TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Владата на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев, мора да има соочување со народот

Нетпрес - 15.01.2022

Оваа влада на Димитар Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев која граѓаните ја казнија на избори, влада која донесе економско опустошување, континуирана ситуација на дневно поскапување, губење на работни места и економско тонење, ...

(ВИДЕО) Николоски: Оваа влада на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев

Lider

За Николоски малите партии се понижувале самите себеси

Независен

Николоски: Оваа влада на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев, мора да има соочување со народот

Курир

Николоски: Оваа влада на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев

Press24

Николоски: Оваа влада нема легитимитет, следува пеколен период на соочување со гневот на народот

А1 On

Николоски: Оваа влада на Ковачевски е континуитет на корумпираната влада на Заев

Канал5

+инфо 24Инфо Република Локално 24 Вести MakPress PressingTV Опсервер

Николоски: Оваа влада нема легитимитет, решение се брзи предвремени избори

МКД - 15.01.2022

„Ќе започнам онаму каде што заврши мандатарот Ковачевски, кога рече дека Владата на Заев ја придвижила Македонија напред. Тоа 'придвижување' беше казнето на локалните избори, а тоа 'придвижување“ значи корупција која цвета во секој сектор, кое значи ...

Николоски: Ова е влада на стари ликови кои водат исти ресори

Press24

Николоски: Ова е влада на стари ликови кои водат исти ресори

Сител

Николоски до малите партии: Или сте уценети или сте криминализирани штом ја подржувате Владата на Заев

Lider - 15.01.2022

Ова е Влада во кја доминација има една политичка сила. Затоа сакам да се обратам до помалите политички партии како ДОМ, ЛДП, ДС. Зошто останувате во оваа влада, или сте уценети или сте криминализирани, оти вакво понижување нема никакво образложение, ...

Николоски до малите партии: Или сте уценети или сте криминализирани штом ја поддржувате Владата на Заев

Опсервер

Николоски до малите партии: Или сте уценети или сте криминализирани штом ја подржувате Владата на Заев

MakPress

ВИДЕО | Николовски: Ние поставивме темелни мерки и системски вредности кои се меѓународно признаени

Слободен Печат - 14.01.2022

Во Собранието на РСМ од утре ќе се дебатира за предлогот на новата влада на мандаторот Димитар Ковачевски. Помалите политички партии испорачаа барање за промена на изборниот модел и со тоа го условија останувањето и поддршката на Владата.

Николовски: Растоварен сум од тоа дали ќе бидам министер или не

Локално