TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зеленски утре ќе ја посети Белгија, ќе потпише безбедносен договор

Глас на Америка - 27.05.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски утре ќе ја посети Белгија и ќе потпише безбедносен договор со премиерот Александер де Кро, соопшти белгиската влада. Украинскиот лидер бара поголема воена помош од неговите западни сојузници додека неговите ...

Зеленски: 90 земји го потврдија своето присуство на Самитот за мир во Швајцарија

Слободен Печат

Зеленски го одби предлогот на Кина и Бразил: „Русија ќе блокира сѐ, сака да нѐ збрише“

МКД

Зеленски ги повика Бајден и Шји да се приклучат на мировниот самит во Швајцарија

Глас на Америка

ВИДЕО | Андоновиќ: Мировни преговори за Украина, но без учество на Русија

Слободен Печат

Американски функционер: САД ќе учествуваат на мировниот самит за Украина

Вечер Прес

Зеленски ги покани Бајден и Си на самит во Швајцарија

Бизнис Вести

360 степени Слободен Печат Локално 24Инфо 365 Курир MakPress Вечер Прес

Зеленски добива повеќе ракети за противвоздушна одбрана од Шпанија за да се бори против смртоносните руски бомби

Слободен Печат - 27.05.2024

Украинскиот претседател Володимир Зеленски обезбеди од Шпанија дополнителни ракети за противвоздушна одбрана за да помогне во борбата против околу 3.000 бомби што, според него, Русија ги лансира секој месец во Украина во третата година од војната.

Шпанија ќе и обезбеди на Украина воена опрема од една милијарда евра

Р.С.Европа

Шпанија во Украина испраќа воена опрема вредна милијарда евра

Либертас

Зеленски во посета на Шпанија

Локално

Шпанија во Украина испраќа воена опрема вредна милијарда евра

CivilMedia

Шпанија во Украина испраќа воена опрема вредна милијарда евра

365

Шпанија во Украина испраќа воена опрема вредна милијарда евра

Во Центар

Пулс24 Независен Фокус Zoom Курир Нетпрес Република MakPress

(Видео) Зеленски допатува во Шпанија, ќе биде потпишан важен договор

Макфакс - 27.05.2024

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска пристигна во Мадрид каде, како што е најавено, ќе потпише билатерален безбедносен договор со Шпанија. Шпанскиот крал Фелипе Шести го пречека Зеленски на аеродромот Барахас во главниот град, ...

Зеленски денеска пристигнува во посета на Шпанија

ТВ21

Зеленски во посета на Шпанија

Бизнис Вести

Зеленски во посета на Шпанија

Слободен Печат

Зеленски во посета на Шпанија

Р.С.Европа

Зеленски во посета на Шпанија

Курир

Зеленски во посета на Шпанија

24 Вести

CivilMedia Рацин Во Центар Пулс24 Канал5 Zoom Денешен Опсервер