Вердер ја прекина серијата на Ајнтрахт Франкфурт

SportSport - 26.02.2021

Вердер ја прекина големата серија на Ајнтрахт Франкфурт во првиот меч од 23. коло во Бундеслигата. Тимот од Франкфурт стигна како фаворит, и ја оправда улогата по првиот дел. Тие беа во низа од 11 меча без пораз. Во 10.

Вердер Бремен со пресврт ја запре победничката серија на Франкфурт (ВИДЕО)

Sport 1 - 26.02.2021

Ајнтрахт Франкфурт имаше пет победи по ред во германската Бундеслига и се приклучи во борбата за титулата, но денеска доживеа неочекуван пораз од Вердер Бремен со 1-2. Андре Силва им донесе водство на гостите од Франкфурт во деветтата минута, но ...

Gol.mk - 26.02.2021

Вердер Бремен ја прекина победничката серија на Ајнтрахт Франкфурт (2-1), правејќи пресврт на домашен терен во 23. коло од Бундеслигата. Гостите започнаа според планот и први стигнаа до предност.

Дриблинг - 26.02.2021

Вердер со пресврт го победи Ајнтрахт Франкфурт со 2-1, гостите беа подобри во првиот дел, домашните со два гола во второто полувреме стигнаа до посакуваните три бода. Ајнтрахт поведе со голот на Силва уште во 9 минута, одлично реагираше и со глава ...