TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем го демонтираше Евертон, Челзи без голови со Лестер

Нетпрес - 13.01.2018

Во последниот натпревар од саботната програма на англиската Премиер лига, фудбалерите на Тотенхем со 4:0 на „Вембли“ го совладаа Евертони, додека Челзи претходно на својот „Стемфорд Бриџ“ против Лестер одигра 0:0.

Куртоа јавно го искажа незадоволството од навивачите на Челси по ремито со Лестер

Дерби - 13.01.2018

Челси денеска одигра само 0:0 со Лестер, овозможувајќи му на Манчестер Јунајтед да ја зголеми предноста на втората позиција со евентуална победа против Стоук во понеделник. За тимот на Антонио Конте, тоа беше четврто реми по ред во сите ...

И играч повеќе не беше доволно: Челси без муниција против Лестер, Вест Хем фуриозен (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Актуелниот англиски шампион Челси се сопна на „Стемфорд бриџ“ откако не успеа да му даде гол на Лестер, па „сините“ мораа да се задоволат само со бод (0-0), иако повеќе од 20 минути имаа и играч повеќе во најинтересниот денешен дуел во Премиерлигата.

ВИДЕО: „Сините“ на Конте без муниција за десеткуваниот Лестер, победи за Вест Хем, Кристал Палас и ВБА

Gol.mk - 13.01.2018

По две сигурни победи на „Стемфорд Бриџ“, Челзи одигра без голови против Лестер Сити во 23. коло од Премиер лигата и пропушти шанса да се искачи на второто место на табелата. „Лисиците“ се одбранија од сите напади на избраниците на Антонио Конте, ...

Челси не личи на шампион, немоќен против Лестер

Екипа - 13.01.2018

Англискиот првак Челси продолжува со неубедливи игри и веќе на наликува на шампионски состав. Тимот на Антонио Конте не успеа да пронајде начин да ја затресе мрежата на Лестер, кој од 68.минута играше и со играч помалку поради исклучувањето на ...

Челзи со трето реми без голови по ред во сите турнири

Стандард - 13.01.2018

Челзи запиша трет нерешен резултат без голови во сите натпреварувања, откако одигра 0:0 во натпревар против Лестер од 23-тото коло на Премиер лигата. Изненадувачки „лисиците“ се обложија на офанзива игра на „Стемфорд Бриџ“ и создадоа неколку одлични ...