TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Докторите излегуваат на протест поради насилството

Сител - 12.09.2019

Револтирани поради континуираното насилство од кое не се заштитени, Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) најави протест на докторите на 18 септември (среда). Од протестот ќе се бара: 1.

Здравствените работници ќе протестираат: „Не смееме да работиме во страв и во лоши услови“

Макфакс - 12.09.2019

Со паролата „Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите!“, здравствените работници најавија протест, кој ќе се одржи в среда на 18 септември, со почеток во 11 часот. Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, која стои зад ...

Најавен протестен собир против насилството врз здравствените работници

А1 On - 12.09.2019

Под паролата „Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите!“, здравствените работници најавија протест кој ќе се случува в среда на 18 септември, со почеток во 11 часот. Собирот како што велат организаторите ќе биде последна опомена и изразување на ...

Здравствените работници ќе протестираат: Бараат итни мерки од државата за нивна заштита

ММС - 12.09.2019

Здравствените работници в среда излегуваат на протест. Ова денеска го најави Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари, од каде соопштија дека протестот ќе се одвива под мотото „Стоп за насилството врз здравствените работници“.

Најавен протест против насилството врз здравствените работници

Радио МОФ - 12.09.2019

„Стоп за насилството врз медицинарите“, вака гласи најавата за протестот кој го најавува Асоцијација на специјализанти и млади лекари (АСМЛ), закажан за 18 септември во 11 часот, кај Клиничкиот центар.

Докторите излегуваат на протест поради насилството

4NEWS - 12.09.2019

Револтирани поради континуираното насилство од кое не се заштитени, Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) најави протест на докторите на 18 септември (среда). Од протестот ќе се бара: 1.

Здравствените работници на протест: Не смееме да работиме под страв и во лоши услови

Н.Македонија - 12.09.2019

Под паролата „Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите!“, здравствените работници најавија протест кој ќе се случува в среда на 18 септември, со почеток во 11 часот. Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, која стои зад ...

ЗДРАВСТВЕНИТЕ РАБОТНИЦИ НА ПРОТЕСТ: Бараат заштита или ќе престанат со работа

Фактор - 12.09.2019

Здравствените работници ќе протестираат oткако во последниот период имаше неколку напади, и тоа во Тетово, Драчево и денеска во Градската болница во Скопје. Тие се загрижени за својата безбедност.

Здравствените работници ќе протестираат: „Не смееме да работиме во страв и во лоши услови“

Точка - 12.09.2019

Со паролата „Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите!“, здравствените работници најавија протест, кој ќе се одржи в среда на 18 септември, со почеток во 11 часот. Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, која стои зад ...

Здравствените работници ќе протестираат: „Не смееме да работиме во страв и во лоши услови“

Centar - 12.09.2019

Со паролата „Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите!“, здравствените работници најавија протест, кој ќе се одржи в среда на 18 септември, со почеток во 11 часот. Од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари – АСМЛ, која стои зад ...