TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Курир - 24.09.2021

Овие кето лепчиња може да ги намачкате со хумус, со намаз од авокадо, со домашен џем или со други омилени состојки. Потребни состојки: 1 јајце 1 лажица растопен путер или масло 3 лажици бадемово брашно 1/2 лажичка прашок за печиво прстофат сол Начин ...

Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Пулс24 - 23.09.2021

Потребни состојки: 1 јајце 1 лажица растопен путер или масло 3 лажици бадемово брашно 1/2 лажичка прашок за печиво прстофат сол Начин на подготовка: 1. Измешајте ги сите состојки во еден сад и мешајте додека не добиете смеса без грутки, потоа ...

Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Вистина.мк - 23.09.2021

Овие кето лепчиња може да ги намачкате со хумус, со намаз од авокадо, со домашен џем или со други омилени состојки. 2. Печете ги 90 секунди, а потоа откако малку ќе се изладат, преполовете ги лепчињата.

Готови за 90 секунди: Рецепт за сочни лепчиња без пченично брашно

Кафе пауза - 22.09.2021

Овие кето лепчиња може да ги намачкате со хумус, со намаз од авокадо, со домашен џем или со други омилени состојки. Измешајте ги сите состојки во еден сад и мешајте додека не добиете смеса без грутки, потоа ставете ги во подмачкани чинии погодни за ...