TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дугари без поштеда: ПСЖ не смее да му го прости ова на Нејмар, со последниот потег го плукна клубот!

Дерби - 16.04.2018

ПСЖ вчера го декласираше Монако во големото француско дерби со 7:1, а високата и преубедлива победа од друга страна значеше дека тимот на Унаи Емери го детронизираше клубот од кнежевството во француското првенство, бидејќи „светците“ веќе и ...

По срамниот пораз, Монако го стори очекуваното кон навивачите

Спортклуб - 16.04.2018

Монако вчера беше понижен во секој поглед на гостувањето кај Пари Сен Жермен, каде загубија со високи 7:1. Сигурно дека тоа претставува еден од највисоките порази во историјата на клубот, па навивачите сигурно нема така лесно да го сварат.

По дебаклот од ПСЖ, раководството на Монако најде начин како да им се извини на своите навивачи

24Фудбал - 16.04.2018

На Монако му се случи голем срам на дербито во Франција. ПСЖ викендов ја потврди титулата во најсилниот француски фудбалски шампионат, а тоа го направи на шампионски начин, совладувајќи го својот најголем ривал сезонава, Монако, со убедливи 7-1 на ...

ПСЖ ја потврди титулата во француското првенство

Алсат-М - 16.04.2018

ПСЖ на убедлив начин ја потврди титулата во француското првенство откако во 33 коло со 7:1 го декласираше директниот конкурент за титулата. По само 24 минути игра беше 4:0 за ПСЖ со двата гола на Целсо и по еден на Кавани и Ди Мариа.

Монако по дебаклот од ПСЖ ќе им ги врати парите на навивачите

Екипа - 16.04.2018

Монако синоќа на брутален начин беше приморан да ја предаде шампионската круна на Пари Сен Жермен, откако загуби на „Паркот на принцовите“ со убедливи 7-1. Раководството на клубот, во знак на извинување кон фановите, одлучи да им ги врати парите на ...

Монако даде зелено светло – започна трката за Лемар

Спортски - 16.04.2018

Раководството на Монако ова лето ќе ги разгледа сите понуди кои ќе стигнат за нивната ѕвезда, Томас Лемар, па големо се шансите тој да ја промени средината. Минатото лето многу европски гиганти се интересираа за неговиот потпис, Арсенал дури понуди ...

Гвардиола има таен план: На лето ја носи супер-ѕвездата на ПСЖ

Спортски - 16.04.2018

Манчестер Сити во тајност крои план како да ја донесе француската супер-ѕвезда Килијан Мбапе во летниот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми. Манчестер Сити се надева дека ќе може да ја искористи ситуација во која ПСЖ може да се најде поради ...

Дани Алвеш го освои 37. трофеј

А1 On - 16.04.2018

Одбранбениот фудбалер на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, стигна до 37. трофеј во неговата кариера. Бразилецот со својот клуб ја освои шампионската титула во Франција по вчерашната победа над Монако (7:1).

Монако ќе им ги врати парите на навивачите по срамот во Париз

Sport 1 - 16.04.2018

Новиот француски шампион Пари Сен Жермен го посрами ланскиот првак Монако победувајќи го со 7-1 со што тимот од малото кнежевство им ја предаде круната на „светците“. Монако го доживеа еден од најтешките порази во францускиот шампионат, па управата ...

ПСЖ прославуваа титула, Нејмар играше онлајн покер!

TopSport - 16.04.2018

Во неделата навечер Пари Сен-Жермен ја потврди титулата во Лига 1 со фантастична 7:1 победа над досегашните шампиони Монако, но на прославата отсуствуваше нивната најголема ѕвезда Нејмар. Бразилецот е во својата татковина опоравувајќи се од ...

Монако ги теши навивачите после срамниот пораз и им ги враќа парите

Поглед - 16.04.2018

Монако во 33. коло од француската прва Лигагостуваше кај ПСЖ и доживеа вистинска катастрофа, бидејќи домаќините славеа со 7-1. Парижаните со оваа победа на само пет кола до крајот на првенството го осигураа своето прво место во Лигата, а Монако ...

Монако ќе разгледува понуди за Лемар

СуперСпорт - 16.04.2018

Монако ќе ги разгледува понудите кои ќе пристигнат на нивна адреса за францускиот репрезентативец, Томас Лемар. Минатата сезона Ливерпул и Арсенал беа најзагреани за 22 годишниот фудбалер кој доби понуда и од Баерн Минхен во јануарскиот преоден рок, ...

Монако ќе им ги врати парите на навивачите по дебаклот во Париз

TopSport - 16.04.2018

Фудбалскиот клуб Монако ќе им ги врати парите на оние навивачи кои синоќа, на „Паркот на принцовите“ во Париз, беа сведоци на дебаклот на нивниот тим. Монако беше декласиран од ПСЖ 1:7. Екипата од „малото кнежевство“, покрај дебаклот, му ја предаде ...

ПСЖ го понижи Монако за потврда на титулата во Франција, а еден играч играше покер (Фото)

Дерби - 16.04.2018

ПСЖ и Монако одиграа натпревар во француското првенство кој требаше да биде дерби, а наместо тоа заврши со резултат 7:1 во корист на домаќините. Составот на Унај Емери го понижи големиот ривал со навистина убедлива победа, а со тоа и математички го ...

ФОТО: Додека ПСЖ слави титула, Нејмар игра покер

Sport M - 16.04.2018

Бразилскиот репрезентативец, Нејмар моментално не е во Париз, туку на рехабилитација од повредата на стапалото, а додека ја гледаше победата на ПСЖ со 7:1 над Монако, се снајде како да не му биде досадно додека го гледа натпреварот.

НЕВЕРОЈАТНО: Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер (фото)

Спортски - 16.04.2018

Фудбалерите на ПСЖ синоќа и официјално ја освоија шампионската титула во Франција, откако го декласираа Монако со 7:1. „Светците“ беа воодушевени и славеа за освената титула, но не беа сите фудбалери на број.

Монако по дебакалот во Париз им ги враќа парите на навивачите

Спортски - 16.04.2018

Фудбалерите на Монако на гостувањето против ПСЖ во 33. коло од француската Лига 1 доживеаа дебакл. Тимот од Кнежевството загуби со 7:1, па така ПСЖ и официјално ја обезбеди титулата, но клубот од југот сепак реши некако да ги „утеши“ навивачите кои ...

Пеп со таен план: Проблемите на Французите со УЕФА ги користи за ангажман на ѕвездата на ПСЖ

Спортклуб - 16.04.2018

Екипат на Манчестер Сити ја осигура титулата во Премиер лигата, но испадна од Лигата на шампионите, па така Пеп Гвардиола веќе го крои планот за новата сезона. Шпанецот имено има таен план со кој планира да ја доведе на „Етихад“ младата ѕвезда на ...

Емери: Треба трпеливост и ПСЖ ќе ја освои Лигата на шампионите

Стандард - 16.04.2018

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери го изведе тимот до титулата во Лига 1 на 5 круга пред крајот на сезоната. Минатата ноќ, парижаните го декласираа со 7:1 Монако и по седми пат станаа шампиони.

Монако враќа пари на навивачите по резилот во Париз

Стандард - 16.04.2018

Навивачите на Монако кои патувале во Париз за да видат како нивниот омилен тим загуби со 1:7 од Париз Сен Жермен во неделата вечер, ќе им ги вратат парите за билетите, соопштија од тимот од Кнежеството.

ПСЖ го растури Монако, и во голем стил ја освои титулата во Франција

Екипа - 16.04.2018

Пари Сен Жермен со убедлив триумф во дербито против Монако (7-1) и официјално ја освои шампионската титула во Франција, на пет кола до крајот на шампионатот. „Светците“ го растурија најголемиот ривал и сега имаат недостижни 17 бода предност пред ...

Додека ПСЖ освојуваше титула, Нејмар играше покер

Кајгана - 16.04.2018

Фудбалерите на ПСЖ вчера на импресивен начин ја освоија титулата шампион на Франција, но тоа го направија без својот најдобар поединец Нејмар да Силва. Бразилецот заздравува од операција поради скршеница на стапалото, но не дојде на „Паркот на ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Канал5 - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на сопствените навивачи, кои го посетија натпреварот од 33. круг од Лига 1 проттив ПСЖ.

Монако по срамот со ПСЖ ќе им ги враќа парите на навивачие

Спортклуб - 16.04.2018

ПСЖ синоќе во мечот од 33. коло во Лига 1 го декласираше Монако со 7-1 и на тој начин ја освои титулата шампион на Франција. Монако се реши некако да ги „утеши“ фановите кои го гледаа срамот во живо.

Му се стемни на Монако во градот на светлината - ПСЖ со шоу и седмица ја запечати титулата

SportMedia - 16.04.2018

Пари Сен Жермен со стил и во прекрасно фудбалско шоу ја освои титулата во Франција, а декласиран беше главниот ривал Монако со 7:1. На тимот од кнежевството му се стемни во градот на светлината во фестивалот од голови во режија на фудбалските ...

ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер (ФОТО)

Sport 1 - 16.04.2018

Навивачите на ПСЖ не се среќни, бидејќи нивниот најскап фудбалер не дојде на „Паркот на принцовите“ да го проследи дуелот со Монако и да ја прослави шампионската титула во Лига 1. Бразилецот имаше „попаметна“ работа и тоа да игра он-лајн покер.

ПСЖ се врати на тронот

Курир - 16.04.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1. По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот ...

ПСЖ го понижи Монако и ја освои шампионската титула

Точка - 16.04.2018

Фудбалерите на ПСЖ се новите шампиони на Франција. До седмата шампионска титула во својата историја, парискиот тим стигна со убедливата победа над Монако од 7:1. ПСЖ синоќа целосно го прегази Монако, а избраниците на Унаи Емери го решија победникот ...

ПСЖ ја врати титулата во Париз (Видео)

TopSport - 16.04.2018

На пет кола до крајот на првенството, ПСЖ ја освои титулата во Франција. Екипата од Париз ја освои петтата титула во последните шест години, која е седма во историјата на клубот. На пет кола до крајот на првенството ПСЖ има 17 бода повеќе од се уште ...

ПСЖ без Нејмар и Мбапе го понижи Монако со 7-1 и стигна до титулата во Франција (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.04.2018

„Светците“ во голм стил стигнаа до насловот шампион на Франција откако со 7-1 го понижија бранителот на тронот Монако Клубот од малото кнежевство минатата сезона приреди големо изненадување и го победи ПСЖ во битката за титулата, но „Парижаните“ ...

ПСЖ го понижи Монако на примопредавањето на тронот во Лига 1 (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.04.2018

Новиот шампион во францускиот фудбалски шампионат, ПСЖ немаше милост кон сега веќе стариот владател и го понижи со 7-1 на „Паркот на принцовите“. „Светците“ се изживуваа со „кнезовите“, а главни во победата беа Аргентинците, Џовани Ло Селсо и Анхел ...

ВИДЕО: ПСЖ со тешко понижување за Монако

Спортклуб - 15.04.2018

Играат првиот и вториот, толку исчекуван дуел кој требаше да биде дерби, а се претвори во нешто друго. ПСЖ вечерва на „Паркот на принцовите“ буквално го понижи Монако откако славеше со 7-1.

ПСЖ го понижи Монако и ја потврди титулата во Франција (Видео)

Дерби - 15.04.2018

ПСЖ и Монако одиграа натпревар во француското првенство кој требаше да биде дерби, а наместо тоа заврши со резултат 7:1 во корист на домаќините. Составот на Унај Емери го понижи големиот ривал со навистина убедлива победа, а со тоа и математички го ...

ВИДЕО: ПСЖ го „здроби“ Монако и ја врати титулата од Лига 1 во своите витрини!

Gol.mk - 15.04.2018

Екипата на ПСЖ експресно ја врати титулата од домашното првенство во своите витрини. Откако лани ѝ беше одземена од Монако , вечерва токму со победата над големиот ривал (7-1), ПСЖ и математички е нов шампион на Лига 1.

ПСЖ под истрага! – Мбапе може да заврши во Манчестер Сити!?

Спортски - 15.04.2018

Иако ПСЖ минатото лето се договори со Монако после позајмицата да го откупи договорот на Килијан Мбапе, оваа зделка би можела да пропадне, пишуваат англиските медиуми. Да потсетиме, ПСЖ во август минатата година го позајми Мбапе од Монако и поради ...

Пеп го краде Мбаппе пред носот на ПСЖ!?

Поглед - 15.04.2018

Англиските медиуми пишуваат дека и покрај позајмицата на Мбаппе во клубот од Париз, кој минатото лето договори трансфер на Килијан Мбаппе од Монако, сепак тренерот на Манчестер Сити Пеп Гвардиола ќе ги искористи правилата на УЕФА за да го “украде“ ...

Шеиците нема да штедат: Ќе го одврзат ќесето и ќе дадат 150 милиони за овој играч на ПСЖ!

Поглед - 15.04.2018

Познато е дека ПСЖ има големи проблеми поради финансискиот фер-плеј по лудиот летен преоден рок кој го имаа „Светците“, сега тој проблем можат да им го „решат“ шеиците од Манчестер Сити. Наводно УЕФА покренала дисциплинска постапка против ПСЖ ...

Гвардиола има таен план: На лето ја носи супер-ѕвездата на ПСЖ

Таратур - 16.04.2018

Манчестер Сити во тајност крои план како да ја донесе француската супер-ѕвезда Килијан Мбапе во летниот преоден рок, пренесуваат англиските медиуми. Манчестер Сити се надева дека ќе може да ја искористи ситуација во која ПСЖ може да се најде поради ...

Дани Алвеш стигна до 37. трофеј во неговата кариера

Sport M - 16.04.2018

Одбранбениот фудбалер на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, стигна до 37. трофеј во неговата кариера. Бразилецот со својот клуб ја освои шампионската титула во Франција по вчерашната победа над Монако (7:1).

ПСЖ го понижи Монако за потврда на титулата во Франција, а еден играч играше покер

Точка - 16.04.2018

ПСЖ и Монако одиграа натпревар во француското првенство кој требаше да биде дерби, а наместо тоа заврши со резултат 7:1 во корист на домаќините. Составот на Унај Емери го понижи големиот ривал со навистина убедлива победа, а со тоа и математички го ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Курир - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на сопствените навивачи, кои го посетија натпреварот од 33. круг од Лига 1 проттив ПСЖ.

ПСЖ се врати на тронот

+инфо - 16.04.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1. Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига ...

ПСЖ во голем стил до титулата, го „прегази“ Монако со 7-1 (ВИДЕО)

МКД - 15.04.2018

ПСЖ со камата му наплати на Монако за минатата сезона, „Светците" вечерга го понижија противникот со 7-1 и ја вратија титулата во своите витрини Клубот од малото кнежевство минатата сезона приреди големо изненадување и го победи ПСЖ во битката за ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Република - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на своите навивачи, кои допатувале на синоќашниот натпревар од 33. коло од Лига 1 против ПСЖ.

ПСЖ се врати на тронот

А1 On - 16.04.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1. По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

А1 On - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на сопствените навивачи, кои го посетија натпреварот од 33. круг од Лига 1 проттив ПСЖ.

ПСЖ се врати на тронот

Канал5 - 16.04.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1. По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Локално - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на сопствените навивачи, кои го посетија натпреварот од 33. круг од Лига 1 проттив ПСЖ.

ПСЖ се врати на тронот

Sport M - 16.04.2018

Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го обезбедија шампионскиот трофеј во француската Лига 1. По пауза од една година титулата повторно се враќа кај „светците“ кои синоќа со убедливи 7:1 го совладаа се уште актуелниот ...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Либертас - 16.04.2018

Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе им ги надомести сите финансиски трошоци на сопствените навивачи, кои го посетија натпреварот од 33. круг од Лига 1 проттив ПСЖ.