TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Ц. Звезда го изведе „забранетиот“ корнер и направи лудо славје!

Gol.mk - 26.02.2021

Црвена Звезда со реми кај Милан (1-1) испадна од Лигата на Европа, а натпреварот заврши во моментот кога белграѓани добија корнер. Шпанските судии не дозволија да се изведе прекинот, а тоа ги погоди сите.

Лудило во Белград: Црвена звезда денеска го изведе корнерот кој не им беше дозволен синоќа против Милан

Република

„Делије“ на неверојатен начин ги пречекаа своите херои – „Судијата се по*ра, корнер не ни пушти…“ (ВИДЕО)

Екипа

Станковиќ го изведе корнерот кој судијата не го дозволи на „Сан Сиро“, „делиите“ во транс (ВИДЕО)

Дерби

Станковиќ го изведе „украдениот“ корнер и Звезда даде гол! (ВИДЕО)

Sport 1

Црвена Звезда во Белград си го изведе „украдениот“ корнер во Милано 🎥

Спортски

Станковиќ: Нема да плачам, ама на Милан ќе му го дозволеа тој корнер

Gol.mk

Кајгана OhridNews Екипа Sport M Sport 1 Спортски Република 24Фудбал

Италијанците бараат од УЕФА да го казни Станковиќ зашто ги прекршил ковид-протоколите!

Sport 1 - 26.02.2021

Црвена Звезда вчера одигра херојски натпревар на „Сан Сиро“ против Милан (1-1), но беше елиминирана поради помал број постигнати голови на гостински терен. Пред натпреварот тренерот на Ц. Звезда, Дејан Станковиќ беше пеколно пречекан од навивачите ...

Италијанците бараат казна за Станковиќ

Спортски

Емотивна средба меѓу Станковиќ и Ибрахимовиќ: Тој ми е како брат (ВИДЕО)

Дерби

Братската прегратка на Станковиќ и Ибрахимовиќ која ги воодушеви сите 🎥

СуперСпорт

Братската прегратка на Ибрахимовиќ и Станковиќ 🎥

Спортски

ВИДЕО: Емоции на највисоко ниво – Ибра и Станковиќ во братска прегратка по мечот

Gol.mk

Италијанците удрија по Станковиќ, бараат и реакција од УЕФА 🎥

СуперСпорт

Gol.mk Sport 1 Екипа СуперСпорт SportMedia Sport M Sport 1 Оff.net

Дегенек со четири зборови ги изнервира навивачите на Милан!

СуперСпорт - 26.02.2021

Милош Дегенек зборува без „влакна на јазикот“, па беше искрен и по елиминацијата на Црвена Звезда од Лига Европа. По првиот меч против Милан во Белград од 2-2, во реваншот резултатот беше 1-1, па српскиот тим мораше да се збогува од натпреварувањето.

Играч на Милан искрен по натпреварот на „Сан Сиро“: Воодушевен сум од Црвена Звезда, жал ми е што испаднаа

Дерби

Круниќ: Воодушевен сум со играта на Ц. Звезда, жал ми е што мораа да испаднат!

СуперСпорт

Италијанците удрија по „росонерите“: Се исплашија од Звезда и Станковиќ

Спортклуб

Ѕвезда на Милан: Звезда ни ги „отсече“ нозете, жал ми е што испаднаа!

Sport 1

Круниќ: Воодушевен сум од Црвена звезда, каква храброст и желба...

24Фудбал

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Спортски

Спортклуб Sport 1 Gol.mk Спортклуб Дерби 24Фудбал SportMedia Спортски