TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Босанецот Шаренац и Србинот Андреиќ го засилија РК Прилеп

Екипа - 17.08.2015

Ракометниот суперлигаш Прилеп ја засили конкуренцијата во својот тим со двајца нови интернационалци, кои играат на бековските позиции. По барање на тренерот Томче Петрески доведени се двајца нови играчи, Босанецот Горан Шаренац, кој доаѓа од ...

РК Прилеп е посилен за уште двајца странци

SportMedia - 17.08.2015

Прилепскиот ракометен суперлигаш не заостанува зад конкурентите и презема мерки да го засили својот ростер пред почетокот на новата сезона во македонското првенство. РК Прилеп потпиша со двајца странски ракометари, кои ќе конкурираат за позицијата ...

Прилеп ги претстави новите засилувања

24 Ракомет - 18.08.2015

Откако за Прилепчани свој потпис ставија интернационалците Турченко и Рајчиќ, од оваа недела во клубот пристигнаа двајца нови ракометари на позицијата лев бек. Станува збор за двајца интернационалци, Владица Андрејиќ кој минатата сезона настапуваше ...

РК Прилеп се засили со уште двајца странци

Спортклуб - 17.08.2015

Македонското првенство стана вистинска Мека за познати и помалку познати ракометари од просторите на поранешна Југославија. По Вардар, Металург, Работнички, Струмица и Пелистер, со странци се засили и екипата на Прилеп, која денеска ја претстави ...

РК Прилеп со нови две засилувања

Спорт365 - 17.08.2015

Ракометниот клуб на Прилеп се засили со двајца нови играчи за наредната сезона.. После Турченко и Рајчиќ, во прилепскиот состав дојдоа досегашниот член на Напредак Крушевац, левиот бек Владица Андрејиќ и Горан Шаренац од редовите на Локомотива Брчко.

Нови две засилувања во РК Прилеп за новата сезона

Шеталиште - 17.08.2015

По Турченко и Рајчиќ прилепчани ги претставија новите две засилувања со кои ќе се обидат да бидат исто толку добри како и во минатата. Станува збор за двајца интернационалци кои играат на позицијата лев бек и тоа Владица Андрејиќ кој дојде од ...