TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За првпат од повлекувањето од ракетниот договор САД тестираа ракета со среден дострел (ВИДЕО)

МКД - 13.12.2019

Министерството за одбрана на Соединетите Американски Држави изврши тестирање на ракета која би била забранета со Договорот за нуклеарните сили од краток и среден дострел (ИНФ), на што некои заговорници на контрола на вооружувањето од САД кажаа дека ...

Договорот е мртов, започнува нова трка за вооружување (ВИДЕО)

Слободен Печат - 13.12.2019

САД тестираа балистичка ракета од среден дострел до 500 километри, која ќе беше забранета доколку Вашингтон не се повлечеше од договорот за неширење на нуклерано оружје. Американски Пентагон соопшти дека извршил тестирање на балистичката ракета која ...

Пентагон тестира забранета балистичка ракета

Р.С.Европа - 13.12.2019

Пентагон изврши пробен лет на балистичка ракета од типот воздух-земја, забранета со спогодбата од која годинава се откажаа и Соединетите држави и Русија. Пентагон одби да објави детали, наведувајќи само дека ракетата била лансирана од статична ...

Песков: Американскиот ракетен тест е доказ дека САД ја прекршиле спогодбата за проектили со среден и краток дострел

Макфакс - 13.12.2019

Тестирањето во четвртокот на американска ракета забранета со Спогодбата за ракети со краток и среден дострел претставува потврда дека Вашингтон одамна бил подготвен да го уништи тој договор, изјави за ТАСС портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј ...

Пентагон тестира балистичка ракета

Макфакс - 13.12.2019

Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено вчера од базата Ванденберг во Калифорнија. „Во моментот сме во фаза на оценување на резултатот од ...

(Видео) НЛО разнесе Американска ракета „Фалкон 9“

Репортер - 13.12.2019

На социјалните мрежи е објавено видео на кое може да се види како непознато летало, бомбардира една од американските ракети „Фалкон 9“. На забавена снимка може да се види летачки црн објект кој што испалува некаков предмет кон ракетата, по што ...

Пентагон тестира балистичка ракета

Точка - 13.12.2019

Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено вчера од базата Ванденберг во Калифорнија. „Во моментот сме во фаза на оценување на резултатот од ...

Пентагон тестира балистичка ракета

24Инфо - 13.12.2019

Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено вчера од базата Ванденберг во Калифорнија. „Во моментот сме во фаза на оценување на резултатот од ...

Пентагон тестира балистичка ракета

Centar - 13.12.2019

Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено вчера од базата Ванденберг во Калифорнија. „Во моментот сме во фаза на оценување на резултатот од ...

Песков: Американски ракетен тест е доказ дека САД ја прекршиле спогодбата за проектили со среден и краток дострел

24Инфо - 13.12.2019

Тестирањето во четвртокот на американска ракета забранета со Спогодбата за ракети со краток и среден дострел претставува потврда дека Вашингтон одамна бил подготвен да го уништи тој договор, изјави за ТАСС портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј ...

Пентагон тестираше забранета балистичка ракета

USB - 14.12.2019

Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено вчера од базата Ванденберг во Калифорнија. САД во август се повлекоа од договорот кој во 1987 година го ...