TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не веруваат во карма: Овие два хороскопски знаци се најзлобни

Кумановски м. - 14.01.2020

Повеќето луѓе се водат по златно правило кое вели „не прави му го на другиот она што не сакаш да ти го прават тебе“. Меѓутоа, доколку ги прашате личностите родени во овој хороскопски знак, тоа за нив не вреди. loading...

Хороскопски знаци на кои им успева секогаш да го добијат токму тоа што го сакаат!

Слободен Печат - 13.01.2020

Доколку припаѓате во оваа група тогаш вие сте бестрашни и одлучни, па токму затоа секогаш го добивате посакуваното. Некои луѓе знаат што сакаат и како да го добијат тоа. Тие се одлучни и бестрашни и ништо не може да им застане на патот.

Најлошите одлики на хороскопските знаци

Кајгана - 13.01.2020

Секој хороскопски знак има тенденција да се однесува злобно и сурово, без разлика дали сакаме тоа да го признаеме или не, пишува Your Tango. Еве кои се најлошите одлики кај сите 12 хороскопски знаци: Овен – бездушни прекини Овните прекинуваат односи ...

На само 2 хороскопски знаци во 2020 ќе им оди во љубовта

Женски магазин - 13.01.2020

Годината на стаорецот ќе им донесе стабилност и среќа во нивните лични односи Бик За Бикот 2020 година ќе биде поволен период за љубовни врски. Претставниците на овој хороскопски знак ќе бидат опкружени со пријатни чувства и романса.

Тешки и напорни: Овие хороскопски знаци најтешко се засакуваат

Локално - 13.01.2020

На прв поглед ви се допаднаа, но кога малку подобро ќе ги запознаете, ќе сфатите колку се тешки и напорни личности. Следниве три хороскопски знаци, поради нивниот неблагодарен карактер, најтешко ќе ги засакате.

Не веруваат во карма: Ова се двата најзлобни знаци во зодијакот

Екран - 13.01.2020

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Повеќето луѓе се водат од златното правило во кое се вели: „Не правете им го на другите она што не сакате да ви го ...

Хороскопски знаци на кои храброста не им е посилна страна

Слободен Печат - 13.01.2020

Тие се лоши во донесување одлуки зашто не се чувствуваат добро кога се под притисок. Личностите родени во овие хороскопски знаци се плашат од секаков конфликт, не знаат да го одбранат својот став и не сакаат ризици.

Од 14-ти јануари патот кон нов живот ќе се отвори за овие 3 хороскопски знаци! Судбината ќе им ги исполни сите желби

Нане - 13.01.2020

Честопати, иако луѓето донесуваат одлука да започнат нов живот, сепак поради различни причини, не секогаш работите одат според планираното, но овие 3 хороскопски знаци може да бидат безгрижни! Астролозите им предвидуваат блескави нови промени во ...

Пет хороскопски знаци кои секогаш го добиваат тоа што го сакаат

Скопје инфо - 13.01.2020

Едно е да знаете што сакате, но дали знаете како да го добиете? Ако сте еден од овие хороскопски знаци, најверојатно секогаш знаете како да го добиете тоа што го сакате. Овен Не само што знаат да го решат секој проблем кој ќе се појави, тие знаат да ...

Овие хороскопски знаци секогаш успеваат да ги надмудрат другите со својата интелигенција

Точка - 13.01.2020

Тие не треба ни да се трудат да ги маѓепсаат останатите со својата интелигенција, на овие хороскопски знаци тоа им е вродено. Ако мислите дека ѕвездите не се поврзани со интелигенцијата и мудроста, се лажете.

Дневен хороскоп за 13.01.2020: Јарци - контролирајте го нетрпението, Лавови - мрднете од место

Црнобело - 13.01.2020

Нова работна недела, нови предизвици - што да очекувате од овој ден? Хороскопот ви помага подготвени да ги дочекате новите предизвици и случувања. Со што ќе се соочите денес прочитајте во дневниот ...

Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот?

Магазин - 13.01.2020

Оваа личност поседува харизма која не може, а да не ја забележите. Најчесто во овие случаи станува збор за личност родена во еден од трите најхаризматични знаци во хороскопот. Кои се трите најхаризматични знаци во хороскопот? Проверете дали имате ...

Која е најлошата љубовна комбинација според хороскопот?

Centar - 13.01.2020

Хороскопскиот знак може многу да влијаее и да го диктира успехот на вашата љубовна врска. Дефинитивно најлошата љубовна комбинација според хороскопот се… бикот и водолијата. Љубовна врска помеѓу бикот и водолијата е скоро невозможна.

Ова се најсреќните знаци за 2020-та година: Цела вселена ќе биде на нивна страна

Скопје24 - 12.01.2020

Еве на чија страна ќе биде целата вселена, која пријатно ќе ги израдува претставниците со голема среќа и успеси: 1. Скорпија Најсреќен хорскопски знак за 2020-та година ќе биде Скорпијата.

Која дама е кралица на хороскопот, според изборот на мажите?

Република - 12.01.2020

Астрологијата секогаш има големо влијание во секој аспект од нашиот живот, особено кога станува збор за љубовта. Денес ви откриваме кои четири дами во хороскопот се најпривлечни, според мислењето на мажите.

3 хороскопски знаци кои ќе се соочат со најмногу предизвици во 2020 година

Скопје24 - 12.01.2020

Во текот на оваа година, три хороскопски знаци ќе се соочат со многу тешки ситуации и со многу предизвици, а најмногу тешкотии го очекуваат токму првиот наведен хороскопски знак. 1. Овен Кога Јупитер е во Јарец, оваа планета формира квадратура во ...

Како се караат хороскопските знаци: Некаде летаат пердуви, а некаде се влегува во ринг

Кафе пауза - 12.01.2020

Кога станува збор за кавги, секој хороскопски знак има свој начин на изразување на незадоволството. Некои викаат, врескаат и прават драма, а некои едноставно остануваат смирени. Прочитајте дали вашиот хороскоспки знак спаѓа во првата или во втората ...

Најслатката личност или вашиот најлош кошмар - 15 особини во кои секој Овен ќе се пронајде

Црнобело - 12.01.2020

Храбар и амбициозен, енергичен и динамичен, како што всушност му доликува на првиот знак на зодијакот. Овните се страсни, мотивирани и самоуверени лидери. Луѓето родени во овој знак живеат по свои услови, честопати неподготвени за компромис, секогаш ...

Животна промена до 15 јануари за три хороскопски знаци

Скопје24 - 12.01.2020

Овен Жената-Овен ќе почувствува целосна хармонија во нејзиниот дом. Конечно ќе наиде на разбирање од партнерот, а можна е и возбудлива вест за принова кај некои претставници. Ќе уживате во многу семејни моменти и радости.

Дневен хороскоп за 12.01.2020: Водолии – не верувајте на секого, Бикови – не одете со глава во ѕид

Црнобело - 12.01.2020

Ќе уживате ли во опуштено неделно утро, попладне и вечер или некој и нешто ќе ви се замеша во плановите за овој ден? Какви планови скроиле ѕвездите за вашиот хороскопски знак ...

Која дама е кралица на хороскопот, според изборот на мажите?

Скопје24 - 12.01.2020

Астрологијата секогаш има големо влијание во секој аспект од нашиот живот, особено кога станува збор за љубовта. Денес ви откриваме кои четири дами во хороскопот се најпривлечни, според мислењето на мажите.

Најсреќните знаци за 2020-та година: Цела вселена ќе биде на нивна страна

Пулс24 - 13.01.2020

Еве на чија страна ќе биде целата вселена, која пријатно ќе ги израдува претставниците со голема среќа и успеси: 1. Скорпија Најсреќен хорскопски знак за 2020-та година ќе биде Скорпијата.

Најлоша комбинација за љубовна врска…

Нетпрес - 13.01.2020

Хороскопскиот знак може многу да влијаее и да го диктира успехот на вашата љубовна врска. Дефинитивно најлошата љубовна комбинација според хороскопот се… бикот и водолијата. Љубовна врска помеѓу бикот и водолијата е скоро невозможна.

Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци кои никогаш не се предаваат

Press24 - 13.01.2020

Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата. Жената Вага насекаде го бара балансот, и во себе, и во меѓучовечките односи.

Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци кои никогаш не се предаваат

Скопје24 - 13.01.2020

Се прашувате кои се трите хороскопски знаци кои се надарени со голема сила и издржливост? Вага Да почнеме со неа, Вагата. Жената Вага насекаде го бара балансот, и во себе, и во меѓучовечките односи.