TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американците добиваат конкуренција? Полета првиот руски напреден дрон „Охотник“

Точка - 17.08.2019

Најновото руско тешко беспилотно летало „Охотник“ го имаше првиот лет во тандем со ловецот „Су-30СМ“, а видео снимка од пробниот лет го објави руското Министерство за одбрана. Откако дронот „Охотник“ полета, неговиот лет цело време го следеше ...

Прва снимка од рускиот беспилотен „ловец“ во пар со Су-30 (ВИДЕО)

МКД - 16.08.2019

Најновиот руски голем дрон „охотник“ за првпат леташе во пар со ловецот сухој Су-30СМ, јавуваат руските медиуми. Првата снимка ја објави Министерството за одбрана на Русија. Дронот „охотник“ е направен според концептот на летачко крило, со употреба ...

ВИДЕО: Погледнете кој авион го следеше ударниот дрон „Охотник“ при неговиот прв лет

Руска реч - 16.08.2019

Руското тешко беспилотно летало С-70 „Охотник“ само не го изведе својот прв лет кој беше успешно реализиран пред десетина дена. Тој беше придружуван од уште едно борбено летало, што е документирано на јутјуб-каналот на руското Министерство за ...

Русија го промовира разузнавачкото беспилотно летало ,,Охотник“ (ВИДЕО)

Канал5 - 16.08.2019

Руското Министерство за одбрана го промовира разузнавачкото беспилотно летало ,,Охотник“. Дронот „Охотник“ е направен според концептот на летачко крило, со употреба на специјални материјали, кои го прават речиси незабележлив за радарите.