TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Столтенберг се сретна и со Катица Јанева и обвинителите

Макфакс - 18.01.2018

Катица Јанева со нејзините колеги од специјалното јавно обвинителство попладнево се сретнаа со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, кој е во посета на Македонија. На средбата покрај Јанева, присуствувале и обвинителите Трајче Пеливанов и ...

Јанева се сретна со Столтенберг: Работата на СЈО е клучна за обезбедување на владеењето на правото

А1 On - 18.01.2018

Специјалниот јавен обвинител Катица Јанева денес оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата Специјалниот јавен обвинител Јанева го информираше Генералниот секретар ...

Средба Јанева- Столтенберг

МРТ - 18.01.2018

Јанева нагласи дека работата на ова Јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото и враќање на довербата на граѓаните во институциите на државата...

Столтенберг се сретна со Јанева

+инфо - 18.01.2018

Јанева на средбата нагласила дека работата на ова Јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото... Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс ...

Решена сум да ја исполнам целта на СЈО, Јанева се сретна со Столтенберг во еден скопски ресторан

Сакам да кажам - 18.01.2018

Генералниот секретар на НАТО Јенс Стoлтенберг се сретна и со специјалната обвинителка Катица Јанева. Разговорот на Столтенберг со Јанева се случил во еден ресторан по неговото обраќање пред пратениците во Собранието, непосредно пред да замине во ...

Средба на Специјалниот јавен обвинител, Катица Јанева со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг

iPortal - 18.01.2018

Специјалниот јавен обвинител Катица Јанева денес оствари среба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата Специјалниот јавен обвинител Јанева го информираше Генералниот секретар ...

(Фото) Столтенберг се сретна и со Катица Јанева и обвинителите

Вечер - 18.01.2018

Катица Јанева со нејзините колеги од Специјалното јавно обвинителство попладнево се сретнаа со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој е во посета на Македонија. На средбата покрај Јанева, присуствувале и обвинителите Трајче Пеливанов и ...

Столтенберг се сретна и со Катица Јанева, која го информираше за незаконското следење на комуникациите

Фокус - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денес оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија, соопштија од Специјалното јавно обвинителство.

Јанева се сретна со Столтенберг

Стандард - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денес оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата, Јанева го информирала Столтенберг дека Јавното обвинителство со ...

Катица Јанева со порака до Столтенберг: СЈО е од исклучителна важност

Нова ТВ - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата, како што соопшти СЈО, Јанева го информирала Генералниот секретар ...

Столтенберг се сретна со Јанева

Канал5 - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата, како што соопшти СЈО, Јанева го информирала Генералниот секретар ...

Столтенберг се сретна и со Катица Јанева, која го информираше за незаконското следење на комуникациите

Локално - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денес оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија, соопштија од Специјалното јавно обвинителство.

Столтенберг се сретна и со Катица Јанева и обвинителите

Точка - 18.01.2018

Катица Јанева со нејзините колеги од Специјалното јавно обвинителство попладнево се сретнаа со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој е во посета на Македонија. На средбата покрај Јанева, присуствувале и обвинителите Трајче Пеливанов и ...

Столтенберг се сретна со Јанева...

Н.Македонија - 18.01.2018

Столтенберг се сретна со Јанева Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, во рамки на неговата посета на Република Македонија.

Јанева до Столтенберг: Работата на СЈО е важна за членството на Македонија во НАТО

Мета - 18.01.2018

Специјалното јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото како еден од клучните предуслови за членство на Македонија во НАТО, истакнала специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на средбата со генералниот ...

(ФОТО) Катица Јанева во ресторан го пречека Столтенберг

еМагазин - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева денес оствари средба со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија. Средбата се одржа во еден скопски ресторан.

(Фото) Столтенберг се сретна и со Катица Јанева и обвинителите

Sky - 18.01.2018

Катица Јанева со нејзините колеги од Специјалното јавно обвинителство попладнево се сретнаа со генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој е во посета на Македонија. На средбата покрај Јанева, присуствувале и обвинителите Трајче Пеливанов и ...

Јанева до Столтенберг: СЈО е важнo за членството на Македонија во НАТО и за враќање на довербата на граѓаните во ...

Либертас - 18.01.2018

Специјалното јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото како еден од клучните предуслови за членство на Македонија во НАТО, истакнала специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на средбата со генералниот ...

Столтенберг се запозна со работата на СЈО

Слободен Печат - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска оствари средба со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, во рамки на неговата посета на Република Македонија. На средбата, како што соопшти СЈО, Јанева го информирала Генералниот секретар ...

Јанева му порача на Столтенберг дека СЈО е решено да ја исполни целта за која е формирано

МКД - 18.01.2018

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денес се сретна со со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во рамки на неговата посета на Република Македонија, соопштија од СЈО. На средбата Јанева го информирала Столтенберг дека Јавното ...

Столтенберг оствари средба со специјалните јавни обвинители!

Таратур - 18.01.2018

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, кој е во посета на Македонија попладнево се сретнаа Катица Јанева и останатите специјалн јавни обвинители. На средбата специјалниот јавен обвинител Јанева го информираше генералниот секретар на НАТО, ...

СЈО е важна за членството во НАТО

CivilMedia - 19.01.2018

Специјалното јавно обвинителство е од исклучителна важност за обезбедување на владеењето на правото како еден од клучните предуслови за членство на Македонија во НАТО, истакнала специјалната јавна обвинителка Катица Јанева на средбата со генералниот ...