој е препознатлив, Здравко Чолиќ, сношти на концертот во Скопје на Градскиот стадион уште еднаш докажа зошто е број еден во регионот. Чола е за сите времиња и за сите генерации.

МАКЕДОНСКАТА ПУБЛИКА ВО ТРАНС: Градскиот стадион ечеше со хитовите на Здравко Чолиќ!

Магазин - 16.06.2019

Здравко Чолиќ вечерва на Градскиот стадион во Скопје одржува незаборавен концерт за Македонската публика. Српската звезда Здравко Чолиќ вечерва ја крена на нозе Македонската публика во Градскиот стадион во Скопје.

(ФОТО) Здравко Чолиќ е како вино, колку е постар, толку е подобар

Женски магазин - 15.06.2019

Здравко Чолиќ е миленик на домашната публика. По трет пат за неполна година, тој одржува концерт во Скопје, овој пат на Градскиот стандион. Публиката ужива со безвременските хитови на Чола.

Денеска посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ!

Магазин - 15.06.2019

Денеска попладне ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој ќе се одржи вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 21 часот. Денеска ќе биде воведен посебен режим во периодот од 18 до 23 ...

Здравко Чолиќ вечерва настапува во Скопје: Подгответе се за спектакл

Република - 15.06.2019

Подготвен од срце за сите, балканската музичка ѕвезда, Здравко Чолиќ, со нетрпение чека да го исполни Градскиот стадион со многу енергија, информираат од организацијата на концертниот спектакл.

Концертот на Здравко Чолиќ на стадион ќе го „поремети’ сообраќајот во Скопје

Скопје24 - 14.06.2019

а 15.06.2019 година со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Посебен сообраќаен режим на скопските улици поради концертот на Здравко Чолиќ

Макфакс - 14.06.2019

Популарниот српски пејач Здравко Чолиќ во сабота (15 јуни) ќе одржи концерт на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 20 часот. Како што информираат од МВР, поради овој музички настан ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Концертот на Здравко Чолиќ на стадион ќе го „поремети' сообраќајот во Скопје

Press24 - 14.06.2019

На 15.06.2019 година со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Поради концертот на Чолиќ, посебен режим на сообраќај

Независен - 14.06.2019

Утревечер (сабота), во 21 часот на Градскиот стадион во Скопје, ќе се одржи концерт на балканската поп-ѕвезда Здравко Чолиќ. Вратите ќе бидат отворени од 17 часот, а се очекува 60-илјадна публика од земјата и регионот.

Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)

Вистина.мк - 14.06.2019

Здравко Чолиќ е веројкатно најголемото пејачко име на сите времиња во регионот, кога се машките вокали од забавната музика во прашање. И денес, во својата 68-ма година популарниот сарајлија „жари и пали“ на сцената ширум просторот на некогашна ...

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

Фактор - 16.06.2019

Полн со енергија и со силен глас поради кој е препознатлив, Здравко Чолиќ, сношти на концертот во Скопје на Градскиот стадион уште еднаш докажа зошто е број еден во регионот. Чола е за сите времиња и за сите генерации.

Здравко Чолиќ во младоста позирал разголен (ФОТО)

PressingTV - 14.06.2019

Најпопопуларната балканска ѕвезда Здравко Чолиќ секогаш бил привлечен за жените.Него го обожуваат неколку генерации, а Македонија ќе има можност да го слуша и гледа на Градскиот стадион. Чола секогаш го криел приватниот живот и токму затоа ...

Вечерва голем концерт на Здравко Чолиќ

PressingTV - 15.06.2019

Помалку од десет часови не делат од големиот спектакл, концертот на Здравко Чолиќ. Настапот се најавува како едно големо шоу на кое Здравко ќе испее околу 50 хитови а ќе трае околу 3 часа.

Утре посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

А1 On - 14.06.2019

Популарниот српски пејач Здравко Чолиќ на 15 јуни (сабота) ќе одржи концерт на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 20 часот. Поради овој музички настан ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во периодот од 18:00 до 23:00 часот, информираат ...

Концертот на Здравко Чолиќ на стадион ќе го „поремети“ сообраќајот во Скопје

Курир - 14.06.2019

На 15.06.2019 година со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Разголена фотографија на Здравко Чолиќ осамна на Интернет: Не ни чудо што жените и денес лудуваат по него (ФОТО)

Курир - 15.06.2019

Здравко Чолиќ е веројкатно најголемото пејачко име на сите времиња во регионот, кога се машките вокали од забавната музика во прашање. И денес, во својата 68-ма година популарниот сарајлија „жари и пали“ на сцената ширум просторот на некогашна ...

Посебен сообраќаен режим на скопските улици поради концертот на Здравко Чолиќ

Точка - 14.06.2019

Популарниот српски пејач Здравко Чолиќ во сабота (15 јуни) ќе одржи концерт на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 20 часот. Како што информираат од МВР, поради овој музички настан ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Посебен сообраќаен режим за концертот на Здравко Чолиќ

Фокус - 14.06.2019

Од Министерството за внатрешни работи најавуваат посебен сообраќаен режим поради концертот на музичката легенда Здравко Чолиќ, кој ќе се одржи во сабота во 20.00 часот на стадионот „Тоше Проески“.

Поради концертот на Чолиќ ќе се затвораат улици околу стадионот

PressingTV - 14.06.2019

Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ утре ќе одржи концерт на градскиот стадионот со почеток од 20 часот. Како што информираат од МВР, поради овој музички настан ќе биде воведен посебен режим на сообраќајот во периодот од 18:00 до 23:00 часот.

Концертот на Здравко Чолиќ на стадион ќе го „поремети“ сообраќајот во Скопје

Скопје инфо - 14.06.2019

На 15.06.2019 година со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

Макфакс - 15.06.2019

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен попладне поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој ќе се одржи вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 21 часот. Како што информираат од МВР, посебен режим ќе биде воведен во ...

Посебен режим на сообраќај поради концертот на Чолиќ

Слободен Печат - 14.06.2019

Во сабота со почеток во 20 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од 18 до 23 часот ...

Посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

24Инфо - 15.06.2019

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен попладне поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој ќе се одржи вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 21 часот. Како што информираат од МВР, посебен режим ќе биде воведен во ...

Посебен сообраќаен режим за концертот на Чолиќ

Пулс24 - 14.06.2019

На 15.06.2019 година со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во периодот од ...

Посебен сообраќаен режим поради концертот на Здравко Чолиќ

Република - 15.06.2019

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен попладне поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој ќе се одржи вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 21 часот. Како што информираат од МВР, посебен режим ќе биде воведен во ...

Посебен режим на сообраќај поради концертот на Здравко Чолиќ

Скопје1 - 14.06.2019

На 15.06.2019 година (сабота) со почеток во 20:00 часот на стадионот „Тодор Проески“ ќе се одржи концерт на пејачот Здравко Чолиќ. Од тие причини Одделението за Безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот во ...

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Вечер - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај утре од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

МВР: Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Здравко Чолиќ

МКД - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај утре од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески" во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Канал5 - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески" во Скопје со почеток во 21 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Сител - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Опсервер - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

MakPress - 14.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

А1 On - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Скопје инфо - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Посебен сообраќаен режим поради концертот на Чолиќ

Фокус - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Курир - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Бриф - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Посебен режим на сообраќај од 18 до 23 часот поради концертот на Чолиќ

+инфо - 15.06.2019

Како што соопшти денеска МВР, ќе има периодично пренасочување на сообраќајот на булеварот Илинден, улиците Аминта 3-ти и Наум Наумовски – Борче. Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен ...

Три сообраќајници затворени поради концертот на Чолиќ

Слободен Печат - 15.06.2019

Посебниот сообраќаен режим ќе почне од 18 часот. Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор ...

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

1tv - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Независен - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Либертас - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот заради концертот на Здравко Чолиќ

Пулс24 - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денес од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот заради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Нетпрес - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

Локално - 15.06.2019

Одделението за безбедност на патниот сообраќај денеска од 18 до 23 часот ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот поради концертот на пејачот Здравко Чолиќ, што ќе се одржи на стадионот „Тодор Проески“ во Скопје со почеток во 20 часот.

Пренасочување на сообраќајот поради концертот на Чолиќ

MTM - 15.06.2019

Како што соопшти денеска МВР, ќе има периодично пренасочување на сообраќајот на булеварот „Илинден", улиците „Аминта 3-ти" и „Наум Наумовски – Борче". За таа цел МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските ...