TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шест француски туристи меѓу осумте убиени во Нигер

Нетпрес - 09.08.2020

Група вооружени мажи на мотоцикли во неделата убиле осум лица, меѓу кои шестмина Французи и двајца државјани на Нигер, во југозападната нигерска област Куре, која е дом на последните жирафи во Западна Африка, соопштија официјални извори.

Шест француски туристи убиени во Нигер

Макфакс - 09.08.2020

Шест француски туристи, нивниот возач и водич биле убиени денес во Нигер, изјави гувернерот на провинцијата Тилабери, Тиџани Ибрахим Катиела, јави АФП. Тој прецизираше дека осум лица се убиени кога напаѓач, кој бил на мотоцикл, пукал во автомобилот ...

Шестмина француски туристи убиени во напад во Нигер

Опсервер - 09.08.2020

Ниамеј, 9 август 2020 () – Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле ...

Шестмина француски туристи убиени во напад во Нигер

А1 On - 09.08.2020

Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле мотоциклисти во областа Кура.

Шестмина француски туристи убиени во напад во Нигер

Либертас - 09.08.2020

Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле мотоциклисти во областа Кура.

Шестмина француски туристи убиени во напад во Нигер

24Инфо - 09.08.2020

Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле мотоциклисти во областа Кура.

Хорот во Нигер: Шестмина француски туристи убиени во напад

Слободен Печат - 09.08.2020

Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле мотоциклисти во областа Кура.

Шестмина француски туристи убиени од мотоциклисти во Нигер

+инфо - 09.08.2020

Шестмина француски туристи, нивниот водач и возач се убиени во напад на вооружени напаѓачи во Нигер, соопшти денеска локалниот гувернер. Според гувернерот на регионот Тилабери, Тиѓани Ибрахим, нападот го извршиле мотоциклисти во областа Кура.

Шест француски туристи убиени во Нигер

Вечер - 09.08.2020

Шест француски туристи, нивниот возач и водич биле убиени денес во Нигер, изјави гувернерот на провинцијата Тилабери, Тиџани Ибрахим Катиела, јави АФП. Тој прецизираше дека осум лица се убиени кога напаѓач, кој бил на мотоцикл, пукал во автомобилот ...

Шест француски туристи убиени во Нигер

Centar - 09.08.2020

Шест француски туристи, нивниот возач и водич биле убиени денес во Нигер, изјави гувернерот на провинцијата Тилабери, Тиџани Ибрахим Катиела, јави АФП. Тој прецизираше дека осум лица се убиени кога напаѓач, кој бил на мотоцикл, пукал во автомобилот ...