TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден ќе биде ангажиран на Балканот на начин на кој Трамп не беше, велат аналитичари во Вашингтон

Глас на Америка - 23.02.2021

Според нив, претседателот сигнализира оти неговата администрација планира да биде поинволвирана во европските прашања ВАШИНГТОН — Претседателот на САД Џо Бајден, неодамна, ги повика лидерите на Србија и Косово да ги нормализираат односите преку ...

Прва виртуелна средба меѓу Бајден и Трудо, ќе разговараат за пандемијата и климатските промени

Глас на Америка

САД одбележаа црн смртоносен биланс од Ковид -19 – повеќе од половина милион жртви во пандемијата

Телма

Хантер Бајден, проблематичниот син на американскиот претседател, кој му е омилен на Трамп

Слободен Печат

ВИДЕО: САД оддадоа почит на жртвите од ковид-19, Бајден едвај ги задржа солзите

Слободен Печат

Половина милион Американци починаа од Ковид, знамињата на половина копје (ВИДЕО)

Кумановски м.

Бајден на помен на 500.000 жртви на коронавирусот: Камбаните чукаале 500 пати а Белата ќука полна со свеќи

Press24

Алсат-М Р.С.Европа Опсервер Курир Либертас +инфо Телма 24Инфо

САД го надминаа прагот од 500.000 починати од Ковид-19

Радио МОФ - 23.02.2021

Американскиот претседател Џо Бајден вчера ги предводеше Американците на комеморацијата на жртвите од пандемијата со Ковид-19, во моментот кога земјата го премина тажниот праг од 500.000 починати од Ковид-19 и ги повика граѓаните да ги заборават ...

САД ја преминаа бројката од половина милион починати од Ковид-19

ММС

САД достигнаа црн рекорд од 500.000 мртви од ковид-19, 100.000 луѓе починале во изминатите 30 дена

Сакам да кажам

Фотографија на денот: Половина милион

Deutsche Welle

Бајден одржа комеморација за жртвите од короната: Да не гледаме на изгубените животи како на статистика

Локално

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

Опсервер

Во САД речиси половина милион лица починаа од Ковид-19

iPortal

24Инфо Слободен Печат MakPress Фокус Канал5 Глас на Америка МКД Слободен Печат

17 милиони Британци досега ја примиле првата доза од вакцината

Канал5 - 23.02.2021

Знамињата во САД се спуштени на половина копје во спомен на повеќе од половина милион луѓе кои починаа поради пандемијата на коронавирус. Американскиот претседател Џо Бајден нареди сите американски знамиња да бидат спуштени на половина копје ...

Во САД знамињата на половина копје во сеќавање на починатите од ковид 19

Канал5

Во САД знамињата на половина копје: Скоро половина милион починаа од Ковид-19

Акцент

Во САД речиси половина милион починати од Covid-19, знамињата на половина копје

Нетпрес

Знамињата во САД пет дена ќе бидат на половина копје

Република

Пет дена знамињата во САД на половина копје, во спомен на 500.000 починати како последица од ковид 19

Frontline

Знамињата во САД пет дена ќе бидат спуштени на половина копје

Н.Македонија

Локално Канал5 Независен Локално

Бајден ја зголеми помошта за малите претпријатија

Слободен Печат - 23.02.2021

Американскиот претседател Џозеф Бајден најави промена на програмата за федерална помош со која ќе бифат опфатени најмалите компании, и оние чии сопственици се жени и припадници на малцинствата.

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Независен

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Република

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Опсервер

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

24Инфо

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Либертас

Бајден ќе ја зголеми помошта за малите фирми чии сопственици се жени и припадници на малцинствата

Вечер Прес

MakPress Нетпрес