TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Google се согласи на договор откако се соочи со казна од 5 милијарди долари: Ги брише податоците од пребарувањата

Денар - 02.04.2024

Google се согласи да избрише милијарди записи и да подложи одредени ограничувања на опциите за следење на корисниците, според условите на предложеното правно решение. Договорот има за цел да ја реши колективната тужба поднесена во САД во 2020 ...

„Гугл“ мора да избрише „милиони записи со податоци“ кои произлегуваат од инкогнито прелистување

Вечер Прес - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци за пребарување на интернет на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе го брише она за што се колнеше дека не го ни чува

Оff.net - 02.04.2024

Милиони корисници на Хром со години ја користеа опцијата за приватно „инкогнито“сурфање убедени дека на тој начин нивните талкања на интернет остануваат приватни и дискретни. Да беше навистина така, Гугл ќе немаше што да брише.

Google ќе мора да уништи милијарди податоци и да плати над 5 милијарди долари

Иновативност - 02.04.2024

Google се согласи да уништи повеќе милијарди податоци затоа што корисници ја тужеа компанијата дека тајни следи како го користат интернетот, иако ја користеле опцијата за приватно прегледување на содржини.

Гугл брише кориснички податоци по судска спогодба

Р.С.Европа - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл (Google) ќе избрише милијарди кориснички податоци при пребарувањата на интернет во инкогнито режим, објави Си-Ен-Ен. Глобалната мрежа известува дека тоа ќе биде направено врз основа на судска спогодба со ...

Гугл не ги бришел податоците при сурфање во инкогнито. Корисниците поднесоа колективна тужба

МКД - 02.04.2024

Американскиот технолошки гигант Гугл се согласи да избрише милијарди записи за прелистување на интернет во замена за повлекување на тужбата поднесена од корисниците, кои тврдат дека компанијата не го почитувала нивниот налог за анонимност.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Независен - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе мора да уништи милијарди податоци и да плати повеќе од 5 милијарди долари

Радио МОФ - 02.04.2024

Гугл се согласи да уништи милијарди податоци откако корисниците го тужеа за тајно следење како користат интернет, иако ја користеле опцијата за приватно прегледување на содржината, пренесува Н1 .

Знаат што гледавте: Google ве следеше и во режимот „Incognito“

Порта - 02.04.2024

Google се согласи да избрише милијарди податоци и донекаде да ја ограничи својата моќ да ги следи корисниците, по најновата одлука на американскиот суд. Во прашање е колективна тужба од 2020 година, која го обвини Google дека ја нарушува приватноста ...

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Рацин - 02.04.2024

– Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Курир - 02.04.2024

Условите на спогодбата беа објавени за првпат во судски поднесок во Сан Франциско, пренесува Си-Ен-Ен. Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе ...

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Нетпрес - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Frontline - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Бриф - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Слободен Печат - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

365 - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

Канал5 - 02.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.

Гугл ќе избрише милијарди податоци од пребарување во рамки на судска спогодба

MakPress - 03.04.2024

Американската технолошка корпорација Гугл ќе избрише милијарди податоци од интернет пребарувањето на корисници како дел од спогодбата со која ќе се стави крај на групната тужба против компанијата.