TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Возачи од денес плаќате поскап бензин и дизел-а ова се цените

Фактор - 16.04.2019

Новите цени на нафтените деривати бележат скок. Ова стана јасно од одлуката која ја донесе регулаторното тело а според кое во следните две недели возачите ќе полнат резервоари по цени поскапи од претходните две недели.

Горивата, машала, поскапеа!

Авто Магазин - 15.04.2019

Пред избори или не, регулаторната комисија за енергетика ревносно си ја врши работата редовно известувајќи нé за промените на цените на горивата , која оваа недела поскапеа и тоа, машала, за дебели проценти.

НОВИ ЦЕНИ: Од полноќ ќе точите бензин и дизел по поскапи цени

Фактор - 15.04.2019

Цената на светските пазари расте а токму тоа е причина да се зголемата и цените на нафтените деривати во земјава. Во следните две недели возачите ќе полант резервоари со бензини и дизел кој поскапуваат за 2,5 до три денари, односно 1,5 денар.

Цените на горивата скокаат за 1,5 до 3 денари

Gostivarpress.mk - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите, поскапи цени на горивата, кои започнуваат да важат од ноќеска на полноќ. Малопродажните цени на нафтените деривати се зголемуваат во просек за 4,93%, односно за 3,21% .

Цените на бензините се зголемуваат до три денари

Макфакс - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави новите цени на горивата што ќе важат од вечерва на полниќ. Според објавените податоци, малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек ...

Горивата поскапуваат за три односно, 1,5 денар

Независен - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика објави дека од ноќеска на полноќ ќе следува нова промена на малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените. Цените ќе се зголемат во просек за 3,21%.

Значително поскапуваат горивата – Ова се новите цени

Скопје24 - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Големо поскапување на горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

Алсат-М - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар.

Бензините поскапуваат, од полноќ нови повисоки цени

Сител - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна: Цените на горивата се зголемуват за 1.5 до 3 денари!

CARClub - 15.04.2019

Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите цени – од вечерва на полноќ цените на бензините и дизелот се зголемуваат за 1.5 до 3 денари. Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до 3 денари, дизелот за 1,5 денар

Магазин - 15.04.2019

Се зголемува малопродажната цена и на мазутот и ќе изнесува 34,45 денари за килограм. Просечната цена на суровата нафта на светскиот пазар во изминатиот 14-то дневен период изнесуваше70,422 долари за барел, додека курсот на денарот во однос на ...

Горивата поскапуваат од 1,50 до три денари

Бизнис Инфо - 15.04.2019

Фото: Pixabay Бензините од полноќ поскапуваат за 2,50 и три денари, додека дизелот ќе добие цена повисока за 1,50 денари, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Бензинот Еуросупер БС – 95 поскапува за три денари и новата цена ќе биде 71,50 ...

Бензинот отиде над 70 денари - Изгор цени на горивата од полноќ

Press24 - 15.04.2019

Регулаторната Комисија за енергетика, две недели по последната одлука, врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,93%, односно за 3,21% во однос на рафинериските и на малопродажните цени на ...

Значително поскапуваат горивата

Centar - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Цената на нафтата во светот паѓа, дали ќе се намалат цените на горивата утре во Македонија?

Фактор - 14.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да ги соопшти новите цени на бензините во земјава. Пред две недели цените на горивата во Северна Македонија се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и ...

Нови цени на горивата

OhridNews - 03.06.2019

Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, цената на бензините и дизелот се намалува за денар до денар и половина. Новата цена на „еуросупер 95“ ќе изнесува 69,50 денари за литар, „еуросупер 98“ ќе се продава по ...

Големо поскапување на горивата, ова се новите цени

ТВ21 - 15.04.2019

Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар. „Супер-95“ поскапува за 3,00 денари и ќе се продава по цена од 71,5 денари, а литар дизел ќе биде поскап за 1,50 денари и ќе се продава по цена од ...

Поскапуваат горивата

Фокус - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Драстично поскапување на бензинот и дизелот, одлучи Регулаторна

Пулс24 - 15.04.2019

Регулаторната Комисија за енергетика, две седмици по последната одлука, ги зголемува рафинериските и малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,93%, односно за 3,21% во однос на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените ...

Ново големо поскапување на горивата

Република - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Возачи од денес точите горива по овие цени

Скопје1 - 14.04.2019

Напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на бензините, стандардно, две недели по последната одлука. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија, па така малопродажна цена на бензинот ...

Регулаторна со нови цени на горивата – Еве колку ќе чинат во следните две недели!

iPortal - 15.04.2019

Регулаторната комисија за енергетика ги објави цените на дериватите што ќе важат во следните две недели. Според новиот ценовник, бензинот „супер-98“ поскапува за 2,50 денари и ќе чини 73 денари за литар.

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

1tv - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Од полноќ ќе возиме со многу поскапо гориво!

Слободен Печат - 16.04.2019

Регулаторна значително ги зголеми цените на горивата. Регулаторната комисија за енергетика, две недели по последната одлука, врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,93%, односно за 3,21% во ...

Горивата драматично поскапуваат- Ова се новите цени

Курир - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Утре нови цени на горивата

24 Вести - 14.04.2019

Утре Регулаторната комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на бензините. Пред две недели цените на горивата се зголемија. Малопродажна цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и сега изнесува 68,5 денари за литар, а ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

А1 On - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Седи кец! Според премиерот горивата поскапеле само три денари по литар, вистината е далеку поскапа (ВИДЕО)

Курир - 16.04.2019

„Од полноќ нови цени на горивата, дизелот поскапува“, „Нафтата поскапува – колку е цената?“, „Горивата поскапуваат: Регулаторна со повисоки цени“. Ова се насловите во медиумите кои ги одбележаа последните две години.

Горивата поскапуваат – Ова се новите цени

Нетпрес - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Нови цени на горивата во Македонија

Бизнис Вести - 15.04.2019

На редоцна седница Регулаторната комисија денес треба да ги соопшти новите цени на бензините. Пред две недели цените на горивата се зголемија, така што малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,5 денари и изнесува 68,5 денари ...

Од полноќ нови повисоки цени на горивата

Н.Македонија - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Ова се новите цени на горивата во Македонија кои важат од полноќ

Нетпрес - 16.04.2019

Регулаторната Комисија за енергетика, две недели по последната одлука, врши зголемување на рафинериските и на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 4,93 проценти, односно за 3,21 отсто во однос на рафинериските и на малопродажните ...

Регулаторна одлучи: Ново големо поскапување на горивата

Скопје инфо - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Ќе има ли намалување на цената на горивата во Македонија?

Вечер - 15.04.2019

Напладне Регулаторната комисија за енергетика треба да ги соопшти новите цени на бензините, стандардно, две недели по последната одлука. Со последната промена пред две недели цените на горивата се зголемија, па така малопродажна цена на бензинот ...

Бензинoт поскапува од 2,5 до три денари, дизелот за 1,5 денар

Бриф - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна одлучи: Големо поскапување на горивата

Точка - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Во Македонија од денес нова цена на горивата

Пулс24 - 15.04.2019

Денес Регулаторната комисија треба да ги соопшти новите цени на бензините, дали ќе се покачат или ќе се намалат останува да видиме. Со последната промена пред две седмици цените на горивата се зголемија.

Бензините поскапуваат

Опсервер - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Поскапуваат горивата

Бизнис Вести - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Од денеска горивата поскапи за 2,5, а дизелот за 1,5 денари

Вечер - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Регулаторна: Цените на горивата се зголемуват за 1.5 до 3 денари!

Скопје1 - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 3,21%, информираат од Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се ...

Поскапуваат горивата

Кумановски м. - 15.04.2019

Малопродажните цени на нафтените деривати во земјава поскапуваат за 3,21 отсто, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетија. Така, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 3,00 денари за литар, ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

Либертас - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Бензините поскапуваат од 2,5 до три денари, дизелот 1,5 денар

МКД - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде повисока цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари ...

Ново поскапување на бензините и дизелот

USB - 15.04.2019

За три денари од ноќеска на полноќ поскапа ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се зголемува цената на Еуросупер 98 и ќе се продава по 73 денари за литар.

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат

Мета - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари поскапува „еуросупер 95“ и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се ...

Бензинот и дизелот поскапуваат од ноќеска на полноќ

еМагазин - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари поскапува „еуросупер 95“ и ќе се продава по 71,5 денари за литар, додека за 2,5 денари се ...

Бензините поскапуваат, од полноќ нови повисоки цени

Канал5 - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Бензините поскапуваат

Тера - 15.04.2019

Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. За три денари од ноќеска на полноќ ќе биде цената на Еуросупер 95 и ќе се продава по 71,5 денари за литар, ...

Ставете си гориво навреме – од вечерва следува зголемување на цените

24auto - 15.04.2019

Ако саката да заштетите тогаш денска ставете си гориво во резервоарот на вашиот автомобил. Од ноќеска горивата во Македонија ќе имаа нови цени, и тоа поскапи. Малопродажните цени на бензините се зголемуваат за 2,5 до три денари, а на дизелот за 1,5 ...