TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Не ни треба лидерска средба за ПР, туку суштинска – што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Макфакс - 03.06.2023

Не е суштината форматот, суштината е што ќе биде резултатот од евентуална лидерска средба. Првата би рекол неофицијална понуда од страна на луѓето и кабинетот на Ковачевски беше да биде лидерска средба односно претседателите на двете партии да ...

Лидерска средба: Мицкоски е за разговор во четири очи со Ковачевски

360 степени

Лидерска средба со не (извесен) епилог, можен ли е договор?

Канал5

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Република

Мицкоски: Не ни треба лидерска средба за ПР, туку суштинска – што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Точка

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Lider

Мицкоски: Не ни треба лидерска за ПР, туку суштинска средба за што да се прави откако ќе пропаднат уставните измени

Курир

Нетпрес Press24 MakPress Centar

Ново издание на 360°: Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Ковачевски

360 степени - 03.06.2023

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 2 јуни 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски Во пресрет на најавената лидерска средба, во „360 степени“ гостува лидерот на ...

Мицкоски: На последната лидерска средба Ковачевски читаше од четиво напишано на хартија пред Ахмети, нам таква нова парада не ни треба, ако сакаат таква лидерска, подобро и да ја нема

Курир

Тимска наместо лидерска средба? Еве што вели Мицкоски

Алсат-М

Мицкоски инсистира на лице в лице средба со Ковачевски

Алсат-М

Вечерва во 360°: Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Ковачевски

360 степени

Мицкоски инсистира на лице в лице средба со Ковачевски

Zoom

Мицкоски инсистира на лице в лице средба со Ковачевски

Република

Lider Курир Либертас Нетпрес Република MakPress 24Инфо Нетпрес

Зошто ВМРО-ДПМНЕ не се ангажира сега да се сменат околностите за уставни измени – одговара лидерот Мицкоски

360 степени - 02.06.2023

Во интервју за емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одговара на серија прашања поврзани со неговите изјави дека не поддржуваат уставни измени под овие околности 360° : Што се околностите за коишто зборувате дека сега се ...

Гласно ДА од СДСМ и категорично НЕ од ВМРО-ДПМНЕ – партиските ставови за уставните измени се јасни и кончени

Телма

ЕКСКЛУЗИВНО: Лидерска средба најверојатно во среда

4NEWS

Ќе има ли уставни измени?

24 Вести

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени ќе имаме изолација како таа од 2006 до 2016 година

360 степени

Ковачевски - Ако не се случат уставните измени ќе имаме изолација како таа од 2006 до 2016 та- година

Р.С.Европа

Без конкретен датум, следните денови лидерска средба

24 Вести

А1 On Сител Телма Канал5 Слободен Печат Телма Алсат-М Фактор

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Бизнис Вести - 02.06.2023

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски преферира да има тет-а-тет средба со премиерот Димитар Ковачевски бидејќи, како што вели, според неговото досегашно искуство од тимските средби никогаш не произлегуваат заклучоци.

Преферирам тет-а-тет средба со Ковачевски, лидерските средби во широк формат завршуваат без заклучоци

MakPress

Мицковски наместо лидерска, преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

ТВ21

Мицковски преферира тет-а-тет средба со Ковачевски

Опсервер

Нема детали кога точно и во кој формат ќе биде средбата Ковачевски-Мицковски

Бизнис Вести

СРЕДБА МИЦКОСКИ – КОВАЧЕВСКИ: Нема датум, ниту во кој формат ќе биде, тема уставни измени и што ако се неуспешни?

Денешен

Мицкоски сака средба со Ковачевски насамо, премиерот нуди тимски разговори

МКД

Опсервер Слободен Печат Zoom Lider Сител Во Центар Бриф Курир

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската, ако ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

24Инфо - 02.06.2023

Соопштение до јавноста, реакција На лидерската доколку СДС престане со детските игри и воопшто ја има, ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не. Ако СДС мисли дека некој во земјава верува дека Артан и Талат се европјани и за европски ...

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон

Канал5

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерска СДС ќе престане со детските игри, па ќе стане појасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Press24

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Н.Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Опсервер

Лидерската без датум и формат - За партиите тема за препукувања како предигра

Сител

ВМРО-ДПМНЕ: На лидерската средба доколку ја има, ќе стане јасно дали Ковачевски е полтрон на ДУИ или не

Zoom

MakPress ТВ21 Lider PressingTV

Попов за ТВ 24: СДСМ се однесуваат како да имаат 80 пратеници, уставни измени под вакви услови нема да има

24 Вести - 01.06.2023

Сергеј Попов од Младите сили на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 Отворено рече дека партијата има јасно дефиниран став, дека уставни измени под овие услови не може да се случат и остануваат на тој став.

Попов: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, уставни измени под вакви услови со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да има

Курир

Попов: СДСМ се однесуваат како да имаат 80 пратеници, уставни измени под вакви услови нема да има

Република

Попов: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, уставни измени под вакви услови со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да има

Lider

Попов: СДСМ се однесуваат како да имаат 80 пратеници, уставни измени под вакви услови нема да има

PressingTV

Попов: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, уставни измени под вакви услови со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да има

Press24

Попов: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, уставни измени под вакви услови со пратеници од ВМРО-ДПМНЕ нема да има

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Изолацијата веќе ја донесе Ковачевски со прифаќање на бугарските диктати

Денешен - 01.06.2023

Проблемот на Владата е, тоа што Ковачевски наместо за граѓаните, работи за агендата и приватните интереси на ДУИ. Така изгледа уценет премиер кој по принципот купи ден помини се задржува на функција.

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќањето на бугарските диктати

Република

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќање на бугарските диктати

Бизнис Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќањето на бугарските диктати

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќањето на бугарските диктати

PressingTV

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски наместо за граѓаните, работи за агендата и приватните интереси на ДУИ

Слободен Печат

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќање на бугарските диктати

Опсервер

МКД Во Центар

Ковачевски: На Северна Македонија и е потребна интеграција во ЕУ, а не изолација самата со себе

Бриф - 01.06.2023

На Северна Македонија и е потребна интеграција во Европската Унија, а не изолација, jас сум рационален оптимист, верувам во целта и работам таа цел да се оствари, изјави претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, ...

Ковачевски: На С. Македонија и е потребна интеграција во ЕУ, а не изолација самата со себе

Локално

(Видео) Ковачевски: На Македонија ѝ е потребна интеграција во ЕУ, а не изолација

Макфакс

Ковачевски од Молдавија: Сега е моментот, потребна ни е интеграција, а не изолација каква што имавме од 2006 до 2016 година

24Инфо

Ковачевски: Потребна ни е интеграција во ЕУ, а не изолација самата со себе

Frontline

(Видео) Ковачевски: На Македонија ѝ е потребна интеграција во ЕУ, а не изолација

Точка

Ковачевски: На Северна Македонија и е потребна интеграција во ЕУ, а не изолација самата со себе

Centar

Вести плус Press24 Нова ТВ CivilMedia

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Опсервер - 01.06.2023

– Лидерската средба помеѓу премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и нивните тимови ќе се одржи во наредните денови. Премиерот Димитар Ковачевски во интервју за ТВ Сител вечерва ги повтори ...

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Курир

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Zoom

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Lider

Ковачевски: Изборите ќе се одржат во редовниот термин

Република

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Вечер Прес

Ковачевски: Почитување на закони е одржување на избори тогаш кога им е време

Слободен Печат

Република Независен Нетпрес Во Центар PressingTV ТВ21 360 степени 24Инфо

Мицкоски: Освен изјави на Ковачевски, до овој момент уште нема официјална покана за лидерска средба

Zoom - 01.06.2023

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од теренските активности за увид на градежни активности, од новинарите беше запрашан во однос на лидерската која што преку изјави за медиумите ја најави премиерот Димитар Ковачевски, при што посочи ...

Освен изјави на Ковачевски, уште нема официјална покана за евентуалната лидерска, вели Мицкоски

Макфакс

Мицкоски: До овој момент нема официјална покана, на евентуалната лидерска треба да се разговара што по неуспехот на уставните измени

Бизнис Вести

Мицкоски: Освен изјави на Ковачевски, до овој момент уште нема официјална покана за средба

Нетпрес

Mицкоски уште чека на покана од Ковачевски за лидерската средба

Република

Mицкоски уште чека покана за лидерската средба

PressingTV

Мицкоски: Освен изјави на Ковачевски, до овој момент уште нема официјална покана

Канал5

Фокус МКД Курир Во Центар Либертас MakPress Lider