TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Меџити не е задоволен со изборот на Стоилковиќ, Агелер: Дел од неговите изјави се шокантни

ТВ21 - 21.06.2024

Идниот министер за односи меѓу заедниците Иван Стоилковиќ нема да се бави со Рамковниот договор и правата на Албанците, уверува кандидатот за прв вицепремиер Изет Меџити. Според него, Стоилковиќ ќе се бавел со останатите помали заедници.

Американската амбасадорка контра поплаките од Мала Речица – нема законска обврска ДУИ да биде во влада

360 степени

Американската амбасадорка контра поплаките од Мала Речица – нема законска обврска ДУИ да биде во влада

365

Американската амбасадорка контра поплаките од Мала Речица – нема законска обврска ДУИ да биде во влада

Пулс24

Американската амбасадорка контра поплаките од Мала Речица – нема законска обврска ДУИ да биде во влада

Курир

ИНТЕРВЈУ НА АГЕЛЕР: Нема законска обврска ДУИ да биде во Владата – амбасадорката на САД контра поплаките од Мала Речица

Денешен

Мицкоски си го погази зборот за „Северна“, Агелер ја поздрави одлуката да го користи уставното име при заклетвата

ТВ21 - 21.06.2024

Уште пред пет години, во студиото на ТВ21, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски беше прашан, дали ќе ја користи придавката „Северна“ и целото уставно име на државата, доколку еден ден стане премиер.

Агелер: Најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

Либертас

АГЕЛЕР: Воодушевена сум и многу задоволна од настапот на Мицкоски кој рече ќе го почитува уставното име при давањето заклетва

Денешен

Агелер: Најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

Бизнис Вести

Агелер: Најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

Независен

Агелер ја поздрави најавата на идниот премиер дека ќе го користи уставното име при заклетвата

МКД

Агелер: Најавата на мандатарот дека ќе го користи уставното име при заклетвата е за поздравување

CivilMedia

Слободен Печат PressingTV Република Локално Бриф 24Инфо Во Центар +инфо

(ВИДЕО) Ново издание на 360°: Агелер е воодушевена од најавата на Мицкоски дека ќе се заколне со уставното име

360 степени - 21.06.2024

Погледнете го новото магазинско издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 20 јуни 2024 г. на МРТ 1 Теми за ова издание на емисијата: – Амбасадорката на САД, Анџела Агелер, ја поздравува и аплаудира на најавата на Христијан Мицкоски дека в ...

Американската амбасадорка воодушевена од најавата на Мицкоски дека ќе каже „Северна“ при премиерската заклетва

ТВ21

Мицкоски ја воодушеви Агелер со „Северна“

Слободен Печат

(ВИДЕО) Вечерва во 360° на МРТ 1: Агелер е воодушевена од најавата на Мицкоски дека ќе се заколне со уставното име

360 степени

Агелер воодушевена од најавата на Мицкоски дека ќе се заколне со уставното име

Телма

Агелер со пофалби за Мицкоски: Воодушевена сум од неговиот јавен настап за почитување на уставното име на државата

Lider

Агелер воодушевена од најавата на Мицкоски и министрите дека ќе се заколнат со уставното име

Канал5

Вечер Прес

Никогаш Северна само (во) Македонија

CivilMedia - 21.06.2024

Спласна цврстиот став на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, мандатарот Христијан Мицкоски дека никогаш нема да ја користи придавката Северна. Односно, различни му се ставовите како опозиционер и сега кога е на чекор да формира влада.

Никогаш Северна само (во) Македонија

Рацин

(ВИДЕО) Агелер: Воодушевена сум од најавата на Мицкоски и министрите дека ќе се заколнат со Северна Македонија

360 степени - 20.06.2024

Американската амбасадорка Анџела Агелер вели дека е воодушевена и ја поздравува најавата на мандатарот Христијан Мицкоски дека в недела, при заклетвата како нов премиер, а и во настапите во странство, ќе го користи уставното име на земјава.

(ВИДЕО) Агелер: Воодушевена сум од најавата на Мицкоски и министрите дека ќе се заколнат со Северна Македонија

Пулс24

Уставното име е во правен промет, за жал, и ние не можеме да ја игнорираме реалноста – вели Николоски

360 степени - 19.06.2024

Според идниот вицепремиер и министер за транспорт и врски актуелното прашање околу употребата на уставното име го покренал премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, затоа што проценил дека тоа ќе му користи во кампањата за изборите за Европскиот ...

Уставното име е во правен промет, за жал, и ние не можеме да ја игнорираме реалноста – вели Николоски

365

Николоски-Уставното име е во правен промет, за жал, и ние не можеме да ја игнорираме реалноста

Либертас

Павловска-Данева не очекува иницијатива пред Уставен за заклетвата на Сиљановска-Давкова

360 степени - 20.06.2024

Она што се гледа и што важно, како што кажа уставната судијка во Дневникот на ТВ Сител, е документот на кој е ставен потписот. А таму, вели, во сите документи стои уставното име на државата – Република Северна Македонија Уставната судијка Ана ...

Павловска-Данева не очекува иницијатива пред Уставен за заклетвата на Сиљановска-Давкова

365

Павловска-Данева не очекува иницијатива пред Уставен за заклетвата на Сиљановска-Давкова

Пулс24