TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кокаин пронајден во гостиварски ресторан, кривична пријава за сопственичката

Макфакс - 08.11.2019

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што информираат од МВР, дрогата била пронајдена во полициски претрес во локалот кој бил спроведен ...

Пешак прегазен на улица во Неготино

Press24 - 08.11.2019

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој.

Во Гостивар одбележани 75 години од стрелањето на активистите од НОБ

Gostivarpress.mk - 08.11.2019

Пред спомен плочата близу црквата на градскиот плоштад во Гостивар, денес беа одбележани 75 години од стрелањето на шестмината активисти од Народноослободителната борба. Настанот го организираше Општинскиот одбор на Сојузот на борци.

Крадец од Гостивар приведен заради издржување на затворска казна

Алсат-М - 08.11.2019

Разбојник од Гостивар осуден на затворска казна заради повеќе грабежи во гостиварскиот регион, во текот на вчерашниот ден е приведен и пренесен во казнено поправната установа во Тетово. Како што прецизираат од МВР: На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ...

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името?

Курир - 07.11.2019

Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името?, прашуваат општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово. -Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово многупати досега реагираше за непревземањето мерки од страна на градоначалничката на ...

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Макфакс - 07.11.2019

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с.

МВР со детали за несреќата на патот Демир Капија-Неготино: Две лица настрадаа

Press24 - 07.11.2019

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунадиа“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К.

Почнаа натпреварите од средношколската лига во мал фудбал во Гостивар

Опсервер - 07.11.2019

Со одигрувањето на првиот натпревар, во салата на гостиварската гимназија, од синоќа и официјално стартуваше Средношколската фудбалска лига во која учествуваат ученици од четирите државни училишта во општина Гостивар.

Во Гостивар ноќеска приведен осуденик на затворска казна

Gostivarpress.mk - 07.11.2019

Полициски службеници од Полициската станица Гостивар ноќеска (7 ноември) десетина минути по полноќ, на улица „Беличица“ во Гостивар го привеле 27-годишниот гостиварец О.Б, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на гостиварското подрачје, ...

Во Гостивар се одигра првиот натпревар од Средношколската фудбалска лига

Gostivarpress.mk - 07.11.2019

Вчеравечер во спортската сала во гимназијата во Гостивар, се одигра првиот натпревар од Средношколската фудбалска лига, во која играат тимови од гостиварските средни училишта, со мешан етнички состав.

Починат маж пронајден во Кичево

Слободен Печат - 07.11.2019

По наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција. Во полициската станица во Кичево вчера околу 18 часот било пријавено дека во месноста „Кошарани” бил пронајден починат И. С. (63) од Кичево.

Во Кичево пронајдено починато лице

Независен - 07.11.2019

Во полициската станица во Кичево вчера околу 18 часот било пријавено дека во месноста „Кошарани“ бил пронајден починат И. С. (63) од Кичево. Лекар констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе ...

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Слободен Печат - 07.11.2019

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица во Неготино. Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.

Реконструкција на улица во населба „Шеста зона“ во Гостивар

Gostivarpress.mk - 07.11.2019

Деновиве се изведуваат работи за реконструкција на улица во населбата „Шеста зона“ во Гостивар. Како што информираат од гостиварската локална самоуправа, станува збор за улица долга 370 метри, додека ширината на коловозот по проширувањето ќе ...

Трактор излетал од пат, тешко повредено едно лице

Курир - 07.11.2019

Едно лице се здобило со тешки повреди откако трактор излетал од пат. Од МВР информираат дека несреќата се случила пред два дена во 9 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, во момент кога трактор ...

Градежни работи за обнова на улица во населбата Шеста зона во Гостивар

Сител - 06.11.2019

Локалната власт започна со градежни работи на целосна реконструкција на една улица во населбата Шеста зона во Гостивар. Од Канцеларијата за локален економски развој (ЛЕР) во општина Гостивар нагласуваат дека улицата станала претесна и многу ...

Сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија

Канал5 - 06.11.2019

Сообраќајна незгода се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, кај село Тремник. Иако сведоци велат дека се работи за сериозна несреќа со една жртва, од МВР се уште не соопштуваат детали.

Несреќа во Гостивар: автомобил удрил во пешак- со тешки повреди пренесен во болница

Press24 - 06.11.2019

Денес во СВР Тетово било пријавено дека околу 14 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко возило удрило во пешак, по што тој завршил во болница. Според пријавеното патничко моторно возило „сеат ибица“, со гостиварски регистарски ознаки, ...

Тешка несреќа во Македонија: Автомобил прегази пешак

Press24 - 06.11.2019

Пешак е тешко повреден откако на него налетал автомобил на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар. ЦВР Тетово информира дека несреќата се случила во 14 часот кога на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко возило „сеат ибица“, со гостиварски ...

ОЈО: Двајца возачи загинаа во сообраќајката кај Демир Капија

24Инфо - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Тешко повреден пешак на булевар „Гоце Делчев“ во Гостивар

Gostivarpress.mk - 06.11.2019

Гостиварец завршил со тешки повреди во сообраќајна несреќа, којашто се случила денес, околу 14 часот на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар. Патничко моторно возило „сеат ибица“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 66-годишниот Н.М.

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

ТВ21 - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

КРВ НА СИТЕ СТРАНИ – СТРАШНА ГЛЕТКА: Тешка несреќа кај Неготино, едно лице е мртво, друго тешко повредено!

Магазин - 06.11.2019

Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска попладнево на патот Неготино – Демир Капија во близина на селото Тремник. Едно лице е повредено а возачот на возилото им подлегнал на повредите, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во ...

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Либертас - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Еден загинат во тешка сообраќајка кај Демир Капија

24Инфо - 06.11.2019

Сообраќајна незгода се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, кај село Тремник. Иако сведоци велат дека се работи за сериозна несреќа со една жртва, од МВР се уште не соопштуваат детали.

Едно лица загина во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Независен - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Неофицијално: Едно лице загина во тешка сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија

4NEWS - 06.11.2019

Сообраќајна незгода се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, кај село Тремник. Иако сведоци велат дека се работи за сериозна несреќа со една жртва, од МВР се уште не соопштуваат детали.

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

4NEWS - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Сител - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Канал5 - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Сообраќајка на патот Неготино-Демир Капија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

Алфа - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Еден загинат и еден тешко повреден е билансот од тешката сообраќајка на патот Неготино – Демир Капија

Пулс24 - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Прегазен пешак во Гостивар

Сител - 06.11.2019

Денеска во СВР Тетово било пријавено дека околу 14 часот на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко моторно возило „сеат ибица“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(66) од гостиварска Долна Бањица, удрило во пешакот Р.С.

Прегазен пешак во Гостивар- итно пренесен во болница

Курир - 06.11.2019

Пешак е тешко повреден откако на него налетал автомобил на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар. СВР Тетово информира дека несреќата се случила во 14 часот кога на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко возило „сеат ибица“, со гостиварски ...

При директен судир кај Кавадарци, две лица загинаа

ТВ21 - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Две лица загинаа во директен судар на патот Неготино – Демир Капија

Канал5 - 06.11.2019

Неготинчанец и жител на село Тремник на 51 и 40 годишна возраст загинаа во директен судар попладнево на патот Неготино – Демир Капија. Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни ...

Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

4NEWS - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Двајца возачи загинаа во сообраќајка кај Демир Капија

+инфо - 06.11.2019

Во моментот на несреќата од здобиените тешки повреди животот го загубил 40-годишниот возач на автомобилот „хјундаи“, жител на село Тремник. На пат кон медицинска установа, на повредите подлегнал и возачот на автомобилот „голф 3“​ , 51-годишен жител ...

Сообраќајка на патот Неготино-Демир Капија: Едно лице загина, друго е тешко повредено

MakPress - 06.11.2019

Едно лица загина, а друго е тешко повредено во сообраќајката што се случи попладнево на патот Неготино – Демир Капија, потврди за МИА директорката на Здравствениот дом во Кавадарци, Билјана Филипова.

Двајца загинати при директниот судир на патот Неготино – Демир Капија

Либертас - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Тешка несреќа во Македонија: Автомобил прегази пешак

Centar - 06.11.2019

Пешак е тешко повреден откако на него налетал автомобил на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар. ЦВР Тетово информира дека несреќата се случила во 14 часот кога на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, патничко возило „сеат ибица“, со гостиварски ...

Голема трагедија во Македонија: Двајца возачи загинаа на лице место кај село Тремник

Centar - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Две лица починаа во сообраќајна несреќа на автопатот Неготино-Демир Капија

iPortal - 06.11.2019

Две лица денеска го загубија животот откако на автопатот Неготино-Демир Капија во околу 13:30 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу две патнички моторни возила кои се движеле во спротивни коловозни ленти.

ОЈО: Двајца возачи загинаа во сообраќајка кај Демир Капија

МКД - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Возеле во спротивен правец кај Кавадарци, при што загинале две лица

Независен - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија животот.

Еден починат на лице место, еден во Брза помош: Детали за трагедијата во Македонија

Press24 - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

Сител - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

НОВИ ДЕТАЛИ: Почина и тешко повредениот во сообраќајката на патот Неготино- Демир Капија

Курир - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино- Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Двајца возачи загинаа по директен судир на патот Неготино – Демир Капија

Фокус - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...

Двајца возачи загинаа во сообраќајката на патот Неготино – Демир Капија

А1 On - 06.11.2019

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од Министерството за внатрешни работи, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија ...