TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гвардиола не мирува: Има две желби и веќе работи на нивна реализација

Дерби - 17.04.2018

По неочекуваниот пораз на Манчестер Јунајтед од страна на ВБА, нивниот градски ривал Манчестер Сити и официјално стана нов шампион во Премиерлигата. Коментари по успехот на „граѓаните“ стигнуваат од сите страни, но по се изгледа најзадоволен е Пеп ...

Манчестер сити ќе добие забрана за трансфери

TopSport - 17.04.2018

Пеп Гвардиола најави дека клубот ќе биде активен на трансфер пазарот, во летниот преоден рок, но Манчестер сити може да остане без планираните засилувања доколку Меѓународниот спортски суд (ЦАС) пресуди во корист на аргентинскиот фудбалски клуб ...

Пеп Гвардиола има две летни желби

Екипа - 17.04.2018

Манчестер сити ја осигура шампионската титула во Премиер-лигата, а бидејќи веќе испадна од ЛШ сега Пеп Гвардиола погледите ги насочува кон претстојниот преоден рок. „Граѓаните“ веќе имаат составено вистински дрим-тим, но трофејниот стратег планира ...

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Курир - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Како петок и сабота: Гвардиола ќе го донесе во Сити својот миленик од Барса

Спортклуб - 17.04.2018

Манчестер Сити ќе биде третиот клуб во кој заедно ќе работат Пеп Гвардиола и Тијаго Алкантара. Шпанските медиуми објавија дека трофејниот стручњак веќе ја подготвил понудата до Баерн за играчот од средниот ред и таа изнесува околу 50 милиони евра.

Гвардиола во Сити го носи својот миленик од деновите во Барса и Баерн

СуперСпорт - 16.04.2018

Пеп Гвардиола веќе се подготвува се за следната сезона и го подготвува списокот на засилувања за да изгради поконкурентен тим кој ќе ја нападне и Лигата на шампионите. Гвардиола на „Етихад“ ќе се обиде да го донесе Тиаго Алкантара од редовите на ...

Само седум души се сигурни во Манчестер Јунајтед за следната сезона

СуперСпорт - 16.04.2018

Медиумите во Англија пишуваат дека речиси сите играчи на Манчестер Јунајтед може да си заминат од клубот доколку за нив пристигнат вистински понуди. Индепендент пишува дека само седум фудбалери се безбедни и дека речиси сигурно ќе го носат дресот на ...

Гвардиола си го купува својот миленик од Баерн!?

Sport 1 - 16.04.2018

Англиските медиуми пишуваат дека тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, сака да го ангажира Тијаго Алкантара од Баерн Минхен. Играчот за врска е негов миленик, а сите се сеќавате дека токму Гвардиола инсистираше Баварците да го купат Алкантара ...

Мурињо: Нема да трошиме премногу

Спортски - 16.04.2018

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека нема да „лудува“ во текот на летниот преоден рок кога во прашање е трошењето на пари. Португалецот за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти.

Распродажба на „Олд Трафорд“, безбедни се само седум фудбалери!?

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер јунајтед минатиот викенд беше поразен од ВБА, а нивниот градски ривал, Сити ја потврди математички шампионската титула во Англија. Сепак, тоа не го загрижува премногу Жозе Мурињо зашто во моментов има поголеми грижи.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со Ромелу Лукаку и Пол Погба ...

Доказ за тоа како делува фудбалот на Мурињо на фановите на Јунајтед (ФОТО)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед неочекувано загуби пред своите навивачи на дуелот со Вест Бромвич Албион, а фактот што овој пораз автоматски го промовираше градскиот ривал Сити за нов шампион, беше уште еден шок за присутните на „Олд Трафорд“.

Јунајтед, немој да бидеш како стариот „добар“ Ливерпул!

Спортклуб - 16.04.2018

Веќе 5. сезона по заминувањето на големиот тренер Алекс Фергусон, Јунајтед никако неможе да се извлече од провалијата во која се повеќе тоне во домашното првенство. Уште кога се повлекуваше Фергусон од тренерското столче на Манчестер Јунајтед, ...

Гвардиола го посочи мечот по кој знаел дека ќе бидат шампиони – уште во септември

Спортклуб - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, во изјава за англиските медиуми, посочи еден момент по кој почнал да верува дека тие ќе бидат следните шампиони во првенството. Тој се присети на нивната победа на „Стемфорд Бриџ“ кај Челси со 1:0, со гол ...

Пеп пак по својот миленик, „граѓаните“ спремија 50 милиони фунти

Спортски - 16.04.2018

Своевремено управата на Баерн Минхен му излезе во пресрет дали сега истото ќе го направи и оваа на Манчестер Сити? Островските медиуми утрово пренесуваат вест дека Пеп Гвардиола сака да го засили својот тим со Тијаго Алкантара.

Баерн го спасува незадоволниот играч од Манчестер Јунајтед

Спортклуб - 16.04.2018

Според информациите на италијански „Калчо Меркато“, Баерн Минхен ова лето ќе се обиде да го доведе Антони Марсијал. Францускиот напаѓач не прифати продолжување на договорот кој му беше понуден во Манчестер и по се изгледа тој на крајот од сезоната ...

Манчестер сити победува и брка нови рекорди

Н.Македонија - 16.04.2018

Манчестер сити го доби дербито на 33-то коло, на гости против Тотенхем, на „Вембли“, со 3-1, и е пред официјализирање на титулата првак на Англија. За такво нешто на „граѓаните“ им е потребна уште една победа, но можно е до неа да стигнат и со ...

Манчестер Сити ја освои титулата и почна да фрла милиони за нови играчи

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола тргнува по потписот на Вилфрид Заха од Кристал Палас, објави „Сан“. Шпанецот сака да ја зголеми конкуренцијата за следната сезона и запрел на поранешниот играч на Јунајтед.

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Курир - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Н.Македонија - 16.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави имињата на претендентите за освојувањето на наградата за играч на годината. Меѓу номинираните, тројца се од Манчестер Сити, а по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Кој колку денови беше прв во Премиер лигата – Манчестер Сити доминантен!

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити по вчерашниот шокантен пораз на нивниот градски ривал Јунајтед од тимот кој е последен на табелата ВБА и математички ја обезбеди титулата во Премиер лигата. „Граѓаните“ апсолутно според сите параметри сосема заслужено стигнаа до ...

Мурињо ги смирува фановите на Манчестер јунајтед: Знам како да победувам, следната сеонза ќе биде поинаква

МКД - 16.04.2018

Откако „Црвените ѓаволи" му ја подарија титулата на Манчестер Сити со пораз на Олд Трафорд од фенерџијата ВБА, Жозе Мурињо испрати порака до фановите Манчестер јунајтед минатото коло ја расипа шампионската прослава на Манчестер Сити откако со ...

Незапирливиот Сити на чекор до запише четири неверојатни рекорди во Премиерлигата

Sport 1 - 16.04.2018

Манчестер сити од вчера и официјално е нов англиски шампион, откако главниот конкурент и градски ривал Манчестер јунајтед загуби од ВБА со што „граѓаните“ го израмнија рекордот за најран првак, кој го држеа „црвените ѓаволи“ од 2001 година.

Мурињо му честита на Сити и предупреди: Знам како се освојуваат титули!

Спортски - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо откри дека лично му честитал на Манчестер Сити за освоената титула во Премиер лигата. Мурињо потенцираше дека „граѓаните“ го освоиле првенството не поради киксот на „црвените ѓаволи“ од ВБА, туку затоа ...

Критики за вештачката прослава на Манчестер сити (Видео)

TopSport - 16.04.2018

Манчестер сити, благодарение на победата на ВБА над Манчестер јунајтед, вчера и теоретски ја обезбеди шампионската титула во Премиер лигата. Бидејќи победата на ВБА на „Олд Трафорд“ изгледаше како невозможна мисија во таборот на Манчестер сити не ...

Гвардиола откри кога „граѓаните“ почнале да веруваат дека можат да ја освојат титулата

Стандард - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола откри кој натпревар ги натерал „граѓаните“ да веруваат дека можат да ја освојат титулата во англиската Премиер лига. „Мислам дека победата на „Стемфорд бриџ“ ни даде сигурност дека можеме да го направиме ...

Гвардиола: Уште во септември знаев дека титулата е наша

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер Сити е новиот шампион на Англија, откако викендов тие триумфираа против Тотенхем, а Манчестер Јунајтед загуби во мечот против Вест Бромвич Албион. Самоуверено како и секогаш, Гвардиола изјави дека знаел дека Сити ќе биде шампион уште на ...

Кога го гледаш Јунајтед на Мурињо немаш друг избор освен да - заспиеш! (ФОТО)

Sport 1 - 16.04.2018

Жозе Мурињо трпи голем број на критики од љубителите на фудбалот дека игра дефанзивен и неатрактивен фудбал. Навивачите на Манчестер јунајтед не се навикнати на такво нешто, бидејќи во ерата на сер Алекс Фергусон работите беа поинакви.

Гвардиола плаќа „безобразна“ сума за ѕвездата на Кристал Палас

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити само што ја освои титулата во Премиер лигата, а менаџерот Пеп Гвардиола веќе крои планови за следната сезона. Англиските медиуми пренесуваат дека прва цел на „граѓаните“ ова лето ќе биде универзален фудбалер, кој може да игра на сите ...

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во ...

Најоткачен начин да се прослави титула: „Лудиот“ Менди избриша еден соиграч од шампионската слика на Сити (Фото)

Дерби - 16.04.2018

Манчестер Сити беше прогласен за нов шампион во англиската Премиер лига откако вчера Манчестер Јунајтед беше поразен од страна на апсолутниот аутсајдер ВБА, а сето тоа сосема очекувано донесе исклучително многу реакции во британската спортска ...

ВИДЕО: Со култниот хит „Коло-Јаја Туре“ фудбалерите на Сити го прославија трофејот во ПЛ!

Gol.mk - 16.04.2018

Екипата на Манчестер Сити од вчера и официјално е новиот шампион на Премиер лигата. До овој голем успех „граѓаните“ стигнаа откако нивниот најголем ривал Манчестер Јунајтед беше изненаден на „Олд Трафорд“ и го загуби мечот со „фенерџијата“ ВБА.

Јунајтед покажа дека е голем клуб – стигна „најмилата“ честитка за Сити (ФОТО)

СуперСпорт - 16.04.2018

Манчестер сити вчера стана шампион на Англија, откако Јунајтед изгуби на домашен терен од ВБА со 0-1. Шокантниот пораз на Јунајтед му дозволи на Сити математички да ја потврди титулата во Премиерлигата.

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Локално - 16.04.2018

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со ...

Гвардиола е првиот Шпанец кој ја освоил Премиер Лигата

Локално - 16.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола е првиот шпански тренер во историјата на Премиер лигата, кој станува шампион на Англија со својот тим. Оваа сезона со клубот тој исто така го освои Лига Купот на земјата.

Компани: Сити не е најдобриот тим во историјата на Премиер лигата

Локално - 16.04.2018

Дефанзивецот Венсан Компани изјави дека е премногу рано Манчестер Сити да биде сметан за еден од најдобрите тимови во историјата на Премиер лигата. Неговиот тим стана шампион по поразот на Манчестер Јунајтед против Вест Бромвич, а како целина до ...

Манчестер сити ќе добие забрана за трансфери

Макфакс - 17.04.2018

Пеп Гвардиола најави дека клубот ќе биде активен на трансфер пазарот, во летниот преоден рок, но Манчестер сити може да остане без планираните засилувања доколку Меѓународниот спортски суд (ЦАС) пресуди во корист на аргентинскиот фудбалски клуб ...

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

А1 On - 17.04.2018

Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов договор за менаџерот Пеп Гвардиола. Како што објавија англиските медиуми „граѓаните“ сакаат да го задржат шпанскиот стручњак најмалку до 2020 година.

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Алсат-М - 15.04.2018

Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест Бромвич, кој беше последен на табелата на Премиер Лигата, сензационално го победи Манчестер Јунајтед со 1-0 на Олд Трафорд во рамки на 34-то коло.

Оваа сезона им даде гол во последните секунди, сега Мурињо го сака „Олд Трафорд“

Спортски - 15.04.2018

Како што пренесуваат англиските медиуми, едно од засилувањата на Манчестер Јунајтед оваа сезона би можело да пристигне од тимот на Лестер. Утрово на Островот се појави вест фудбалерот на Лестер, Хари Мегвајер е на мета на Манчестер Јунајтед.

Гвардиола по победата над Тотенехм: Титулата во Премиер лигата е многу поважна од ЛШ

Либертас - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по победата вчера во дербито против Тотенхем со 3:1, го повтори својот став дека титулата во Англија е многу поважна отколку трофеј во Лигата на ...

ВБА го шокираше Јунајтед, Сити и официјално е нов шампион на Англија

Слободен Печат - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед успеа да го одложи шампионското славје на Манчестер Сити минатиот викенд откако направи неверојатен пресврт на „Итихад“, но сепак, ова попладне истакна „бело знаме“ на домашниот „Олд Трафорд“ откако загуби од фенерџијата во ...

Шокантен пораз на Манчестер Јунајтед, Сити нов шампион на Англија

Независен - 15.04.2018

Англија - Фудбалерите на Манчестер Сити се нови шампиони на Англија откако нивниот градски ривал Манчестер Јунајтед денес претрпе пораз од ВБА на „Олд Трафорд“ (0:1). Единствениот погодок на средбата го постигна Џеј Родригез во 76.

Мурињо: Очекувам Погба да биде постојан, не да дава по два гола на секој натпревар

Локално - 15.04.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо постави голем цел пред ѕвездата на „црвените ѓаволи“ – Пол Погба. Португалецот побара од халфот да земе се во свои раце и да биде попостојан на теренот.

ПРОЗБОРЕ МУРИЊО: Еве како ќе трошиме за трансфери ова лето

Поглед - 15.04.2018

Манчестер Јунајтед и оваа сезона нема да дојде до титулата во Премиер лигата, но целта на Жозе Мурињо е да заврши на втората позиција зад новиот шампион Манчестер Сити кој наскоро треба да биде потврден.

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Кајгана - 16.04.2018

Манчестер, 16 април 2018 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преодниот период нема да претеруваат со трошење финансии на фудбалери за зајакнување. Мурињо за две години на „Олд Трафорд“ потроши 300 милиони фунти, а со ...

Гвардиола: Уште во септември знаев дека ќе ја освоиме титулата

А1 On - 16.04.2018

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септември по триумфот над Челзи, сфатил дека неговиот тим е најсериозен кандидат за титулата во Премиер лигата. Според Гвардиола и покрај минималната победа од 0:1 на „Стемфорд бриџ“, ...

Објавени кандидати за играч на сезоната во Премиер лигата, доминираат „граѓаните“

Gol.mk - 17.04.2018

Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави шесте кандидати за освојувањето на наградата за играч на годината. Доминираат тројца асови на новиот шампион Манчестер Сити и по еден фудбалер од Манчестер Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем.

Гвардиола плаќа „безобразна“ сума за ѕвездата на Кристал Палас

Таратур - 16.04.2018

Манчестер Сити само што ја освои титулата во Премиер лигата, а менаџерот Пеп Гвардиола веќе крои планови за следната сезона. Англиските медиуми пренесуваат дека прва цел на „граѓаните“ ова лето ќе биде универзален фудбалер, кој може да игра на сите ...

Најубавото нешто за фановите на Сити: Стигна честитка и од градскиот ривал Манчестер Јунајтед

Точка - 16.04.2018

Играчите и навивачите на Манчестер Сити веќе ја слават новата титула во Премиерлигата откако градскиот ривал Јунајтед вчера попладне доживеа шокантен пораз од последниот тим на табелата, а со тоа и математички ја потврди титулата на Сити во ...