TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицијата поднесе кривична пријава против лице кое организирало свадба со 70 луѓе

Локално - 22.11.2020

Синоќа околу 19:30 часот, полицијата во угостителски објект во с.Здуње,Тетово, постапила по пријава за семејна веселба на која присуствувале 70 гости. Објектот бил во сопственост на Џ.Б. (59) од Гостивар.

Полиција прекинала семејна веслеба со 70 гости

А1 On - 22.11.2020

Полицијата синоќа во село Здуње растурила семејна веселба на која присуствувале околу 70 гости. По добиена приајва полицијата отишла во ресторанот во кој се случувал настанот, а кој е во сопственот на 59-годишен гостиварец.

Прекината семејна веселба со 70 гости во гостиварско Здуње

ТВ21 - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Полицијата растури семејна веселба со 70 гости

360 степени - 22.11.2020

Полицијата синоќа растурила семејна веселба во ресторан во селото Здуње, во сопственост на 59-годишен гостиварец. Откако стигнала пријавата, полицајци излегле на терен и во локалот на самото место затекнале околу 70 гости.

Кривична пријава за гостиварец за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Опсервер - 22.11.2020

– Полицијата против лицето Џ.Б.(59) од Гостивар ќе поднесе пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, казниво по член 206 од Кривичниот законик.

Скопјанец се шетал со нож низ Центар, прекината семејна веселба со 70 гости во Здуње

+инфо - 22.11.2020

НОЖ ВО ЏЕБОТ – На 22.11.2020 во 2.15 часот, од полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Центар, при извршен преглед кај Ф.А.(23) од Скопје бил пронајден нож, со што сторил прекршок од Законот за оружје.

ПРАВЕЛЕ СВАДБА СО 70 ГОСТИ- откако полицијата влегла во ресторанот настанал вистински хаос- еве ги деталите

Курир - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Прекината семејна веселба со 70 гости во гостиварско Здуње

4NEWS - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Контрола на гостиварската полиција – 70 гости на семејна веселба во локал

Gostivarpress.mk - 22.11.2020

Нов случај на непочитување на забраната за организирање на собири, семејни веселби во гостиварскиот регион. МВР соопшти дека вчеравечер (21 номеври) во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во Здуње, сопственост на 59 ...

Кривична пријава за гостиварец за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

24Инфо - 22.11.2020

Полицијата против лицето Џ.Б.(59) од Гостивар ќе поднесе пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија”, казниво по член 206 од Кривичниот законик.

Свадба со 70 гости синоќа во Здуње, полиција и инспектори ја прекинале

Република - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Полицијата растури семејна веселба со 70 гости во гостиварско Здуње

Сител - 22.11.2020

Вчера во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу 70 гости.

Полицијата растури веселба со 70 гости во Здуње

Независен - 22.11.2020

Во саботата, во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во село Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати ...

Полицијата растури семејна веселба со 70 гости

iPortal - 22.11.2020

а 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Во кафеана во тетовско Здуње правеле свадба со 70 гости

Фокус - 22.11.2020

Полицијата поднесе кривична пријава против сопственик на кафеана во тетовското село Здуње, бидејќи и покрај забраната, била организирана семејна веселба. -Синоќа во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во село Здуње, ...

Кривична пријава за гостиварец за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

Сител - 22.11.2020

Полицијата против лицето Џ.Б.(59) од Гостивар ќе поднесе пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, казниво по член 206 од Кривичниот законик.

Правеле свадба со 70 гости, влегла полицијата во ресторанот настанал вистински хаос

Нетпрес - 22.11.2020

На 21.11.2020 во 19.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека во угостителски објект во с.Здуње, сопственост на Џ.Б.(59) од Гостивар, се одржувала семејна веселба. Од полициски службеници било излезено на местото и во објектот биле затекнати околу ...

Кривична пријава за гостиварец – Полицијата растури семејна веселба со 70 гости

Либертас - 22.11.2020

Полицијата синоќа растурила семејна веселба во ресторан во селото Здуње, во сопственост на 59-годишен гостиварец. Откако стигнала пријавата, полицајци излегле на терен и во локалот на самото место затекнале околу 70 гости.

НЕ СЕ ПЛАШАТ НИ ОД КРИВИЧНИ ПРИЈАВИ - семејна веселба во гостиварско Здуње со 70 лица

Фактор - 22.11.2020

Во време кога секојдневно се регистрират по над 1.000 заболени од коронавирисот, некому се уште не му иде памет и организира семејни веселби. А има и угостители кои ги даваат на располагање нивните објекти за организирање на семејни веселби.

Полицијата растурила семејна веселба во ресторан во гостиварско Здуње

Канал5 - 22.11.2020

И покрај секојдневните високи бројки на заразени и починати, се чини апелите за почитување на мерките продолжуваат да не се почитуваат и се организираат веселби со голем број лица. Таков е последниот случај во гостиварско,каде полицијата синоќа ...

Кривична пријава за гостиварец за непочитување на здравствените прописи за време на епидемија

MakPress - 22.11.2020

Полицијата против лицето Џ.Б.(59) од Гостивар ќе поднесе пријава за сторено кривично дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, казниво по член 206 од Кривичниот законик.

Полицијата упаднала во тетовски ресторан. Среде пандемија и кризна состојба организирале прослава со 70 гости

Press24 - 22.11.2020

Синоќа околу 19:30 часот, полицијата во угостителски објект во с.Здуње,Тетово, постапила по пријава за семејна веселба на која присуствувале 70 гости. Објектот бил во сопственост на Џ.Б. (59) од Гостивар.