TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дрогба ја заврши фудбалската кариера

Фокус - 09.11.2018

Легенадрниот африкански напаѓач, Дидие Дрогба ја заврши професионалната фудбалска кариера во својата 40-та година од животот. Тој синоќа го одигра последниот меч за Феникс Рајзинг, каде настапуваше во изминатата година.

Крај на една голема кариера – Дидие Дрогба заминува во пензија

ТВ21 - 09.11.2018

Тивко и без многу врева, еден од најдобрите играчи во изминатите години Дидие Дрогба, замина во пензија. Дрогба во март прослави 40-ти роденден, синоќа го одигра последниот натпревар во својата кариера во професионалната кариера во дресот на Финикс, ...

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

Кајгана - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера - на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Дрогба ја заврши кариерата

СуперСпорт - 09.11.2018

Легендарниот фудбалер на Челзи, Дидиер Дрогба ја заврши својата кариера. Дрогба веќе на почетокот на оваа година најави дека до завршетокот на сезоната ќе се пензионира,а рано изутрината по наше време го одигра последниот меч.

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Спортклуб - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...

Крај на една блескава кариера: Дидие Дрогба ги закачи копачките на клин (Фото)

Дерби - 09.11.2018

Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска, Дидие Дрогба рано утрово по наше време го одигра својот последен натпревар во кареирата. 40 годишниот напаѓач не успеа со трофеј да ја круниса богатата кариера откако неговиот тим Феникс Рајзинг ...

Дрогба ја заврши кариерата (Видео)

TopSport - 09.11.2018

Фудбалерот од Брегот на Слонова коска, Дидие Дрогба на 40-годишна возраст реши да стави крај на успешната професионална кариера. Напаѓачот последниот натпревар во професионалната кариера го одигра изминатата ноќ.

„Пола човек – пола ѕвер“: Легендарниот Дидиер Дрогба го одигра последниот натпревер во кариерата

Спортски - 09.11.2018

Легендарниот напаѓач на Челзи, Дидиер Дрогба стави крај на кариерата. Дрогба на почетокот на оваа година најави дека по завршувањето на сезоната ќе се пензионира, а рано утрово по наше време го одигра последниот натпревар.

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

24Инфо - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера – на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Курир - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...

Дрогба ја заврши кариерата (Видео)

Макфакс - 09.11.2018

Фудбалерот од Брегот на Слонова коска, Дидие Дрогба на 40-годишна возраст реши да стави крај на успешната професионална кариера. Напаѓачот последниот натпревар во професионалната кариера го одигра изминатата ноќ.

Легендарниот Дидие Дрогба стави крај на фудбалската кариера

Локално - 09.11.2018

Помина низ многу лиги, играше на четири континенти и ќе остане познат како еден од најдобрите напаѓачи од неговата генерација, а денеска става крај на фудбалската кариера – на возраст од 40 години, Дидие Дрогба реши дека му е доста од играње фудбал.

Крај на една ера: Дрогба ја заврши блескавата кариера

Sport M - 09.11.2018

Еден од најдобрите фудбалери последните 15 години Дидие Дрогба денеска и официјално го објави крајот на својата играчка кариера. Негов последен натпревар беше синоќешното финале од плеј-офот во втората американска лига меѓу Феникс Рајзинг и Луисвиле ...