TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Сител - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Може ќе ги прифатам оставките, може нема – рече Заев за одговорноста за несреќата во Тетово

ММС - 20.09.2021

Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само што ќе си дадеме оставки сите, туку и ќе заминеме од политиката, но тоа не е можно – изјави денеска премиерот, Зоран Заев одговарајќи на новинарски прашања за пожарот во модуларната болница во Тетово.

За понудените оставки ќе одлучувам врз основа на повеќе елементи, вели Заев

Алсат-М - 20.09.2021

При донесување на својата одлука во врска со понудените оставки по трагичниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14 лица, премиерот Заев ќе земе предвид повеќе елементи, меѓу кои и минатиот труд на лицата коишто ги ...

Заев: Германските истражители ја завршија истрагата, го чекаме извештајот

Нова ТВ - 20.09.2021

Моралната одговорност за трагедијата во Тетово е испорачана од страна на директорот на болницата, економскиот директор, како и заменикот министер и министерот, кажа премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарски прашања, за време на чествувањето на ...

ВИДЕО: За Заев темата со оставките за пожарот во Тетово станува банална

Zoom - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање изјави дека темата со оставките за пожарот во модуларната болница во Тетово станува банална. Како што вели тој, по завршувањето на истрагата ќе го каже својот став по односно на понудените и ...

Заев: Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само оставка туку би заминале од политиката и не би се вратиле

Скопје1 - 20.09.2021

До крајов на неделава, премиерот Зоран Заев очекува да ги добие извештаите кои треба да одговорат што е причината за пожарот во тетовската болница кој одзеде 14 животи. За 10 дена, пак, треба да стигне и извештајот од германските истражители.

Заев: Има кадри кои можат да ме заменат, секој е заменлив

Скопје1 - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев прашан дали тој е незаменлив штом не поднесува оставка, посочи дека СДСМ е демократска партија и има квалитетни кадри кои можат да го заменат. Тој посочи дека моралната одговорност за трагедијата со изгорената тетовска болница е ...

Заев: Има кадри кои можат да ме заменат, секој е заменлив

Република - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев прашан дали тој е незаменлив штом не поднесува оставка, посочи дека СДСМ е демократска партија и има квалитетни кадри кои можат да го заменат. Тој посочи дека моралната одговорност за трагедијата со изгорената тетовска болница е ...

Заев: СДСМ е демократска партија со квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Локално - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки. На прашањето дали не постои социјалдемократ да го замени на премиерската функција, ...

Заев: Има кадри кои можат да ме заменат, секој е заменлив

Press24 - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев на новинарско прашање дали тој е незаменлив штом не поднесува оставка, посочи дека СДСМ е демократска партија и има квалитетни кадри кои можат да го заменат. Не даде одговор зошто не ги прифатил оставките.

Заев: Во СДСМ има квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Фокус - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки.

Заев: Кога носите одлука врз основа на акт, етички или морален, мора да му ја мислите

Локално - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев смета дека мора да се смисли колкава е вината, како луѓето кои понудија оставки работеле, што понатаму. -Ако ги вратиме животите на овие 14 луѓе, не само што би дале оставка, туку би заминале од политиката и не би се вратиле.

Заев: Во СДСМ има квалитетни кадри кои можат да ме заменат

Либертас - 20.09.2021

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека најпрвин ќе почека истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница да се заврши, заедно со резултатите од вештачењето, по што ќе одлучи за поднесените оставки.

Заев ќе ги мери и последиците од оставките во здравството

Независен - 20.09.2021

При донесување на својата одлука во врска со понудените оставки по трагичниот пожар во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14 лица, премиерот Заев ќе земе предвид повеќе елементи, меѓу кои и минатиот труд на лицата коишто ги ...

Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Слободен Печат - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Канал5 - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Заев: Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Press24 - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

Извештајот од германските експерти треба да биде доставен за 10-15 дена

Телма - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.

ЗАЕВ: АКО МОЖЕМЕ ДА ГИ ВРАТИМЕ ЖИВОТИТЕ НА ТИЕ 14 ЛУЃЕ - не само што ќе си дадеме оставки, туку ќе заминеме и нема да ...

Фактор - 20.09.2021

Извештајот од германските експерти за пожарот во Тетово, според информациите од МВР, ќе биде доставен во некој рок од 10 до 15 дена, а нашите извештаи јас очекувам многу брзо да бидат готови, изјави денеска премиерот Зоран Заев.