TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никогаш не ги покажуваше во јавност - синот на Глоговац е ист како него

Сител - 14.02.2018

Актерот Небојша Глоговац кој не напушти по кратко и тешко боледување, има два сина, а едниот е целосна копија на него. Тој има два сина со првата сопруга, и ќерка со втората. Постариот син има 20, помладиот 17 години.

Пејачот напиша зошто не дојде на погреб кај Глоговац: "Извини, имам некоја работа да завршам"

Сител - 14.02.2018

Пејачот Владо Георгиев кој беше добар пријател на Глоговац, на Твитер напиша зошто не бил на погребот. Чудната порака гласеше Извини имам нешто да завршам, не можам да дојдам. Многумина го осудија пејачот, па сфатија дека тој доби второ дете и затоа ...

(Видео) Небојша Глоговац двапати ја утнал својата сопруга во породилиштето

Репортер - 14.02.2018

Небојша Глоговац почина на 9 февруари на 49-годишна возраст, а со фактот дека го нема повеќе не можат да се помират голем број од неговите обожаватели, ниту тие што го виделе, а особено тие коишто имале чест да го познаваат и да минат некое време со ...

„Па ова не е мојата сопруга! Дали е она мое дете?“ – како Глоговац два пати ја згрешил сопругата

Таратур - 14.02.2018

На начин на кој само тој може да раскаже некоја случка, Небојша Глоговац во една прилика раскажа како изгледала неговата посета на породилното одделение после раѓањето на неговото прво дете со Мина Митровиќ Глоговац.

ФОТО: Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Курир - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

(Видео) Навивачите на „Ѕвезда“ со кореографија во чест на Глоговац

Репортер - 14.02.2018

Вчеравечер, на самиот почеток на фудбалскиот натпревар помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, Делиите кои беа седнати на северната трибина, направија интересна кореографија во чест на Небојша Глоговац. Тие со громогласно пеење го отворија натпреварот.

Црвена Ѕвезда со посебна кореографија во чест на Небојша Глоговац

Хитпортал - 14.02.2018

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, навивачите на северната трибина му одадоа последна почит на Небојша Глоговац. Со феноменална кореографија и громогласно пеење во негова чест го отворија натпреварот во второто по ранг ...

Славата не ме интересира и моето име не ми беше важно на шпицата

Репортер - 14.02.2018

Небојша Глоговац, кој на 12 февруари е погребан на Новите гробишта во Белград, беше познат како човек кого славата не го интересира, а можеби најдобро неговите ставови за глумата и животот ги опишува во интервјуто од 2000 година.

“СЛАВАТА НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА, ЈАС СУМ СЛУГА НА МОЈАТА РАБОТА” : Еве што зборувал Небојша Глоговац пред 18 години !

Маркукуле - 14.02.2018

Небојша Глоговац, кој на 12 февруари е погребан на Новите гробишта во Белград, е познат како човек кој не го интересираше славата, а можеби најдобро своите ставови за глумата и животот ги опишува во интервјуто од 2000 година.

Глоговац знаел дека ќе умре, но сепак решил да се бори

Скопје24 - 13.02.2018

Херојски чин: Доцна дознал дека е тешко болен, но сакал да се бори. Во Германија бил на анализи кои траат пет дена, но уште третиот ден дознал дека тој не е оној кој ќе победи. -Изгледа 2016 година е година на умирање на актери.

Последно збогум за Глоговац: Трифуновиќ се прости на колена од својот драг пријател

Сител - 13.02.2018

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ денеска на колена се прости од својот колега Небојша Глоговац. Неутешното семејство и многу актери му кажаа последно збогум. Актерот почина по кратко и тешко ...

Кореографијата на Црвена Ѕвезда во чест на Небојша Глоговац

365 - 13.02.2018

На самиот почеток на натпреварот помеѓу Црвена Ѕвезда и ЦСКА, навивачите на северната трибина во претпоснатлив стил, со феноменална кореографија и громогласно пеење го отворија натпреварот во второто по ранг европско натпреварување.

Владо Георгиев откри зошто не дојде на погребот на пријателот

Хитпортал - 15.02.2018

Владо Георгиев кој беше добар пријател на Небојша Глоговац, за жал не присуствуваше на погребот на актерот. Пејачот се јави на Твитер каде напиша зошто не бил да му оддаде последна почит на неговиот пријател.

Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Сител - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

ФОТО: Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него

Вечер - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...

Вака изгледал Небојша Глоговац 9 дена пред смртта, соседите раскажуваат за последните средби со него – Фото

Скопје24 - 14.02.2018

Српскиот актер Небојша Глоговац, кој почина од рак на 48 години, беше погребан во понеделникот. Тагата во Србија во великанот уште не стивнува. Тој во вечното почивалиште беше испратен достоинствено, а покрај семејството и пријателите последна почит ...